×

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه | تحصیل در فرانسه | کشور فرانسه | فرانسه | اخذ ویزا | اخذ ویزای تحصیلی | تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه | تحصیل در فرانسه

اخذ ویزای تحصیلی فرانسه : چگونه می توان اخذ ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کرد؟

اینکه شما بخواهید در کشور فرانسه در مقطع کارشناسی یا دوره های دیگر تحصیل کنید به تصمیم خودتان بستگی دارد. برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و تحصیل در مقطع لیسانس فرانسه یکی از مواردی که باید انجام دهید این است که شما به یک ویزای دانشجویی برای تحصیل در فرانسه نیاز دارید. آماده شدن برای یک زندگی جدید در پاریس هیجان انگیز است زیرا شما برای اقامت در آپارتمان های دانشجویی نزدیک محل تحصیل خود باید به جستجو بپردازید و دوره تحصیلی خود را انتخاب کنید.

بخشی از این فرآیند به این صورت است که مطمئن شوید مجوز اخذ ویزا و اقامت در پاریس صحیح است. باید از مشاوران چند زبانه برای تحصیل در فرانسه و اقامت در کشور فرانسه برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه سوالات خود را بپرسید.

آیا برای تحصیل در فرانسه به اخذ ویزا نیاز داریم؟

اینکه آیا شما برای تحصیل در فرانسه نیاز به اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه دارید یا خیر وابسته به ملیت، وضعیت شخصی و دوره ی تحصیلی است که می خواهید انتخاب کنید. اگر شما ساکن کشور EU یا EEA یا سوئیس باشید درصورتی که یک گذرنامه معتبر و اسناد شناسایی که مجوز سفر به صورت آزادانه به اطراف اروپا است را داشته باشید دیگر نیازی به اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه ندارید.

همه ی دانشگاه ها یا مدرسه هایی که برای تحصیل در فرانسه انتخاب می کنید شرایط خاص خود را دارند. در حال حاضر دانشجویانی که از انگلستان برای تحصیل در فرانسه اقدام می نمایند نیازی به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه ندارند اما این وضعیت ممکن است با  Brexit تغییر کند. اگر شما از هرجای دنیا باشید (به استثنای الجزایر) تقریبا همگی برای تحصیل در فرانسه به اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه و اقامت در کشور فرانسه نیاز خواهید داشت.

5 نوع ویزای اصلی وجود دارد که تمام شرایط آموزشی و تحصیل در فرانسه را پوشش می دهد. اولین ویزای دانشجویی مهاجرت کوتاه مدت یا اخذ ویزای شینگن سینگل است که انتخاب ایده آلی برای کسانی است که قصد تحصیل در فرانسه برای یک دوره کوتاه مدت در پاریس را دارند. با اخذ ویزای شینگن سینگل شما نیازی به مجوز اقامت در کشور فرانسه را ندارید.

لطفا توجه کنید که ویزای شینگن سینگل را نمی توان تمدید کرد و بعد از 3 ماه شما مجبور به ترک کشور فرانسه هستید.

از جمله ویزاهای این چنینی (غیر قابل تمدید) می توان به اخذ ویزای طولانی مدت برای دانشجویان اشاره کرد که به آن اخذ ویزای شینگن مولتی هم می گویند. این ویزا به شما اجازه می دهد تا شما در پاریس برای دوره هایی بین 3 تا 6 ماه به تحصیل در فرانسه بپردازید. با اخذ ویزای شینگن مولتی باز هم شما نیازی به مجوز اقامت ندارید اما وقتی مدت زمان ویزای شما به پایان برسد باید به کشور خود بازگردید.

ویزای Etudient Concours یک ویزای یک نفره است که به شما امکان میدهد تا به پاریس بروید و امتحان ورودی دانشگاه مورد نظر خود را بدهید. اگر شما در امتحان قبول شوید مجاز به اقامت در کشور فرانسه خواهید بود و این اقامت به شما برای زندگی و تحصیل در فرانسه مجوز میدهد. این زمان می تواند برحسب دوره تحصیلی شما متغیر باشد.

رایج ترین و منعطف ترین نوع ویزا دانشجویی پاریس ویزای طولانی مدت یا ویزای VLT-TS  است. با این کار شما حق داشتن اقامت در فرانسه را دارید و ویزا در طول دوره تحصیل در فرانسه معتبر است. این دوره می تواند برحسب رشته ی تحصیلی شما 3 ساله برای کارشناسی ارشد 2 ساله یا 4 ساله برای مدرک دکترای شما باشد.

اگر شما مایل به تحصیل در فرانسه باشید یک نوع ویزای دیگر نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد. برای واجد شرایط بودن این ویزا شما باید مدرک تحصیلی دانشگاهی خود را داشته باشید و نشان دهید که در زبان فرانسوی مهارت دارید و زمان تحصیل منابع مالی کافی برای حمایت از شما (در حال حاضر حداقل 615 یورو در هر ماه) موجود است.


بیشترین مالیات بر درآمد مربوط به چه کشورهایی است؟

کدام کشورها بالاترین مالیات را به دولت پرداخت میکنند؟

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD

اعضای OECD كشورهایی هستند كه معیارهای كیفیت را در زمینه های مختلف تجارت و سرمایه گذاری تعیین می كنند...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

9 شهر پرطرفدار برای تعطیلات کریسمس2020

چند شهر پرطرفدار و بسیار زیبا برای طرفداران سفر در کریسمس...

کشورهای اتحادیه اروپا و EEA

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی-سیاسی با عضویت 26 کشور است...

انجمن تجارت آزاد اروپاEFTA

چهار کشور EFTA در چندین بخش برای اقتصاد جهانی حیاتی هستند...

10 شهر برتر ایتالیا

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذ...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

زندگی دانشجویی درنروژ

تمام دانشجویانی که در دانشگاههای نروژ پذیرفته میشوند برای گرفتن خوابگاه و محل اقامت دانشجویی میتوانن...

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق کار

هنگامی که ویزای مهاجرت کانادا برای اقامت دائم صادر شد ، بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی...

اطلاعات کلی درباره نروژ

نروژ به دلیل داشتن بخشی از ذخایر نفتی وگاز دریایی خود، دارای چهارمین درآمد سرانه و یکی از بالاترین ا...

انتخاب جاستین ترودو به عنوان نخست وزیر کانادا

جاستین ترودو پس از انتخابات فدرال این کشور در چهلمین دوره انتخاباتی ، به عنوان نخست وزیر كانادا در د...