×

درخواست اخذ ویزای شینگن | اخذ ویزای شینگن | اخذ ویزای شینگن به راحتی | اخذ ویزا | ویزای شینگن | درخواست اخذ ویزا | ویزای شینگن سینگل

اخذ ویزای شینگن | اخذ ویزای شینگن به راحتی

نحوه درخواست اخذ ویزای شینگن به راحتی

در زمان قبل مسافرت به کشورهای اروپایی و اخذ ویزای شینگن به راحتی که در دوران الان است نبوده. از وقتی که قراردادهای شنگن 1985 و 1990 شکل گیری شد کسانی که در منطقه شنگن نیستند می توانند با اخذ یک ویزای شینگن بین چندین کشور اروپایی سفر کنند.

اخذ ویزای شینگن به راحتی به شما اجازه می دهد تا از طریق اخذ ویزای شینگن از مرزهای بین اتریش، آلمان، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، ایسلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، نروژ، پرتغال، اسپانیا، سوئد، سوئیس و هلند آن هم با یک ویزای شینگن عبور کنید یعنی شما می توانید با یک ویزای شینگن بین این کشورها به راحتی سفر کنید. اخذ ویزای شینگن به راحتی می تواند افق های وسیع تری را برای شما باز کند و این فرصت خوبی است که با اخذ ویزای شینگن به راحتی به تمام کشورهای اروپایی سفر کنید البته این در صورتی است که شما بدانید برای سفرتان از چه ویزای شینگنی استفاده کنید یعنی بدانید که برای اخذ ویزای شینگن به راحتی از کدام نوع آن استفاده کنید.

گزینه های مختلف برای اخذ ویزای شینگن

گزینه های مختلفی برای اخذ ویزای شینگن به راحتی وجود دارد که شما قبل از درخواست اخذ ویزای شینگن و بیمه ویزای شینگن باید دقیقا بدانید که چه نوع ویزایی برای درخواست اخذ ویزای شینگن شما لازم است. چندین دسته برای اخذ ویزای شینگن به راحتی وجود دارد که در زیر آمده است:

دسته اول : اخذ ویزای شینگن در این مورد یک ویزای فرودگاه است و برای کسانی است که در یک کشور دیگر غیر از منطقه شینگن اقامت دارند و قرار است یک اقامت شبانه یا انتقال در طول سفرهای بین المللی داشته باشند.

دسته دوم : اخذ ویزای شینگن در این مورد هم یک ویزای ترانزیت است اما اخذ ویزای شینگن برای دسته دوم به مدت 5 روز طول می کشد. به این ترتیب یک شخص که در منطقه شنگن زندگی نمی کند می تواند به منطقه شنگن سفر کند. با وجود این حقیقت که شما نمی توانید در منطقه شنگن بیش از 5 روز اقامت داشته باشید اما هنوز هم برای توقف کوتاه مدت خود به بیمه شنگن نیاز دارید.

دسته سوم : این دسته مربوط به اخذ ویزای شینگن کوتاه مدت یا اخذ ویزای سینگل است. اخذ ویزای شینگن سینگل این اجازه را به شما می دهد که در مناطق شنگن حداکثر 3 ماه و 6 ماه بعد از اولین ورود خود اقامت کنید. با اخذ ویزای شینگن سینگل می توانید یک سفر به مدت 90 روز از یک دوره ی 5 ساله را در کشورهای منطقه شنگن سپری کنید. شما نمی توانید با ویزای شینگن سینگل مهاجرت کنید اما می توانید چندین سفر یا یک سفر پیوسته داشته باشید.

دسته چهارم : این دسته می تواند با ویزای شینگن سینگل یا ویزای شینگن کوتاه مدت ترکیب شود زیرا این نوع ویزا یک ویزای ملی است که به شما اجازه می دهد تا به کشورهای غیر شنگن سفر کنید. شما 5 روز برای این کار وقت دارید و باید بعد از ورود به کشور شنگنی که مایل به اقامت در آن هستید قبل از خروج از آن کشور، اقامت هر کشور دیگر شنگن که قصد سفر به آن را دارید به دست آورید.

موارد گفته شده برای اخذ ویزای شینگن ممکن است پیچیده باشند اما اکثریت مردم فقط به دسته سوم برای هدف سفر خود نیاز دارند.

نیازمندی ها برای اخذ ویزای شینگن به راحتی

برای اخذ ویزای شینگن باید شرایط مختلفی را برای واجد شرایط بودن بدست آورید. در ادامه شرایط اخذ ویزای شینگن به راحتی برای شما گفته شده است بنابراین شما باید قبل از درخواست اخذ ویزای شینگن این موارد را اعمال کنید:

  • شما باید برای اخذ ویزای شینگن یک مقصد خاص را مدنظر داشته باشید زیرا آن کشور است که به شما ویزای شینگن را اعطا می کند. اگر میخواهید با اخذ ویزای شینگن به راحتی به سراسر اروپا سفر کنید پس باید کشوری را که ابتدا می خواهید به آن وارد شوید ذکر کنید.
  • شما برای اخذ ویزای شینگن نیاز به 2 قطعه عکس و یک گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار دارید.
  • شما باید برای اخذ ویزای شینگن به راحتی یک فرم درخواست پر کنید.
  • شما باید برای اخذ ویزای شینگن به راحتی برای سفر خود بیمه شینگن تهیه نمایید. اخذ بیمه شینگن برای هر شرایط اضطراری در زمانی که شما برای سفر به یکی از کشورهای شنگن رفته اید شما را پوشش می دهد. هزینه بیمه شینگن حداقل  30،000 یورو می باشد. اسناد بیمه ی شنگن باید در هنگام تایید شدن ویزا برای تکمیل مراحل ارائه شود.
  • در سفر شما به مناطق شنگن برخی از کشورها از شما می خواهند که مدارک کافی برای سفر خود به مناطق شنگن ارائه دهید. شما ممکن است مجبور شوید برای اثبات اینکه پول کافی در زمان مسافرت به مناطق شنگن و زمانی که به کشور خود باز می گردید و درعین حال برای چیزهایی که ممکن است در طول سفر به آن نیاز داشته باشید مدارکی ارائه دهید.

البته اگر تمام موارد فوق را ارائه دهید اخذ ویزای شنگن به راحتی تأیید می شود اما هنوز هم ممکن است که اخذ ویزای شینگن شما برای ورود به مناطق شنگن ریجکت شود آن هم برای زمانی است که به نظر برسد شما تهدیدی برای کشور آنها محسوب می شوید یا زمان کنترل مدارک، مدارک شما ناقص باشد بنابراین ویزای شینگن شما ریجکت می شود.

چگونگی درخواست اخذ ویزای شینگن به راحتی

درخواست اخذ ویزای شینگن به راحتی با داشتن تمام مستندات مورد نیاز به علاوه بیمه مسافرتی شنگن امکان پذیر است. خیلی از سفارت ها درگاه آنلاین دارند که می توانید برای درخواست اخذ ویزای شینگن به راحتی اقدام نمایید، آنها همچنین سیستم های پرداخت آنلاین هم دارند و شما می توانید هزینه درخواست اخذ ویزای شینگن خود را با 35 یورو پرداخت کنید.

از شما خواسته می شود که در صورت درخواست اخذ ویزای شینگن مدارک و اسناد حمایتی خود را همراه با گذرنامه خود ارسال نمایید. شما همچنین می توانید با درخواست تکمیل شده و تمامی اسناد مربوطه به صورت حضوری به سفارت کشور مقصد خود در منطقه شنگن بروید. صرف نظر از نحوه درخواست اخذ ویزای شینگن شما معمولا پیگیری برنامه ها در عرض 3 تا 10 روز کاری پردازش می شوند تا برنامه های سفر شما بدون هیچ مشکلی پیش روند.


بیشترین مالیات بر درآمد مربوط به چه کشورهایی است؟

کدام کشورها بالاترین مالیات را به دولت پرداخت میکنند؟

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی OECD

اعضای OECD كشورهایی هستند كه معیارهای كیفیت را در زمینه های مختلف تجارت و سرمایه گذاری تعیین می كنند...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

9 شهر پرطرفدار برای تعطیلات کریسمس2020

چند شهر پرطرفدار و بسیار زیبا برای طرفداران سفر در کریسمس...

کشورهای اتحادیه اروپا و EEA

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی-سیاسی با عضویت 26 کشور است...

انجمن تجارت آزاد اروپاEFTA

چهار کشور EFTA در چندین بخش برای اقتصاد جهانی حیاتی هستند...

10 شهر برتر ایتالیا

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذ...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

زندگی دانشجویی درنروژ

تمام دانشجویانی که در دانشگاههای نروژ پذیرفته میشوند برای گرفتن خوابگاه و محل اقامت دانشجویی میتوانن...

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق کار

هنگامی که ویزای مهاجرت کانادا برای اقامت دائم صادر شد ، بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی...

اطلاعات کلی درباره نروژ

نروژ به دلیل داشتن بخشی از ذخایر نفتی وگاز دریایی خود، دارای چهارمین درآمد سرانه و یکی از بالاترین ا...

انتخاب جاستین ترودو به عنوان نخست وزیر کانادا

جاستین ترودو پس از انتخابات فدرال این کشور در چهلمین دوره انتخاباتی ، به عنوان نخست وزیر كانادا در د...