×

کشور کانادا | تحصیل در کشور کانادا | تحصیل در کانادا | اخذ پذیرش دانشگاه | اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا | پذیرش دانشگاه های کانادا | مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا

اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا | مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا | اخذ پذیرش دانشگاه های کشور کانادا

اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا

کشور کانادا برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا، دومین کشور بزرگ جهان محسوب می شود که به شدت بین دانشجویان بین المللی محبوب است. کشور کانادا به عنوان یکی از رهبران جهان در آموزش عالی، کانادا فرصت های زیادی را برای دانشجویان خود فراهم می کند بنابراین دانشجویانی که علاقه مند به اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا هستند با ما همراه باشند.

اول از هرچیز برای کسانی که قصد اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا را دارند باید یک توضیح کوتاهی درمورد مناطق و شهرهای موجود در کشور کانادا بدهم. کشور کانادا دارای دامنه های اسکی زیبا در استان بریتیش کلمبیا، شهرهای شلوغ کبک، ونکوور، تورنتو و مونترال، خیابان های خیره کننده در استان مانیتوبا است و دارای کوه های بسیار زیبا و مردمان محلی خونگرم است.

پس تعجب آور نیست که شما چرا می خواهید برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا و یا تحصیل در کشور کانادا اقدام نمایید، اما اگر واقعا هیچ ایده ای ندارید که از کجا باید شروع کنید ممکن است این هدف برایتان غیرقابل دسترس باشد. اگر نمی دانید چگونه اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا امکان پذیر است با ما همراه باشید. هر دانشگاه و حتی هر برنامه فردی دارای قوانین خاص خود است و از آنجایی که حیله و نیرنگ در این مباحث زیاد شده است طبیعی است که به هر منبعی اعتماد نکنید.

 

در این مقاله تمام مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا و در واقع چگونگی اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا را توضیح خواهیم داد.

1- اطمینان حاصل کنید که تمام شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا را برآورده می کنید

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا برای یک دانشجوی بین المللی یک شبه اتفاق نمی افتد بنابراین مطمئن شوید که حداقل از یک سال قبل برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا برنامه ریزی کرده اید. بنابر دوره های مختلفی که می خواهید برای تحصیل در کشور کانادا انتخاب کنید ببینید که چه اسناد و مدارکی برای شما لازم است.

توجه داشته باشید که ممکن است شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در هر دانشگاه متفاوت با دیگری باشد بنابراین همان مدارکی که برای دانشگاه مورد نظرتان لازم است محیا کنید.

با این حال، شرایطی وجود دارد که برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا درهمه ی دانشگاه ها یکسان است :

  • یک گذرنامه با تاریخ اعتبار به روز
  • صلاحیت تحصیل به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه
  • مدارک مربوط به تحصیلات مالی خود را تأیید کنید

 

2- دوره تحصیلی و دانشگاه خود را برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا انتخاب کنید

برخلاف کشور انگلستان اگر در کشور کانادا در صورت درخواست تحصیل در کشور کانادا و اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی برای تغییر رشته اقدام نمایید شرایط راحت تری در پیش خواهید داشت .

شما باید برای دریافت ویزای دانشجویی به موسسه (DLI)  درخواست کنید و مطمئن باشید که اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا  و تحصیلات را می خواهید در دانشگاه هایی که انتخاب کرده اید بگذرانید زیرا هزینه های جداگانه ای برای هر برنامه و دانشگاه بسته به دانشگاهی که انتخاب کرده اید متفاوت است.

3- برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در امتحانات انگلیسی/فرانسه شرکت کنید

IELTS  بهترین آزمون زبان انگلیسی خواهد بود زیرا همه ی دانشگاه ها و کالج ها در کشور کانادا آن را قبول می کنند. شما می توانید امتحانات کمبریج انگلیسی پیشرفته یا TOEFL را نیز انجام دهید.

اگر می خواهید در یک بخش فرانسوی زبان در کشور کانادا تحصیل کنید احتمالا به آزمون زبان فرانسوی نیاز دارید. معروفترین آزمون TEF است، اما شما همچنین می توانید  آزمون  DALF، DELF، یا TCF را نیز انجام دهید.

هزینه ها برای هر محدوده از حدود 100 دلار به بالا خواهد بود بنابراین مطمئن شوید که در وب سایت هزینه آزمون را در کشور خود چک کنید.

 

4- اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا و درخواست دانشگاه

 

همانطور که قبلا ذکر شد مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا و فرایند درخواست از دوره تا دوره و دانشگاه به دانشگاه متغیر است. بنابراین دانشگاههایی که به آن علاقه مند هستید بسته های کاربردی را برای شما ارسال می کنند.

هزینه درخواست برای هر برنامه در هر دانشگاه می تواند از حدود 100 دلار (78 دلار) تا 250 دلار کانادا (195 دلار آمریکا) باشد، بنابراین هزینه های این برنامه ها بالاست، پس مطمئن باشید که واقعا می خواهید اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا را دریافت کنید و واقعا به تحصیل بپردازید، درضمن الزامات هم باید قبل از برنامه ها ارسال شوند.

وقتی درخواست شما ارسال می شود کاری نمی شود انجام داد به جز صبر کردن...!

اگر شما برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا پذیرفته شدید، تبریک می گوییم این اولین مانعی است که شما آن را رد کردید. شما تایید دانشگاهی که مایل به تحصیل در آن هستید و نامه پذیرش را دریافت خواهید کرد. بعدا به این نامه نیاز خواهید داشت پس مطمئن شوید که آن را در جای امنی نگه دارید.

5- مجوز تحصیلی خود را اعمال کنید

شما می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی خود به صورت آنلاین یا حضوری از مرکز درخواست ویزای محلی خود درخواست دهید، شما موظف به پرداخت ویزای (117 دلار آمریکا) 150 دلار کانادا می باشید.

شما باید برای اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا مدارک زیر را ارائه دهید:

  • نامه پذیرش از  کشور DLI
  • گذرنامه فعلی
  • مدارکی که نشان دهنده حساب مالی شما می باشد.

اگر شما در استان کبک تحصیل می کنید، دانشگاهتان باید یک گواهی (CAQ)  برایتان ارسال کند.

 

6-  برنامه ریزی سفر خود را آغاز کنید

مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های کانادای شما پذیرفته شد؟عالیه!چمدان خود را ببرید و برنامه ریزی کنید.

اطمینان حاصل کنید که تاریخ شروع را در ویزای خود دو بار چک کنید تا از زمان رسیدنتان به کشور کانادا مطمئن شوید. حالا زمان شروع سازماندهی کردن خوابگاه یا اجاره یک مکان مستقل و شروع به رزرو هواپیماها، قطار، قایق و غیره است. از دانشگاه خود در مورد کمک و حمایت مالی برای جایی که شما ممکن است اجاره کنید یا بمانید بپرسید.

7- اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا  و ورود به کشور کانادا برای تحصیل

تمام اسناد خود اعم از اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا را در یک مکان قابل دسترس برای خود نگهدارید تا بتوانید همه چیزهایی را که لازم دارید برای اثبات اینکه چه کسی هستید و چرا به کشور کانادا مهاجرت کرده اید، تحویل دهید.

** اطلاعات نوشته شده صحیح می باشند اما در برخی موارد ممکن است اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا تغییر کند بنابراین مطمئن شوید که در صورت مشکوک بودن یا مشکل داشتن موردی با دانشگاه یا سفارت کشور کانادا تماس حاصل نمایید.

افزودن نظر