×

آزمون BMAT چیست؟

آزمون BMAT

آزمون BMAT از دیگر آزمون های بریتانیایی است که دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی و مرتبط را دارند، بایستی در آن شرکت کنند. تفاوت آن با آزمون UCAT آن است که به جز یکسری از دانشگاههای بریتانیا، برخی از دانشگاه های کشورهای اسپانیا، مجارستان، کرواسی، هلند، روسیه، رومانی، لهستان، سنگاپور، مالزی و تایلند نیز این آزمون را مبنای پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و مرتبط می دانند.

آزمون BMAT یک آزمون دو ساعته می باشد که دارای سه بخش زیر است:

  1. استعداد و مهارت: این بخش بر مهارت های کلامی، ریاضی و فضایی تأکید داشته و شامل 35 تست و یک ساعت زمان می باشد. نمره این بخش از 1 تا 9 متغیر است.
  2. دانش علمی و استفاده از آن: در این بخش داوطلبان 30 دقیقه زمان دارند تا 27 تست را در زمینه های فیزیک، شیمی، زیست و ریاضی پاسخ دهند. نمره این بخش نیز مانند بخش قبل است.
  3. نوشتار: در این بخش، به داوطلب سه سؤال داده می شود تا یکی از آنها را انتخاب و پاسخ خود را ارائه دهد. در واقع داوطلب بایستی استدلال های مختلف را بررسی کرده و نشان دهد که آیا با آن سؤال یا جمله ای که انتخاب کرده موافق است یا خیر و دلیل خود را توضیح دهد. نیم ساعت و یک طرف برگه A4 برای پاسخ دهی به این بخش در نظر گرفته شده است. نمره این بخش از دو قسمت تشکیل می شود. از صفر تا 5 برای کیفیت محتوا و از A تا E برای کیفیت نگارش و رعایت اصول آن که 0E کمترین نمره و A5 بیشترین نمره این بخش می باشد.

تعدادی از دانشگاه های معتبری که برای دادن پذیرش به دانشجو به نمره این آزمون احتیاج دارند، عبارتند از:

Uni. of Oxford – Uni. of Cambridge – Imperial College London – Uni. College London (UCL) – Uni. of Manchester – Uni. of Leeds – Lancaster Uni. & … in UK

Leiden Uni. – Wageningen Uni. & Research – Uni. of Twente in the Netherlands

Uni. of Navarra in Spain

& …

آزمون BMAT اکثراً در ماه های فوریه، سپتامبر، اکتبر و نوامبر برگزار می شود. نکته جالب در مورد این آزمون، این است که بعضاً تفاوت هایی در آزمون های ماه های مختلف وجود دارد. بدین معنی که مثلاً هزینه آزمون در ماه فوریه 216 دلار آمریکا و در ماه های دیگر 123 دلار می باشد و یا اینکه برخی دانشگاه ها، آزمون های برگزار شده در یک ماه خاص را قبول دارند. برای مثال دانشگاه آکسفورد، فقط آزمون های برگزار شده در ماه نوامبر را قبول دارد و یا دانشگاه های هلند فقط آزمون 15 فوریه را مورد قبول می دانند.

 


تهیه و تنظیم:

آیدین تشویقی
کارشناس ارشد مهاجرت و ویزا
شرکت مسافرتی و مهاجرتی افق بال فرشتگان
Tel: +98 (21) 7503 5000
Cell & WhatsApp: +98 (912) 973 6100
Instagram: www.instagram.com/angelflight.ir
Telegram: https://t.me/angelflight
E-mail: info@angelflight.ir
Website: www.angelflight.ir

آزمون BMAT

آزمون BMAT چیست؟

آزمون UCAT

آزمون UCAT چیست؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT چیست؟

آزمون MCAT

آزمون MCAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

تحصیلات در مکزیک

این متن در مورد تحصیلات و دانشگاه های برتر مکزیک توضیح می دهد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یکی از مهمترین و قدیمی ترین ، ثروتمندترین و مشهورترین مراکز تحقیقاتی جهان است...