×

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT از ابزارهای مهم سنجش توانایی متقاضیان دوره های مختلف کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت، MBA، کسب و کار، امور مالی، حسابداری و ... اکثر دانشگاه ها و مراکز آموزشی در سطح دنیا می باشد.

آزمون GMAT شامل سه بخش کلی می باشد:

  1. ارزیابی تحلیلی نوشتاری (Analytical Writing Assessment & Integrated Reasoning Section): در این بخش، متقاضی باید بر روی دو متن کار کرده، یکی برای تحلیل یک استدلال و دومی بررسی یک موضوع است. مدت زمان این بخش برای هر متن 30 دقیقه بوده که نمره بین 0 الی 6 داده می شود.
  2. بخش کلامی (Verbal): این بخش برای سنجش مهارت متقاضی در نوشتن زبان انگلیسی استاندارد، مهارت در تجزیه و تحلیل استدلال ها و توانایی خواندن انتقادی طراحی شده است. در قسمت استدلال انتقادی، مهارت های لازم در ایجاد و ارزیابی استدلالها را آزمایش می کند و در قسمت تصحیح جمله، متقاضی بایستی بهترین جمله را از بین جملات مختلف پیدا کند. بخش کلامی شامل 36 سؤال بوده که 65 دقیقه زمان برای آن در نظر گرفته شده است.
  3. بخش ریاضیات (Quantitative): این بخش در مورد مفاهیم پایه ای ریاضی از جمله دانش محاسباتی، جبر و هندسه می باشد. در قسمت اول یعنی کفایت اطلاعات، متقاضی بایستی تعیین کند که داده های کافی برای پاسخ به سؤال ارائه شده است یا خیر. قسمت دوم نیز حل مسأله است که تستی می باشد. بخش ریاضیات شامل 31 سؤال بوده که 62 دقیقه زمان نیز در نظر گرفته شده است.

دو بخش کلامی و ریاضیات هر کدام بین صفر تا 60 نمره دهی شده اند که با استفاده از فرمول های خاصی حد نمره آزمون بین 200 الی 800 متغیر می شود. بخش اول که نگارش است نیز بخشی جداگانه از نظر نمره دهی خواهد بود.

هزینه این آزمون در حال حاضر 250 دلار آمریکا می باشد و نمره آن 5 سال اعتبار خواهد داشت.

 


تهیه و تنظیم:

آیدین تشویقی

کارشناس ارشد مهاجرت و ویزا

شرکت مسافرتی و مهاجرتی افق بال فرشتگان

Tel: +98 (21) 7503 5000

Cell & WhatsApp: +98 (912) 973 6100

Instagram: www.instagram.com/angelflight.ir

Telegram: https://t.me/angelflight

E-mail: info@angelflight.ir

Website: www.angelflight.ir


آزمون BMAT

آزمون BMAT چیست؟

آزمون UCAT

آزمون UCAT چیست؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT چیست؟

آزمون MCAT

آزمون MCAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

تحصیلات در مکزیک

این متن در مورد تحصیلات و دانشگاه های برتر مکزیک توضیح می دهد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یکی از مهمترین و قدیمی ترین ، ثروتمندترین و مشهورترین مراکز تحقیقاتی جهان است...