کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول ۴ شهریور
×

آزمون LSAT چیست؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT یک آزمون استاندارد بین المللی است که برای دانشجویانی که تمایل دارند در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته حقوق در دانشکده های حقوق دانشگاه های آمریکا، کانادا و چند دانشگاه از کشورهای دیگر مانند دانشگاه ملبورن استرالیا ادامه تحصیل دهند، الزامی می باشد. این آزمون هر سال بین 4 الی 6 مرتبه در سرتاسر جهان برگزار می شود.

کل آزمون LSAT تعداد 148 الی 168 سؤال داشته که بایستی در مدت 210 دقیقه به آنها پاسخ داده شود. بخش های مختلف این آزمون عبارتند از:

  1. استدلال منطقی: شامل دو قسمت است که بررسی توانایی متقاضیان در تحلیل استدلالات را بیان میکند. 24 الی 26 سؤال و 35 دقیقه برای هر قسمت این بخش در نظر گرفته شده است.
  2. تفکر تحلیلی: به این بخش، بازی هوش و منطق نیز گفته می شود. سؤالات این بخش با یکسری فروض آغاز شده و داوطلب با تحلیل فرضیات، پاسخ ها را به صورت تحلیلی     ارائه می دهد. 22 الی 24 سؤال به همراه 35 دقیقه زمان برای این بخش در نظر گرفته شده است.
  3. درک مطلب: این بخش سه متن طولانی و یک متن کوتاه را در خود جای داده است. متون، توانایی فرد را برای استنتاج، توصیف ساختار و ایده اصلی نویسنده می سنجند. 26 الی 28 سؤال و 35 دقیقه زمان نیز در این قسمت وجود دارد.
  4. بخش متغیر (بدون امتیاز): عملکرد داوطلبین در این بخش به عنوان بخشی از امتیاز پایانی گزارش داده نمی شود. این بخش شامل 24 الی 28 سؤال بوده که در بین سایر سؤالات پخش می باشند و هرگز به شرکت کنندگان نخواهند گفت که کدام بخش، آزمایشی خواهد بود. 35 دقیقه زمان برای این بخش نیز در نظر گرفته شده است.
  5. نمونه نوشته: آخرین بخش آزمون LSAT است که یک مسأله با دو معیار تصمیم گیری به داوطلب داده می شود و داوطلب باید درباره علت انتخاب و استدلالش یک متن حدود 250 کلمه ای بنویسد. این بخش هم دارای 35 دقیقه زمان است.

نمره آزمون LSAT از 120 الی 180 می باشد. هر داوطلب می تواند تا 3 مرتبه در سال، 5 مرتبه در 5 سال و در مجموع 7 مرتبه در کل در آزمون شرکت کرده که طبق قانون نهاد متولی، بالاترین نمره بین همه آزمون های یک داوطلب، نمره نهایی او را مشخص می کند. هزینه این آزمون 190 دلار آمریکا می باشد و اعتبار آن 5 ساله است.

 


تهیه و تنظیم:

آیدین تشویقی

کارشناس ارشد مهاجرت و ویزا

شرکت مسافرتی و مهاجرتی افق بال فرشتگان

Tel: +98 (21) 7503 5000

Cell & WhatsApp: +98 (912) 973 6100

Instagram: www.instagram.com/angelflight.ir

Telegram: https://t.me/angelflight

E-mail: info@angelflight.ir

Website: www.angelflight.ir


آزمون BMAT

آزمون BMAT چیست؟

آزمون UCAT

آزمون UCAT چیست؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT چیست؟

آزمون MCAT

آزمون MCAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

تحصیلات در مکزیک

این متن در مورد تحصیلات و دانشگاه های برتر مکزیک توضیح می دهد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یکی از مهمترین و قدیمی ترین ، ثروتمندترین و مشهورترین مراکز تحقیقاتی جهان است...