کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول ۴ شهریور
×

آزمون UCAT چیست؟

آزمون UCAT

آزمون UCAT که قبلاً با نام UKCAT معروف بود، آزمونی است برای سنجش و ارزیابی دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در یکی از مدارس یا دانشکده های پزشکی بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند را دارند.

بخش های مختلف آزمون UCAT به شرح زیر می باشد:

1) استدلال کلامی (Verbal Reasoning): هدف از این بخش ارزیابی توانایی شما در خواندن و در نظر گرفتن اطلاعاتی که در متن های مختلف ارائه شده است، می باشد. یازده پاراگراف و هر کدام چهار خط را بایستی بررسی کرده و به 44 سؤال در مدت 22 دقیقه پاسخ دهید.

2) استدلال کمی یا عددی (Quantitative Reasoning): این بخش، توانایی های ریاضی شما را با استفاده از تکنیک ها و استراتژی های مختلف برای حل مسأله از طریق نمودار، جداول و سایر مجموعه اطلاعات عددی ارزیابی می کند. 36 سؤال و 25 دقیقه برای این بخش در نظر گرفته شده است.

3) استدلال انتزاعی (Abstract Reasoning): این آزمون توانایی شما در ارزیابی و ایجاد یک فرضیه که در آینده می تواند برای توسعه سیستم ها و ایده های جدید استفاده شود را ارزیابی می کند. 11 جفت شکل و 14 دقیقه مربوط به این بخش است.

4) تصمیم گیری (Decision Making): تصمیم گیری جدیدترین بخش از آزمون است که برای ارزیابی توانایی شما در رمزگشایی اطلاعات رمزگذاری شده طراحی شده است. از کاندیداها انتظار می رود قضاوت کنند در حالی که اطلاعات منطقی کاملی ندارند. 29 سؤال و 32 دقیقه زمان نیز در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

5) قضاوت موقعیتی (Situational Judgement): بخش قضاوت بر اساس شرایط، توانایی شما در ارزیابی و درک سناریوهای کار واقع گرایانه را ارزیابی می کند. پس از خواندن توضیحات سناریو، شما باید عوامل مهم را تعیین کرده و بر اساس آن عمل کنید. در کل این آزمون شامل 68 سؤال با 21 سناریو است. برای تکمیل این بخش 27 دقیقه وقت دارید.

امتیاز هر چهار بخش اول بین 300 الی 900 بوده و بخش پنجم 1 الی 4 است. در نتیجه در نمره کل، چهار بخش اول دخیل بوده که نمره بین 1200 الی 3600 را به متقاضی خواهند داد. مدت زمان آزمون UCAT حدود 120 دقیقه می باشد.

هزینه این آزمون برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا، 87 پوند و برای غیر اتحادیه اروپا مبلغ 115پوند می باشد.

این، جزء معدود آزمون هایی است که در آن ماشین حساب مجاز است.

 


تهیه و تنظیم:

آیدین تشویقی
کارشناس ارشد مهاجرت و ویزا
شرکت مسافرتی و مهاجرتی افق بال فرشتگان
Tel: +98 (21) 7503 5000
Cell & WhatsApp: +98 (912) 973 6100
Instagram: www.instagram.com/angelflight.ir
Telegram: https://t.me/angelflight
E-mail: info@angelflight.ir
Website: www.angelflight.ir

آزمون BMAT

آزمون BMAT چیست؟

آزمون UCAT

آزمون UCAT چیست؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT چیست؟

آزمون MCAT

آزمون MCAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

تحصیلات در مکزیک

این متن در مورد تحصیلات و دانشگاه های برتر مکزیک توضیح می دهد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یکی از مهمترین و قدیمی ترین ، ثروتمندترین و مشهورترین مراکز تحقیقاتی جهان است...