×

دانشجویانی که 12ماه و بیشتر از این مدت در کانادا اقامت دارند بهتر است از پوشش های درمانی کاملتری استفاده نمایند...

انواع بیمه درمانی در کانادا

هیچ کس قصد ندارد در هنگام مسافرت یا تحصیل به خارج از کشور بیمار شود، اما مسافر باهوش  با برنامه ریزی از پیش تعیین شده میتواند در هنگام مواجه با این مشکل بهترین عکس العمل را از خود نشان دهد پس بهتر است قبل سفر از سیستم مراقبت های بهداشتی کشور مقصد اطلاعات کامل را کسب کنید.

سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کلیه دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند ، باید بیمه درمانی داشته باشند. پوشش پزشکی در دسترس دانشجویان بین المللی از استان به استان دیگر متفاوت است ، در استان هایی که دانشجویان بین المللی تحت پوشش برنامه های مراقبت های بهداشتی قرار نمی گیرند ، باید برای پوشش بیمه درمانی خصوصی اقدام کنند.

مثلا در آلبرتا هزینه ی خدمات درمانی عمومی ماهیانه 68 دلار، در کبک 42 دلار در آنتاریو 37 دلار است.

بیمه درمانی عمومی استانی

سیستم مراقبت های بهداشتی استانی در کانادا خدمات پزشکی اصلی و پیشگیرانه و همچنین مراقبت های اضطراری را در بر می گیرد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیلی معتبر ، باید واجد شرایط دریافت کارت مراقبت های بهداشتی استان باشید تا بتوانید به این خدمات دسترسی پیدا کنید.

درخواست استفاده از کارت بیمه را یا در مطب پزشک ، بیمارستان ، داروخانه یا به صورت آنلاین باید انجام دهید و در هنگام درخواست کارت شما نیاز به مدارکی از قبیل شناسنامه ، گذرنامه ، تأیید اقامت دائم (IMM 5292) یا کارت اقامت دائم دارید.
 برای معالجه ، باید کارت بیمه درمانی را ارائه دهید و به یاد داشته باشید شما نباید کارت بیمه درمانی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید اگر به دیگران اجازه دهید از آن استفاده کنند، علاوه بر اینکه مزایای ارائه شده را از دست میدهید همچنین با اتهامات کیفری روبرو میشوید، و اگر آنرا گم کردید ممکن است مجبور به پرداخت هزینه ای برای تعویض آن شوید.

با این حال ، بسیاری از خدمات پزشکی وجود دارد که تحت پوشش سیستم مراقبت های بهداشتی استان کانادا نیستند، این خدمات شامل مراقبت از دندان ، مراقبت از بینایی ، داروهای تجویزی و برخی از خدمات آزمایشی است علاوه بر این فقط بخشی از خدمات بستری تحت پوشش درمانی عمومیست و حتی یک مدت کوتاه بستری در بیمارستان بدون بیمه میتواند هزاران دلار برای شما هزینه داشته باشد و گاهی برخی از مراکز از پذیرش بیماران بدون بیمه خودداری می کنند.

بیمه درمانی خصوصی استانی

بیمه های درمانی خصوصی مانند اکثر کشورها گرانتر است چرا که پوشش وسیعتری نسبت به خدمات عادی دارد. کسانی که قادر به پرداخت هزینه های بیمه ی خصوصی هستند از پوشش مراقبت های دندان و بینایی که در کانادا قطعا هزینه ی زیادی دارند، نیز بهره مند خواهند شد. یکی دیگر از مزیت های بیمه درمانی خصوصی نبود لیست انتظار برای خدمات درمانی است. هزینه ی کلینیک های خصوصی معمولا توسط سیاست های بیمه درمانی خصوصی پوشش داده می شود که معمولا 80٪ هزینه را پرداخت می کنند.

مهم است که دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند ، خود را با سیستم مراقبت های بهداشتی در کانادا تطبیق دهند، بسیاری از دانشجویان بین المللی دریافتند که سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا کاملاً متفاوت از کشور خودشان است، پیشنهاد میکنیم قبل از سفر ، بیمه درمانی خصوصی را خریداری کنید ، تا مطمئن شوید که در همه ی موارد تحت پوشش هستید .


غذاهای معروف کانادا

این متن در مورد غذاهای کانادا می باشد.

5 دانشگاه مشهور کانادا

این متن در مورد دانشگاه های برتر کانادا توضیح می دهد.

ویزای تحصیلی کانادا

این متن در مورد ویزای کانادا توضیح می دهد.

رده بندی دانشگاه کانادا

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

شرایط اجاره خانه در کانادا

در این متن اجاره خانه در کانادا توضیح داده شده است.

دعوت نامه کانادا

این مطلب در مورد دعوت به درخواست کانادا توضیح می دهد.

Four Seasons Hotel Toronto at Yorkville

این مطلب در مورد Four Seasons Hotel Toronto at Yorkville می باشد.

The Ritz-Carlton, Toronto

این مطلب در مورد هتل The Ritz-Carlton, Toronto توضیح می دهد.

Auberge Saint-Antoine Quebec

این مطلب در مورد هتل Auberge Saint-Antoine Quebec توضیح داده است.

Rosewood Hotel Georgia vancouver

در این مطلب در مورد هتل Rosewood Hotel Georgia vancouver توضیح داده شده است.