×

کشورها در سراسر جهان در تعهدات خود نسبت به مساوات در مورد برابری جنسیتی و حقوق زنان تفاوت دارند...

بررسی 21 کشور جهان برای حضور زنان در اجتماع

براساس لیست بهترین کشورها برای زندگی در سال 2019 ، سوئد بالاترین رتبه را کسب کرد، آنها برای حقوق بشر ، کیفیت جنسیت ، برابری درآمدی ، پیشرفت و ایمنی برترین امتیاز را کسب کردند.

1-سوئد

سوئد با بدست آوردن مقام اول، مترقی ترین نگرش نسبت به برابری جنسیتی و حقوق بشر را دارد. براساس مقاله ای که توسط نیویورک تایمز منتشر شده است ، زنان در سوئد اکنون 46٪ پارلمان و 50٪ کابینه دولت را تشکیل می دهند.سوئد بیشترین نگرش را نسبت به برابری جنسیتی (9.6) و حقوق بشر (9.8) دارد.

2-دانمارک

اگرچه دانمارک سال گذشته از رده بندی شماره 1 به رتبه 2 رسید ، اما همچنان برای حقوق بشر و برابری جنسیتی بسیار تلاش میکند. این کشور یکی از انعطاف پذیرترین سیاستهای مرخصی والدین در اروپا است. دانمارک در حقوق بشر 9.4 و در برابری جنسیتی 9.1 به دست آورد.

3-کانادا

از نظر حقوق بشر رتبه 9.8 و برابری جنسیتی رتبه 9.1 را به خود اختصاص داده است.

4-نروژ

سیاست های مرخصی زایمان در نروژ جزو سخاوتمندانه ترین مرخصی های این کشور بشمار میرود و نروژ یکی از کشورهایست که برابری جنسیت در آن رعایت میشود. نروژ در مراقبت از حقوق بشر امتیاز 9/9 و برابری جنسیتی 9.1 را به خود اختصاص داده.

5-هلند

هلندی ها توانسته اند شکاف جنسیتی را در بین بهداشت ، آموزش ، اقتصاد و سیاست بطور کامل از بین ببرند و مزایایی مانند پرستار زایمان را برای مادران جدید فراهم کنند. هلند در هر دو برابری جنسیتی و تعهد به حقوق بشر ، امتیاز بی نقص 10 را کسب کرد.

6-فنلاند

نخستین کشوری که حق رای نامحدود را برای رای دادن و انتخاب شدن در مجلس در پارلمان ارائه داد فنلاند بود و این کشور یکی از استقبال کننده ترین درباره ی امن بودن محیط، برای زنان است. نمره 8.9 در برابری جنسیتی و 9 از 10 در حقوق بشر را کسب کرد.

7-سوئیس

به عنوان بهترین کشور جهان ،براساس رتبه بندی در بی طرفی و رفتارهای مسالمت آمیز انتخاب شد. امتیاز 8/6 از 10 را برای برابری جنسیتی ، 9.2 در حقوق بشر و 8.4 را در پیشرفت کسب کرده است.

8-استرالیا

استرالیا با امید به زندگی زیاد برای زنان و مردان ،امتیاز 8.7 از 10 را برای حقوق بشر به دست آورد ، اما نمره کمی پایین تر از 8.3 برای برابری جنسیتی.

9-نیوزلند

در سال 2017 ، نخست وزیر ژاكیندا آردن ، حزب مترقی كارگر را به پیروزی رساند و جوانترین رهبر زن در جهان شد. با این حال ، دو سال بعد ، این کشور تنها امتیاز 7/7 برای برابری جنسیتی دریافت کرد.

10-آلمان

این کشور در پیشرفت امتیاز 9/8 را بدست آورد ، اما نمره 7.0 برابری جنسیتی و 7.5 را در مورد حقوق بشر دریافت کرد.

11-لوکزامبورگ

این کشور نمره پیشرفت 9/8 و برابری جنسیتی 7.0 و نمره حقوق بشر7.5 را دریافت کرد.

12-بلژیک

براساس گزارش بهترین کشورها در سال 2019 ، افرادی که در بلژیک زندگی می کنند ، از نظر آگاهی از محیط زیست و همچنین مراقبت از حقوق بشر بیشترین نمره را کسب کردند. امتیازات 9.0 برای حقوق بشر ، 8.2 برابری جنسیتی و 7.2 پیشرفت تعیین شد .

13-انگلستان

در زمینه برابری جنسیتی 8.8 و حقوق بشر 9.1 را بدست آورد اما در برابری درآمدی نمره 2.6 را کسب کرد.

14-فرانسه

با اینکه تأثیر فراوانی بر جهان دارد و از نخستین کشورهایی بود که حقوق فردی را بدست آورد اما امتیاز برابری جنسیتی و حقوق بشر در فرانسه بسیار ناچیز است.

15-ایرلند

که به عنوان یک جامعه محافظه کار در نظر گرفته میشود ، پیشرفت نسبتاً کم 4.9 را بدست آورد ، اما شایان ذکر است برابری درآمد در ایرلند فقط 3.8 و حقوق بشر 7.9 است.

16-ایالت متحده

نابرابری درآمد یکی از چالش هایی است که هنوز ایالات متحده با آن روبروست و نمره آن فقط 1.1 است و از سال 2018 با 0.3 امتیاز کاهش یافت. با این وجود در  پیشرفت امتیاز بسیار بالای 8.9 را بدست آورد و امتیاز برابری جنسیتی از 7.6 به 7.0 رسید.

17-ایتالیا

که به خانه هنر شهره است امتیازات متوسط برای برابری جنسیتی 5.6، پیشرفت 4.3 و حقوق بشر 6.5 را از آن خود کرد ، اما بیکاری زنان همچنان یک نگرانی بزرگ در این کشور محسوب میشود.

18-ژاپن

ژاپن یکی از پیشرفته ترین کشورهاست و امتیاز عالی 10 را برای پیشرفت کسب کرد. با این حال از نظر برابری جنسیتی امتیاز تکان دهنده 0.8 و 2.9 برای حقوق بشر را بهمراه داشت.

19-اسپانیا

رتبه کشور در برابری جنسیتی به 5.8 کاهش یافت و نمره حقوق بشر آنها نیز پایین آمده است.

20-پرتغال

برابری درآمدی 0.9 ، برابری جنسیتی 7.7 و نمره حقوق بشر 6.0

21-سنگاپور

با وجود شهرت جهانی به عنوان یک کلانشهر پر رونق ،این کشور آسیایی به دلیل برابری جنسیتی 0.7  و نمره 1.1 در حقوق بشر جای مناسبی برای حضور زنان در اجتماع محسوب نمیشود.


دلایل مهاجرت به استرالیا

نکات مثبت کشور استرالیا و فاکتورهایی که به مهاجرت ختم می شوند.

10 دلیل برای تحصیل در نیویورک

اطلاعاتی در مورد تحصیل در نیویورک

چند مورد از جاذبه های جهان

در این مطلب 10 مورد از جاذبه های جهان آورده شده است.

کلیات استرالیا

این متن در مورد کلیات استرالیا می باشد.

8 مورد از سواحل برتر دنیا

این متن در مورد سواحل برتر می باشد.

مراحل تحصیل در آمستردام

این متن در مورد طریقه تحصیل در آمستردام توضیح می دهد.

به کدام شهر های دنیا مهاجرت کنیم ؟

این متن در مورد بهترین مکان ها برای مهاجرت است.

کار برای دانشجویان مهاجر در قبرس

این متن در مورد کار دانشجویان مهاجر در قبرس توضیح می دهد.

غذاها معروف روسیه

این مطلب در مورد غذا های روسیه می باشد.

غذاهای قبرس

این متن در مورد غذاهای قبرس توضیح می دهد.