×

به عنوان شهری که دو قاره را پشت سر می گذارد ، شهر جذاب استانبول واقعاً مکانیست که شرق با غرب دیدار می کند.

بهترین مکان های دیدنی در استانبول

مسجد آبی Blue Mosque

یکی از مشهورترین دیدنی های استانبول مسجد سلطان احمد است. این مسجد بزرگ که در اوایل دهه 1600 ساخته شد ، به عنوان نمایش غرور و دفاعی و راهی برای تأیید مجدد قدرت عثمانی در استانبول پس از از دست دادن نبرد با ایرانیان ساخته شد. این ساختمان زیبا که در محل کاخ بیزانس اولیه قرار دارد ، دارای شش مناره ، پنج گنبد بزرگ ، تعدادی گنبد کوچکتر ، شیشه های رنگ آمیزی زینتی و کاشی کاری های خیره کننده است.برای بازدید از مسجد آبی حتماً پوشش مناسبی داشته باشید.

بازار بزرگ Grand Bazaar


اگر عاشق خرید هستید این مکان عالی در استانبول محسوب میشود و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارها در سراسر جهان است. این مجموعه غول پیکر خرید ، که اغلب گفته می شود یکی از اولین مراکز خرید در جهان است ، می تواند تاریخ خود را به دهه 1400 ردیابی کند. برای ورود به بازار و تحسین معماری زیبای Grand Bazaar از یکی از چهار دروازه سنتی عبور کنید. همچنین می توانید آلات موسیقی ، سوغاتی ، مجموعه های چای ، جواهرات ، صابون های معطر ، اسباب بازی ها ، صنایع دستی و موارد دیگر را پیدا کنید.
 

مخزن باسیلکا Basilica Cistern

بزرگترین مخزن زیرزمینی باستانی که در قرن ششم ساخته شد در زیر خیابانهای پرترافیک استانبول قرار دارد و از آن برای تأمین آب شهر و سایر بناهای مهم استفاده می شده.

برج گالاتا Galata Tower

مکان عالی برای بازدید زوجها در استانبول. برج قرون وسطایی گالاتا در اواخر دهه 1340 توسط ژنوها ساخته شد. این بنا به سبک رومانیایی ساخته شده و برج تقریباً 67 متر ارتفاع دارد و از فاصله دور قابل مشاهده است. به راحتی می توانید در این مکان، بسیاری از بناهای مهم استانبول را از موقعیت عالی مشاهده کنید و همچنین از کافه و تفریحات شبانه در این برج بهره مند شوید.

هاگیا سوفیا Hagia Sofia


یکی از جالبترین مکانهای تاریخی استانبول این موزه است. که اغلب گفته می شود یکی از دیدنی ترین نمونه های معماری بیزانس روی کره زمین بشمار میرود و دارای موزائیک های باستانی ، سنگ های بزرگ ، مجسمه ها و سایر ویژگی های زیبایی شناختی چشمگیر است.

پارک مینیاتورک Miniaturk

بیش از 100 مدل دقیق از نقاط دیدنی و مکانهای معروف از سراسر ترکیه و فراتر از آن را در خود جای داده است. این مکان بسیار خوبی برای بدست آوردن یک نمای کلی از کشورها و کسب اطلاعات در مورد آنهاست که شاید قبلاً درباره آنها اطلاعاتی نداشته باشید. یکی از بزرگترین پارک های مینیاتوری در جهان که  حدود 60،000 متر مربع مساحت دارد.

 Buyukada


مسجد ایوب سلطان
یکی از مذهبی ترین مکان ها در استانبول

پارک Emirgan


با قدم زدن در اطراف پارک طیف وسیعی از گیاهان، پرندگان و حشرات زیبا را مشاهده میکنید.

جنگل بلگراد

میدان تقسیم یا تکسیم
میدان تقسیم یک بخش شلوغ و پر جنب و جوش استانبول است. غالباً به عنوان قلب استانبول مدرن از آن یاد می شود. بسیاری از اقامتگاه های تفریحی و همچنین تعداد زیادی مغازه ، رستوران و کافه در آن وجود دارد. میدان بزرگ میزبان رژه ها و جشن های بسیاری از جمله گردهمایی عظیم در عید نوروز است.

کاخ توپکاپی: اگر عاشق معماری هستید حتما از این مکان دیدنی بازدید کنید.

موزه هنرهای مدرن استانبول
مسجد اورتاکی
کلیسای Chora و موزه Kariye
موزه های باستان شناسی استانبول
بیبک Bebek
تپه lamlica


بهترین مکان های دیدنی در استانبول

به عنوان شهری که دو قاره را پشت سر می گذارد ، شهر جذاب استانبول واقعاً مکانیست که شرق با غرب دیدار م...

جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول یکی از غنی ترین شهرهای ترکیه به لحاظ تاریخ و فرهنگ است. ترکیب تاریخ و فرهنگ های مختلف استا...