کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول 16 خرداد
×

این متن در مورد تحصیلات و دانشگاه های برتر مکزیک توضیح می دهد.

تحصیلات در مکزیک

در بیشتر موارد ، ثبت نام در دبیرستان پیچیده تر است و بسته به وضعیت و شهرداری مدرسه ، روند دقیق آن متفاوت است. در کنار همان شرایط لازم برای ثبت نام در آموزش ابتدایی و متوسطه ، دبیرستان ممکن است درخواست کند که مطالعات قبلی دانش آموز نیز باطل شود ، این بدان معناست که یا شخصی در مدرسه یا شخص ثالث دوره ها را تحقیق می کند و معادل های آنها را در آموزش مکزیکی پیدا می کند. موسسات همچنین برای هر دوره دبیرستان ، دولتی یا خصوصی هزینه ای نیز خواهد بود ، زیرا فقط مدرسه ابتدایی و متوسطه در مکزیک آموزش ابتدایی محسوب می شود که برای همه تضمین شده و توسط مالیات تأمین می شود.
شرایط لازم برای حضور در دانشگاه در مکزیک در هر موسسه متفاوت است.
به طور کلی ، دانش آموز به اصل شناسنامه خود و کلیه مدارک مربوط به مؤسسات آموزشی قبلی مانند گواهی نامه ها و رونوشت ها نیاز دارد. با این مدارک اصلی با مدارس قبلی تماس بگیرید ، حتی اگر قبلاً آنها را دارید ، زیرا ایده خوبی است که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. در بیشتر موارد ، این اسناد همچنین باید دارای گواهینامه های رسمی به نامهای رسولان باشند. آنها معمولاً ارزان و نسبتاً ساده برای دریافت هستند ، اما این کار را قبل از آمدن به مکزیک انجام دهید تا از پرداخت (و انتظار) برای خدمات پیک خودداری کنید.
شرط دیگر این است که مطالعات قبلی مجدداً مورد اعتبار قرار بگیرد ، مانند دبیرستان که در بالا توضیح داده شد. اگر دانشگاه خواستار این است که شخص ثالث این کار را انجام دهد ، از آنها بخواهید یکی را توصیه کنند ، بنابراین می دانید که بعداً آن را می پذیرند.
از طرف وزارت امور خارجه ، آژانس همکاریهای بین المللی توسعه مکزیک (AMEXCID) از اتباع خارجی که علاقه مند به تحصیل برای تخصص ، مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا ، انجام تحقیقات فارغ التحصیل یا دکتری یا شرکت در یک دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند ، دعوت می کند.
بورس های تحصیلی از طریق یک سری کنوانسیون های دو جانبه ، برنامه های چند جانبه و توافق نامه های ویژه به بیش از 180 کشور جهان ارائه می شود. بیش از 90 موسسه مکزیکی شرکت می کنند و همه برنامه های دانشگاهی را ثبت می کنند که در شورای ملی علوم و فناوری (CONACYT) به عنوان برنامه های ملی فارغ التحصیلان کیفیت ثبت شده اند. این برنامه ها پیشرفتی را که مکزیک در علوم و علوم انسانی داشته است نشان می دهد.
مکزیک با ارائه بورس های تحصیلی دولت مکزیک برای دانشجویان بین المللی ، نقش خود را به عنوان یک بازیگر با مسئولیت جهانی تقویت می کند و تعهد خود را به برنامه های همکاری که به ایجاد سرمایه انسانی بسیار ماهر کمک می کند ، تجدید می کند. حضور دانشجویان ، دانشگاهیان و دانشمندان بین المللی در مکزیک به ایجاد پل های دائمی گفت و گو کمک می کند که برنامه بلند مدت سیاست خارجی را از طریق کمک های با ارزش استثنایی برای این کشور و شرکای آن در خارج از کشور غنی سازد. بعلاوه ، مؤسسات مکزیک و جامعه دانشگاهی از افزایش بین المللی شدن بهره مند می شوند.
 دانشگاه های دولتی همچنین منبع خوبی برای یافتن دوره های آموزش بزرگسالان در موضوعات مختلف از جمله آشپزی ، دوخت سنتی و بافندگی یا سایر مطالعات فرهنگی هستند. هر شهر بزرگ مکزیک دارای یک دانشگاه دولتی است و بیشتر آنها دارای مرکز ویژه ای برای این نوع دوره ها هستند. آنها معمولاً بسیار مقرون به صرفه هستند ، و نه تنها راه خوبی برای یادگیری یک مهارت جدید هستند ، بلکه برای دوست داشتن جدید نیز عالی هستند.

چند نمونه از دانشگاه های معروف و خوب مکزیک: 

  • UNAM

در رده بندی جهانی و در رده بندی دانشگاه مکزیک در رده بندی 113 ام قرار دارد. UNAM یک دانشگاه دولتی است که جمعیت عظیمی از دانشجویان در آن حدود 346،730 نفر است ، که در تعدادی از دانشگاه ها در شهر مکزیکو و پس از آن ، از جمله 30.300 تحصیلات تکمیلی گسترش یافته است. در سال 2007 ، پردیس اصلی UNAM که بین سالهای 1949 و 1952 به عنوان یک پروژه مشترک طراحی معماری ساخته شد ، به یکی از 31 سایت میراث یونسکو در مکزیک تبدیل شد. این پردیس ، که ترکیبی از عناصر مدرنیسم قرن بیستم و فرهنگ سنتی مکزیک است ، از یونسکو به عنوان ادای احترام به پیشرفت کشور از زمان انقلاب 1910-20 و اهمیت آموزش مورد ستایش است.

  • Tecnológico de Monterrey

 تعدادی کلاس کارشناسی را نیز که به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، ارائه می دهد. این موارد برای دانشجویان بین المللی است که برای یک ترم یا یک سال در خارج از کشور تحصیل می کنند و می توان از آنها برای ارائه اعتبار در مقطع دانشگاهی در خانه دانشجویی استفاده کرد. Tec de Monterrey ، یک مؤسسه خصوصی است که هم اکنون با رتبه 178 در جهان و رتبه دوم در رتبه بندی مکزیک ، همچنان به بهبود جایگاه خود در رده بندی های جهانی امسال می پردازد. اگرچه تعداد 9100 نفر مدرسه در بین 31 دانشگاه در سراسر مکزیک تقسیم شده است ، اما پردیس اصلی Tec de Monterrey در مونتری ، یک شهر با بالاترین درآمد سرانه در مکزیک مستقر است و به عنوان یک مرکز مهم صنعتی و تجاری برای کشور فعالیت می کند. 

  • Instituto Politécnico Nacional IPN

مانند Universidad Nacional Autónoma de México ، این موسسه هم نیز یک دانشگاه دولتی بسیار بزرگ است و در حال حاضر فقط کمتر از 150،000 دانشجو ثبت نام کرده اند. پردیس اصلی IPN در رده بندی مکزیک و 651-700 در رتبه بندی جهانی قرار دارد ، پردیس اصلی IPN در دو کیلومتری شمال مکزیکو سیتی واقع شده است. این مدرسه در 10 رشته تحت عنوان رده بندی دانشگاه جهانی QS توسط موضوع ، از جمله علوم رایانه ، مهندسی مکانیک و فیزیک ، یک رهبر جهانی است.


آزمون BMAT

آزمون BMAT چیست؟

آزمون UCAT

آزمون UCAT چیست؟

آزمون LSAT

آزمون LSAT چیست؟

آزمون MCAT

آزمون MCAT چیست؟

آزمون GMAT

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟

آزمون SAT

آزمون SAT چیست؟

تحصیلات در مکزیک

این متن در مورد تحصیلات و دانشگاه های برتر مکزیک توضیح می دهد.

شرایط ثبت نام در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا یکی از مهمترین و قدیمی ترین ، ثروتمندترین و مشهورترین مراکز تحقیقاتی جهان است...