×

تحصیل ارزان در کشور کانادا | تحصیل در کشور کانادا | تحصیل | ارزان | کشور کانادا | کانادا |  کشور

تحصیل ارزان در کشور کانادا | تحصیل در کشور کانادا

تحصیل ارزان در کشور کانادا

حقایقی درمورد تحصیل ارزان در کشور کانادا

کشور کانادا در شمال آمریکا مدتهاست که مقصد تحصیلی دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا شده است. این کشور وسیع دارای معتبرترین دانشگاههای جهان میباشد و تحصیل ارزان در کشور کانادا امری طبیعی شده است. امروزه حدود 10 درصد از دانشجویان برای تحصیل ارزان در کشور کانادا اقدام مینمایند.

برای تحصیل ارزان در کشور کانادا انتخاب درستی داشته باشید

شما برای تحصیل ارزان در کشور کانادا دوره های تحصیلات عالی را در بیش از 250 موسسه دولتی و خصوصی پیدا خواهید کرد. این موسسات شامل دانشگاه ها، کالج ها، موسسات تکنولوژیکی و موسسات تخصصی میباشد و در هر استان هم وجود دارند. وقتی نام رشته های مختلف و دوره های مختلف می آید کشور کانادا بیش از 10 هزار دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دارد و برای تحصیل ارزان در کشور کانادا میتوانید دانشگاههای مختلف با رشته های مختلف را پیدا کنید. استانهای انتاریو و کبک دو استان پرجمعیت در کشور کانادا هستند و اکثر دانشگاههای کانادا نیز در این دو شهر وجود دارد. از دانشگاههای کوچک لیبرال در مقطع کارشناسی تا دانشگاه های بزرگ با دوره های کارشناسی و دکترا.

محدود کردن گزینه ها برای تحصیل ارزان در کشور کانادا

کسانی که خواهان تحصیل ارزان در کشور کانادا هستند میتوانند اطلاعات زیادی را با جستجو و تحقیقات درست در مورد دوره ی تحصیلی خود به دست آورند. جستجوی اطلاعات به صورت آنلاین یکی از بهترین گزینه ها است. شما برای تحصیل ارزان در کشور کانادا میتوانید توسط سایت دولت کانادا درمورد دانشجویان بین المللی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

برای تحصیل ارزان در کشور کانادا چه مدارکی لازم دارید؟

برای تحصیل ارزان در کشور کانادا باید بدانید که کشور کانادا در دوره ها و رشته های مختلف هرساله دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا پذیرش میکند مثلا در دوره کارشناسی  رشته هایی از جمله هنر، علوم اجتماعی ، علوم و غیره، در دوره کارشناسی ارشد MA ، MSc ، MBA و غیره و در دوره دکترا معمولا متقاضیان PhD را پذیرش میکند. برای تحصیل در دوره کارشناسی 4 سال کامل وقت لازم است البته بسته به استان و یک سری مسائل دیگر گذراندن این دوره طی 3  سال هم امکان پذیر است.

برای تحصیل ارزان در کشور کانادا به چه آزمونهایی نیاز دارید؟

دانشگاه های کانادا هر کدام شرایط پذیرش مخصوص به خود را برای دانشجویان خارجی دارند و قوانین هر دانشگاه هم با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی مدارک تحصیلی خارج از کشور از جمله GCSEs ، AS- و سطح A و مدرک لیسانس بین المللی دانشجویان  را در دانشگاه کانادا واجد شرایط میکند. در دانشگاه های کانادا اگر توانایی شما در زبان فرانسه خوب باشد میتوانید دوره های تحصیلی خود را به زبان فرانسوی بگذرانید. کشور کانادا همچنین دارای کالج های غیر دوره ای است که میتوانید به صورت حرفه ای طیف وسیعی از کارهای فنی و حرفه ای را یاد بگیرید و در آنها متخصص شوید.

آیا برای تحصیل ارزان در کشور کانادا به ویزا یا مجوز تحصیلی نیاز است؟

شهروندان انگلستان اگر بخواهند به مدت 6 ماه در کشور کانادا به تحصیل بپردازند نیاز به اخذ ویزا ندارند اما به مجوز تحصیل نیاز خواهند داشت. افراد دیگری که شهروند مناطق غیر از شنگن هستند نیز قبل از درخواست تحصیل باید اخذ پذیرش در دانشگاه یا سایر موسسات عالی تحصیلی را داشته باشند. دانشجویان کبک هم نیاز به گواهی پذیرش در مورد CAQ خواهند داشت.

تحصیل ارزان در کشور کانادا چقدر هزینه نیاز دارد؟

تحصیل ارزان در کشور کانادا بر اساس استان، موسسه و دانشگاه ها هزینه های مختلفی میتواند داشته باشد و مسلما دانشجویان بین المللی هزینه های بیشتری را نسبت به دانشجویان داخلی صرف میکنند اما هزینه های دانشگاههای کانادا نسبت به استانداردهای بین المللی مقرون به صرفه میباشد و شما میتوانید تحصیل ارزان در کشور کانادا را تجربه کنید. شما همچنین میتوانید برای تحصیل ارزان در کشور کانادا دانشگاههای مختلف و شرایط پذیرش آنها را  بررسی کنید. هزینه های زندگی در کشور کانادا میتواند بسیار معقول باشد، اما تحقیقات خود را با دقت انجام دهید چون قیمت ها میتوانند منطقه به منطقه متفاوت باشند و در شهرهای بزرگ قیمت ها بالاتر خواهد بود. زمان تحصیل ارزان در کشور کانادا شما می توانید کنار یک خانواده کانادایی زندگی کنید که این روش هم یک روش اقتصادی محسوب میشود و هم اینکه برای کسب اطلاعات شما از زندگی در کانادا میتواند بسیار مفید باشد. برای کمک به هزینه های تحصیل بعضی از دانشگاه ها بورس تحصیلی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه میدهند و همچنین بورس تحصیلی خاص برای دانشجویان ورزشکار موفق و دانشجویان با نمرات عالی هم وجود دارد.

 

زمان تحصیل ارزان در کشور کانادا میتوانید کار کنید

از جمله مزایای اصلی رفتن به دانشگاه در کشور کانادا فرصت کسب درآمد آن هم زمانی است که شما در حال تحصیل هستید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی میتوانید در محوطه دانشگاه برای کمک به هزینه های خود کار کنید و یا خارج از محوطه دانشگاه برای خود کاری پیدا کنید. پس از فارغ التحصیل شدن هم میتوانید واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از پایان تحصیل باشید.

زمانبندی برای تحصیل ارزان در کشور کانادا

بهتر است زمانی که میخواهید برای تحصیل ارزان در کشور کانادا اقدام کنید درخواست خود را برای سه دانشگاه با شرایط مختلف ورودی ارسال نمایید. برنامه درخواست تحصیلی خارج از کشور معمولا برای پردازش به مدت شش ماه طول میکشد. اگر اهداف خود را برای تحصیل در کشور کانادا تنظیم کرده باشید باید به طور ایده آل روند برنامه را حداقل 12 ماه قبل آغاز کنید. مثلا مهلت درخواست برای شروع  تحصیل در زمان شهریور معمولا بین آذر تا بهمن سال قبل است.


رده بندی دانشگاه های کانادا

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

اصطلاحات مورد استفاده در پذیرش دانشجو

جهت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی برای یک دانشگاه شما با اصطلاحاتی روبرو میشوید که در این مقاله به آنه...

دبیرستان Royal Crown در تورنتو

Royal Crown Academic یک دبیرستان خصوصی در تورنتو ، کانادا است...

معرفی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا دارای 22 واحد تحقیقاتی است مانند: شبیه ساز پرواز ، آزمایشگاههای هیدرولیک و ماشین آل...

پذیرش در دانشگاه کنکوردیا در کانادا

جهت پذیرش در دانشگاه دولتی کنکوردیا واقع در مونترال کشور کانادا ...

شرایط کار در زمان تحصیل در کانادا

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید...

دستیار دندانپزشکی در کانادا

حقوقِ دستیار دندانپزشک سالانه بین 32106 دلار تا 43359 دلار می باشد...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

هزینه تحصیل در کانادا

بطور کلی میتوان هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا تقریبا 34000 دلار است...

دانشگاه UNBC کانادا

UNBC یکی از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا است که در منظره دیدنی و شمالی کلمبیای شمالی واقع شده است.