×

بطور معمول رشته های مربوط به علوم پزشکی دشوارتر از سایر رشته های تحصیلی مانند تجارت...

تحصیل در رشته داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

اخیراً ، آموزش عالی در انگلستان تغییراتی اساسی ایجاد کرده است که باعث شده است دانش آموزان بین المللی که مایل به تحصیل در داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکی هستند ، مورد استقبال قرار گیرد.

چرا اخذ مدرک تحصیلی مرتبط با علوم پزشکی بسیار سخت است؟

بطور معمول رشته های مربوط به علوم پزشکی دشوارتر از سایر رشته های تحصیلی مانند تجارت ، آموزش ، رسانه یا حتی مهندسی است، بنابراین این واقعیتی است که در سراسر جهان اعمال شده. به ویژه در انگلستان ، متوسط ​​شرایط ورود به رشته های دندانپزشکی / پزشکی عبارتند از:

    برای دانش آموزان سطح A: شما باید حداقل 5 GCSE در کلاس A داشته باشید
    برای کارشناسی بین المللی: بسته به دانشگاه ها حدود 35 امتیاز در کل.
    الزامات انگلیسی: IELTS 7.0


تحصیل در رشته های داروسازی در انگلستان

بسته به موضوعاتی که تحصیل می کنید ،رشته ی داروسازی در انگلستان دارای سه حرفه ی زیر است:

  •     داروساز
  •     دستیار داروسازی
  •     تکنسین داروساز

اکثر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته ی داروسازی به انگلیس می روند که به طور عمده به یک داروساز حرفه ایی تبدیل می شود.

برای تبدیل شدن به یک داروساز پس از اتمام تحصیلات خود ، می توانید در صورت تکمیل شدن به عنوان داروساز در GPhC ارزیابی شوید.

دانشجویان بین المللی فقط در صورتی موفق میشوند این مسیر 4 ساله در مقطع کارشناسی را پشت سر بگذارند که آموزش های پیش ثبت نام را انجام دهند. با استفاده از این طرح ، دانشجویان بین المللی شانس بیشتری برای واجد شرایط بودن به عنوان داروساز برای کار در انگلیس دارند. دانشگاه های ذکر شده عبارتند از: دانشگاه ناتینگهام ، دانشگاه بردفورد و دانشگاه شرق آنگلیا.

متوسط ​​درآمد پرسنل شاغل در داروخانه از 25000 پوند تا 35000 پوند میباشد که بسته به موقعیت می تواند تا 50000 پوند در سال هم افزایش یابد.
 

مقاطع داروسازی

با داشتن مدرک کارشناسی ، دانشجویان باید قبل از دوره کارشناسی ، دوره پایه را بگذرانند. این واقعیت است که بسیاری از دانشجویان بین المللی در مورد این دوره های بنیادین که می توانند به درجه داروسازی منجر شوند ، آگاهی ندارند و در دانشگاه کینگستون ISC و دانشگاه لیدز ISC میتوانید این دورها را پشت سر بگذارید.

برای تکمیل مقاطع کارشناسی حداقل 4 سال زمان لازم است. شهریه سالانه از 13000 پوند تا 25000 پوند متغیر است.


تحصیل در مقطع پزشکی در انگلستان

دولت انگلیس شرایطی را فراهم کرده که میتوان به پزشکان واجد شرایط (غیر اتحادیه اروپ) ویزای کار درجه 2 در بیمارستان های انگلستان یا مراکز درمانی عمومی اعطا کرد. با این وجود ، این بدان معناست که شرایط ورود به سیستم، بسیار مورد بازنگری قرار می گیرد تا مطمئن شوند که بیمارستانهای انگلستان دارای بهترین پرسنل ها هستند.

مدت زمانی که برای پزشک شدن در انگلستان نیاز دارید حدود  8 الی 9 سال است که شامل 5 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ، 1-2 سال آموزش اولیه و 3 سال آموزش تخصصی بسته به زمینه هایی است که شما تحصیل می کنید.

شهریه دو سال اول در حدود 20،000 پوند در سال است و پس از آن حدود 40،000 پوند در سال میشود. با این وجود ، می توانید بعد از اتمام مدرک ، از سال اول آموزش به عنوان پزشک جوان درآمد کسب کنید.


آمار و ارقام:

20،700 پزشک در خارج از کشور می توانند هر سال ویزای درجه 2 بگیرند که برای پوشش کمبود در اقدامات پزشکی کافی نیست.

آمارهای رسمی نشان می دهد که NHS با کمبود 93،000 پزشک ، پرستار و تکنسین پزشکی مواجه است.

حدود 139،000 نفر از 1.2 میلیون کارمند NHS اتباع خارجی هستند.

GMC انتظار دارد 5000 پزشک غیر اتحادیه اروپا برای کار در انگلیس متقاضی شوند.

براساس آمار سازمان کارفرمایان NHS ، متوسط ​​حقوق کل پزشک در زمان آموزش حدود 37000 پوند است.

برای دریافت مدرک پزشکی ، فارغ التحصیلان دبیرستان باید یکی از دو تست اضافی بنام BMAT و UKCAT را انجام دهند.

آزمون پذیرش BioMedical (BMAT) و آزمون بالینی استعداد بالینی انگلستان (UKCAT) دو شرط اضافی هستند ، در کنار A-Level (یا معادل آن) و IELTS (یا معادل آن) از شروط لازم برای تحصیل یک مدرک پزشکی در انگلستان بشمار میروند. دانشگاه های انگلستان تمایل به انجام آزمون BMAT یا UKCAT دارند و این امر قبل از ارائه درخواست روشن خواهد شد.

آزمون پذیرش BioMedical (BMAT)

BMAT یک آزمایش قلم و کاغذ دو ساعته است که به سه بخش تقسیم می شود:

     بخش 1 - مهارت
     بخش 2 - دانش علمی و کاربردها
     بخش 3 - Writing Task

دانشجویان ملزم به ثبت نام در BMAT قبل از ارائه درخواست های خود در دانشگاه ها هستند ، اما آزمون پس از درخواست انجام می شود. شما فقط می توانید BMAT را از طریق یک مرکز آزمون ثبت نام کنید.

آزمون استعداد بالینی انگلستان (UKCAT)

UKCAT به جای پیشرفت تحصیلی ، به عنوان آزمون توانایی و نگرش طراحی شده است. تلاش می شود طیف خاصی از توانایی های ذهنی و ویژگی های رفتاری مشخص شده از جمله تفکر انتقادی ، استدلال منطقی و استنتاج را ارزیابی کند. آزمون به بخش ها تقسیم می شود ، از جمله:

     استدلال کلامی
     تصمیم گیری
     استدلال کمی
     استدلال انتزاعی

برای گرفتن UKCAT خود شخصاً باید ثبت نام کنید. ثبت نام در ماه مه باز می شود و در ماه سپتامبر تعطیل می شود. مهلت رزرو آزمون شما اکتبر است. آزمون سپس بین ماه های ژوئیه و اکتبر انجام می شود. به دانشجویان توصیه می شود كه زودتر UKCAT خود را ثبت كنند.
 

شغل در دندانپزشکی

دندانپزشکان آینده نگر (کارآموزان) بین 29000 پوند تا 40 هزار پوند در سال میتوانند درآمد کسب کنند. حقوق NHS در هر سال می تواند تا 110،000 پوند باشد.
تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
مرحله 1: اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی تحصیل کنید ، شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می بایست تحصیلات علوم پایه را پشت سر بگذارید.

مرحله 2: مدرک دندانپزشکی

اخذ مدرک دندانپزشکی حداقل 5 سال طول می کشد و بعد از آن 1-2 سال تمرین تحت نظارت قبل از شروع کار به عنوان یک دندانپزشک واجد شرایط انجام می شود.

دوره های برتر دندانپزشکی در انگلستان بر اساس رتبه بندی مراکز آموزشی:

1. داندی

2. آبردین

3. پلیموث

4. کالج کینگ لندن

5. ملکه بلفاست

6. لانکاشایر مرکزی

7. لیورپول

8. گلاسکو

9. نیوکاسل

10. کاردیف

شهریه یک سال مدرک دندانپزشکی بسته به دانشگاه حدود 20،000 پوند متغیر است.

اگر به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید ، تعدادی گزینه برای شما وجود دارد. می توانید به مدت یک تا 3 سال از نظر بالینی تحصیل کنید که نیاز به سطح ورودی متفاوتی دارد. با این وجود ، شما باید حداقل یک مدرک ابتدایی را در دندانپزشکی داشته باشید. برخی دانشگاه ها حتی متقاضیان خود را ملزم به حداقل 2 سال تمرین نظارتی می کنند.

مرحله 3: دکترای دندانپزشکی

برای دریافت شغل به عنوان دندانپزشک در انگلستان ، مدرک دکترا لازم نیست اما به شما کمک می کند تا یک متخصص در رشته خود باشید. روند درخواست دکتری دندانپزشکی در دانشگاه انگلستان مشابه سایر رشته هاست.
مرحله 4: داشتن مجوز برای بدست آوردن شغل

برای به دست آوردن شغل به عنوان دندانپزشک در انگلستان ، باید مجوز بگیرید و داشتن مدرک تحصیلی به تنهایی کافی نیست.

اگر شما علاقه مند به تحصیل پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی در هر سطح هستید ، با ما تماس بگیرید، ما یک تیم با تجربه و مشاوران مشتاق داریم که همه چیز را درباره آموزش بریتانیا و دانشگاه های آن می دانند ما می توانیم به شما کمک کنیم تا به دنبال هر چه برای شما مناسب است بروید.


تحصیل در رشته داروسازی ، پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

بطور معمول رشته های مربوط به علوم پزشکی دشوارتر از سایر رشته های تحصیلی مانند تجارت...