×

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

جاذبه های دیدنی در باکو

کاخ شیروان شاهی

 800 سال پیش در قرن پانزدهم کاخ ذکر شده توسط یونسکو به یکی از جاذبه های برتر باکو در ایچری شاهر تبدیل کرده است. این مجموعه شامل ساختمان اصلی، مسجد، مقبره و کاخ است.

موزه تاریخ آذربایجان

سفر به شما فرصتی می دهد تا در مورد جهان بیاموزید و نمایشگاه ها و آثار باستانی را ببینید. موزه تاریخ ، درون یک عمارت به سبک رنسانس ایتالیا ، بیش از 300.000 اثر باستانی دارد. نمایشگاه ها همه چیز را از تاریخ باستان تا تاریخ مدرن و مردم نگاری را در بر می گیرد و آن را به بزرگترین موزه آذربایجان و جاذبه برتر باکو تبدیل می کند.

خیابان نظامی

منطقۀ اصلی خرید را تشکیل می دهد و میتوانید در این خیابان واقعا زیبا هر آنچه بخواهید را پیدا کنید. در هنگام قدم زدن ، نماهایی مانند باروک ، نئو گوتیک و نئو رنسانس و سبکهای استالینسک، توجه زیادی را بخود جلب میکند. این اسم از شاعر ایرانی نظامی گنجوی در زمانیکه آذربایجان از ایران جدا نشده بود گرفته شده است.

خانۀمجلس

در سال 1952 توسط اتحاد جماهیر شوروی ساخته شد. دفاتر وزارتخانه فضای داخل را اشغال می کنند. جذابیت اصلی این ساختمان معماری زیبایی است که در شب زیبایی خود را دو چندان میکند.

میدان فواره

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی باکو، چشمه ایی که مساحت آن از خیابان نظامی تا دیوارهای شرقی ایچری شفر است و چندین بار ، کافه و رستوران با تراس در فضای باز طبقه های پایین را پر می کنند و در شب نمای بسیار جذاب ایجاد میکند و برای عکاسی بسیار سوژه ی داغی است.

میدان پرچم ملی

با افتتاح رسمی در سال 2007 ، این میدان نمادی از غرور ملی است. پرچم غول پیکر به اندازه 70 در 35 متر که یکبار در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده.

بلوار باکو

منطقه ایی پر رفت و آمد در نزدیکی پارک ساحلی بهمراه کافه ها، فواره و بازارها و نمایشگاه‌های مختلف. ساختمان‌های مدرن اصلی این منطقه شامل مرکز بین‌المللی و فرهنگی مقام (Muğam)، مرکز تجارت باکو و مرکز خرید چهار طبقه پارک بلوار هستند. این بلوار مکانی برای نمایش برج های شعله و پیاده روی آرامش بخش در ساحل است.

مینی ونیز

مینی ونیز باکو به شما طعم و مزه می بخشد. منطقۀ كوچك در بلوار باكو دارای دو جزیره بزرگ و كوچك تر نیز با پل ها بهم پیوسته است. یک جاذبه برتر باکو برای یک عصر عاشقانه.

مسجد تازه پیر

این مسجد با منارهایی با روکش طلا قربانی انقلاب اكتبر 1917 شد. باکو که تحت کنترل بلشویک بود مسجد را به یک سینما و بعداً یک انبار تبدیل کرد. در سال 1943 دوباره به عنوان مسجد بازگشایی شد.

کاخ اسماعیلیه

موسی نقی یف پسرش اسماعیل را به دلیل سل از دست داد. وی معمار لهستانی کلاس جهانی ، جوزف پلاسکو را برای طراحی این بنا به یاد پسرش که در سال 1913 افتتاح شد ، استخدام کرد. بارون هزینه این پروژه را پرداخت و سپس آن را به خیریه اسلامی اهدا کرد. این یک سالن اجتماعات و مجمع شد و اکنون آکادمی ملی علوم آذربایجان است.

موزه فرش آذربایجان

اولین مورد دیگر برای جمهوری آذربایجان، موزه فرش است و در سال 1967 نخستین بار در جهان تاسیس شد. موزه شبیه یک بنای فرش نورد است که با نقوش تزئین شده و اطلاعاتی در مورد فرش سنتی و اهمیت آن در فرهنگ آذربایجان دارد.

سفر دریایی خزر

چه راهی بهتر از دیدن یک سفر دریایی می تواند راهی بهتر برای دیدن آسمان شب باشد؟ ترمینال در مرکز بلوار باکو قرار دارد. سفرهای دریایی تقریباً یک ساعت به خلیج می روند. نکات برجسته برج های درخشان شعله و شهر درخشان باکو است.

موزه ادبیات نظامی

در انتهای خیابان پیاده نظام نظامی در نزدیکی ایچری شهر ، موزه ادبیات قرار دارد. بنای این شاعر پس از قرن دوازدهم فارسی ، دارای نمایی جذاب با شش مجسمه از شاعران و نویسندگان مشهور است.


جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...

16 جاذبه برتر گردشگری در کانادا

دومین کشور بزرگ جهان ، کانادا هیچ کمبودی در مناظر زیبا و مکانهای منحصر به فرد برای مسافرت مسافران ند...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

10 شهر برتر ایتالیا

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذ...

جاذبه های گردشگری فرانسه

فرانسه سالانه میزبان 82 میلیون توریست است و کشوری شامل تفریحات عالی و مناظر طبیعی و تاریخی بینظیر، ک...

جاذبه های گردشگری مالزی

کشور مالزی دارای طبیعتی بکر و مناطقی دست نخورده ی فراوانیست، البته نا گفته نماند زندگی شهری پر جنب و...

مجسمه عشق در باتومی

تندیس علی و نینو داستانی آشنا و زیبا اما نهایتی غم انگیز از دو عاشق را روایت میکند که شرایطی تراژیک...

جاذبه های گردشگری دبی

دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی و یکی از هفت امارت امیر نشین امارات است که در طی مدت کوتاه ب...