×

جدای از طبیعت بکر و شگفت انگیز این جزیره، بالی به واسطه معابد باستانی تاریخی‌ مشهورش و همچنین آتشفشان فعال و جنگل‌های وحشی آن ماجراجویان زیادی را از سراسر دنیا جذب کرده...

جاذبه های گردشگری بالی

بالی جزیره‌ای واقع در کشور اندونزی  که توریستهای بسیاری از سرتاسر دنیا هرساله به آنجا سفر میکنند.
بالی که پیوند دهنده ی دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند است و در نتیجه این وصلت بالی از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده و به همین دلیل این جزیره در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان بشمار میرود .
به دلیل رشد فراوان صنعت توریست افراد زیادی برای کار و زندگی به بالی مهاجرت کرده اند، بالی دارای مناطق گردشگری مختلفی است که از معروف‌ترین آنها کوتا(KOTA) بالی و اوبود(UBUD) را می‌توان نام برد ،مزارع پلکانی برنج بالی از جاذبه‌های گردشگری می‌باشند .
قطعا بالی بهترین و زیباترین جزیره ی اندونزیست،  فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود 2 ساعت و تا تهران با محاسبه توقف بین پروازی در شهرهای دوحه ، کوالالامپور ویا سنگاپور حدود 15 ساعت می‌باشد.
طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع و دنیای منحصربه‌فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج ، رودها و آبشارها گنجینه های جزیره ی بالی هستند هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی 6 بامداد در جزیره بالی طلوع می‌کند.


جاذبه های گردشگری بالی


1-شالیزار برنج در بالی

مزارع پلکانی برنج در منطقه اوبود بالی ‏ چشم اندازهای بینظیر و زیبایی را خلق کرده و به یکی از جاذبه ‏های تور بالی در این منطقه تبدیل شده است.


2-دروازه اقیانوس محل تلاقی دو اقیانوس هند و آرام در جزیره بالی


3-دورنمای قله کوه گودان آگانگ در جزیره بالی

کوه آتشفشانی گودان آگانگ، مادر کوه ها نامیده می شود این کوه آتشفشانی فعال جدای از اینکه یک جاذیه ی توریستی بشمار میرود، بومیان این منطقه از گدازه‌ها و سنگ‌های سرد شده‌ی آن برای ساخت منازل خود استفاده می‌کنند.

4-معبد هندو در منطقه بدوگول در جزیره بالی


‏‏5-پارک آبی ‏Waterbom Bali


6-غواصی و تفریحات زیر آبی ‏ ‏


‏ 7-معبد ‏Besakih ‏‏‎


این معبد در شرق بالی واقع شده و یکی از تفریحاتی بشمار میرود که برای بازدید از کل معبد زمان زیادی را می گیرد و به عنوان معبد مادر و یکی از زیباترین معابد دنیا نیز شناخته می شود و جزو و در دامنه ی کوه ‏Agung ‎‏ واقع شده است.


8-معبد ‏Tanah Lot ‏‏ ‏‎


این معبد در 20 کیلومتر شمال غربی ساحل کوتا ‏در محدوده روستای ‏Beraban ‎‏ از توابع ‏Tabanan‏ واقع شده و در ساحل آن فروشگاه ها، رستوران ها و ‏انواع نمایش و ... موجود است. در داستان این معبد آمده است که کشیشی به نام ‏Nirartha ‎‏ در سال 1489در سفری ‏که برای گسترش دین هندو به این منطقه داشته این مکان را مناسب برای ‏پرستش خدای دریا عنوان کرده و بازدید از این معبد در حالت مد امکانپذیر است.

 


کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...