×

برای دیدن معروف ترین و پرطرفدارترین مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری مسکو و سنت پترزبورگ و یاد گرفتن چیزهای بیشتر درباره شان بهتر است کلیک کنید.

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان است،این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری است.
پایتخت:مسکو و بزرگترین شهر روسیه.


بهترین مراکز خرید مسکو:
مرکز خرید مترو پلیس-مرکز خرید مانژانیا پلوشاد-مرکز خرید یوروپسکی- مرکز خرید گام.
مراکز خرید مسکو:
بازار ایزمایلوفسکی-مرکز خرید اوروپسکی- مرکز خرید ایکا-مرکز خرید دتسکای میر-مجتمع تجاری گوم-مرکز خرید گورود-مرکز خرید تی اس یو ام-مرکز خرید آتریوم-مرکز خرید مانژ-فروشگاه کالینکا استاکمن -فروشگاه سانرایزپرو -فروشگاه رام استور-پاساژ پتروسکی-گالری آکیتور -خیابان قدیمی آربات -خیابان تیورسکایا.


مسکو: این شهر با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر،بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پرجمعیت جهان است.
چهار فرودگاه بین المللی،نه ایستگاه راه آهن و مترو مسکو که یکی از عمیقترین تونل های دنیاست، در این شهر قرار دارد.مترو مسکو با 185 ایستگاه پس از مترو توکیو،بیشترین مسافران را در بین سیستم های مترو دنیا دارد.
آب و هوای مسکو: دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستانهایی طولانی و سرد و تابستانهای کوتاه و گرم میباشد.

جاذبه های گردشگری مسکو
-گالری ترتیاکوف
-کیلومتر صفر مسکو
-تئاتر بولشوی
-میدان مانژ
-آسمان نمای مسکو
-مراسم تعویض نگهبان

ایستگاههای مترو مسکو: از جذاترین و در دسترس ترین جاذبه های مسکو محسوب میشود و با پرداخت هزینه ایی بسیار ناچیز میتوانید با تاریخ و فرهنگ مردم روسیه آشنا شوید.


میدان سرخ: در ابن میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل قرار دارند و بسیاری از خیابان های اصلی مسکو به این میدان منتهی میشوند این امر به گونه ای است که میدان سرخ میدان مرکزی مسکو و گاهی کل روسیه شمرده میشود، علاوه بر جاذبه گردشگری، میدان سرخ محل اجرای کنسرتهای بسیار بزرگ است.


کلیسای جامع سنت باسیل یک کلیسای جامع در میدان سرخ،مسکو است.


کاخ کرملین: قلعه تاریخی که بصورت مجتمع در قلب شهر مسکو ساخته شده و از جنوب به رودخانه مسکو، از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است.نام مشهور این کاخ کرملین است که به زبان روسی به معنی دژ میباشد. این کاخ از چهار قصر،چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراهی برجهای کرملین تشکیل یافته است.


پارک گورکی: یکی از بهترین مکان های تفریحی ویژه ی کسانی که به دنبال آرامش هستند،میتوانند در این پارک قایقرانی کنند و نزدیک این پارک پیاده روی نمایند.

 


خیابان آربات: یکی از قدیمی ترین و مشهورترین خیابانهای مسکو که طول آن بالغ بر یک کیلومتر میشود.


بهترین جاذبه های گردشگری مسکو
عمارت آرسنی موزوروف در ووزدویژنکا مسکو
خانه گورکی،مسکو: خانه گورکی،یکی از بهترین ساختمانهای واقع در مرکز مسکو و در قدیمی ترین بخش آن،نزدیک حلقه بلوار است.سبک خانه گورکی، مدرن است.این خانه میان اهالی مسکو با نام خانه ای با موزاییک های رنگین کمانی زیبا شناخته شده است.
برج تلویزیونی استانکینو،مسکو: برج تلویزیونی استانکینو در مسکو،برج مخابراتی رادیو و تلویزیون با ارتفاع 540 متر است.این برج چهارمین برج مرتفع دنیاست در ضمن با آسانسور سریع السیر میتوانید در عرض 58 ثانیه به ارتفاع 337 متری برسید وبه تماشای چشمانداز باشکوه مسکو بنشینید.


وروبیووی گوری،تپه های اسپارو،مسکو: وروبیووی گوری،قلمروی واقع در بخش جنوب مسکو مقابل مجموعه ورزشی المپیک لوژنیکی است.


تالار بولشوی : مهمترین تالار مسکو و از افتخارات فرهنگ و هنر روسیه است.تالار بولشوی از مشهورترین تالارهای جهان برای هنرهای باله و اپرا میباشد.
گورستان نوودویچی : نوودویچی نام گورستانی تاریخی و بسیار مشهور است که در نزدیکی صومعه نوودویچی در مرکز شهر مسکو قرار دارد.
آرامگاه لنین: که در میدان سرخ واقع در مرکز شهر مسکو قرار دارد.
موزه هنرهای زیبای پوشکین: موزه هنرهای زیبای پوشکین یکی از دیدنیهای مسکو که در میان بهترین گالری های هنری دنیا قرار دارد.کلیسای مسیح منجی مسکو : این کلیسا که بزرگترین کلیسای ارتدوکس مسیحی در جهان است،در قسمت غربی کرملین قرار گرفته.


خیابان کامرگرسکی: در منطقه ی قدیمی مسکو قرار دارد که با پیاده روهای پهن و کلی مغازه و کافه های جذاب که ساعتها سرگرم میشوید.


10 موزه برتر مسکو
موزه کاخ کرملین:
 مجموعه موزه منحصر به فرد کاخ کرملین مسکو شامل یک اتاق زره،اتاق اعتراف،کلیسای جامع مقدس،کلیسای بانوی مقدس،کاخ پاتریس و کلیسای دوازده امام،می شود.
موزه نگار خانه تریتایاکوف :
در بین موزه های هنری ملی دنیا،موزه نگارخانه تریاتریکوف مسکو،یکی از زیباترین دیدنی های مسکو،از جایگاه ویژه ای برخوردار میباشد. داخل این گالری با شاهکارهای هنری روسی متعلق به قرن دوازدهم تا اوایل قرن بیستم روبرو خواهید شد.
موزه هنرهای زیبای ایالت پوشکین:
موزه هنرهای زیبای ایالت پوشکین بزرگترین موزه هنرهای زیبای اروپایی در مسکو و یکی از مراکز تفریحی روسیه میباشد.در اینجا آثار هنرمندان معروف مثل پیکاسو را خواهید دید.این موزه آثار معروفی که سالها از دسترس عموم خارج بوده است را به نمایش میگذارد.

موزه هنرهای چند رسانه ای:
شامل مجتمع عکاسان مسکو،موزه و دانشگاه عکاسی هنرهای چند رسانه میباشد.
موزه وینزاوود برای هنرهای معاصر:
امروزه این مجتمع با مساحت 20000متر مربع محل گالری های هنری متعدد و استودیوهای طراحی و همچنین کافه های بی نظیر میباشد.وینزاوود میزبان کنسرت ها،جشنواره ها و دیگر رویدادهای عمومی است.
موزه هنرهای مدرن مسکو:
تنها موزه ای است که به هنرهای مدرن از قرن 20 تا 21 اختصاص داده شد.اینجا توسط یک هنرمند معروف روسی و مجسمه ساز ماهر ساخته شد.این موزه پیشرفت آوانگارد در هنر را به تصویر میکشد.بخش وسیعی از این موزه هنرهای مدرن مسکو به شاهکارهای هنرمندان روسی مثل پابلوپیکاسو اختصاص یافته است.
موزه پلانتریوم مسکو:
موزه پلانتریوم مسکو یا همان افلاک نما،در حال حاضر یک مجموعه چند منظوره میباشد که یک مرکز علمی و آموزشی،مرکز تفریحی خانواده برای سنین مختلف را داراست. این موزه یکی از بزرگترین افلاک نماها یا رصد خانه های دنیا به شمار میرود.
موزه گاراژ سنتر برای فرهنگ معاصر:
موزه گاراژ سنتر که در سال 2008 تاسیس شد یک پروژه بزرگ هنری غیر دولتی مستقر در مسکو میباشد که به کشف و کاوش در فرهنگ معاصر میپردازد.هدف این مرکز انتقال فرهنگ معاصر و مدرن به مسکو میباشد تا فرهنگ جدیدی را در  روسیه وارد کرده و نسل جدید هنرمندان زاده هنرهای مدرن جهان تشویق کند.
موزه جانور شناسی دانشگاه مسکو:
بزرگترین و قدیمی ترین موزه تاریخی طبیعی مسکو میباشد.این موزه فعالیتهای مهم جانور شناسی،کشفیات مهم و نشریات علمی بسیاری در سابقه خود دارد.بازدیدکنندگان از این موزه میتوانند اطلاعات بسیاری در مورد تنوع حیوانات و جزییات دیگر بدست آورند.


سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو میباشد که در منتهی الیه شمال غرب این کشور واقع شده است.سنت پترزبورگ پرجمعیت ترین شهر اروپا پس از لندن ،پاریس و مسکو است و در کناره های رود نوا،در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است.
 

شبهای سفید سنت پترزبورگ: یکی از مهمترین دیدنی ها و جاذبه ای گردشگری و پایتخت شمالی روسیه به شمار میروند.شبهای سفید سنت پترزبورگ همه ساله از اوایل خرداد آغاز میشود در حقیقت یک پدیده طبیعی است و به علت طولانی بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره زمین به وجود می آید.شهر سنت پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار است،شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار میرود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرو نمیرود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است و یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شبهای اوایل فصل تابستان در این شهر شبهای سفید نام گرفته است.


 

برخی از مهمترین جاذبه های شهر سنت پترزبورگ عبارتند از:


کلیسای سنت ایزاک: جزو اصلی ترین و بزرگترین کلیسای شهر به حساب میرود ودر فضای داخلی آن نقاشی ها و موزائیک و ستون های جادویی ساخته شده از سنگ لاجورد و مرمر سبز هوش را از سرتان می پراند. از دیگر مشخصه های منحصر به فرد این کلیسا می توان به شیشه های رنگارنگ موجود در محراب اصلی اشاره کرد.

کاخ پترهف: این کاخ مجلل و رویای قصر شخصی پترکبیر بوده است و جنس مجسمه های باغ از طلا و برنز بوده و جزو میراث جهانی یونسکو بشمار میرود.
 


کلبه پتر کبیر
موزه روس
کاخ کنستانتیتوفسکی در استرالیا
کاخ کاترین
قلعه پیتر و پاول
کاخ پتر هف
اسب سواری برنزی
کلیساها و بناها
موزه ها
دریای بالتیک

مراکز فرهنگی:
-موزه آرمیتاژ
-تئاتر مارینسکی
-موزه تاریخ نشر سنت پترزبورگ
-موزه تاریخ سیاسی روسیه
-موزه هنرهای تئاتر و موسیقی
-کنسرواتور سنت پترزبورگ
-موزه انسان شناسی
-موزه نژاد شناسی و جانور شناسی

مراکز علمی:
دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ
مرکز چشم پزشکی فیدروف
دانشگاه دولتی علوم پزشکی باولوف سنت پترزبورگ
دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ
دانشگاه معماری و مهندسی عمران سنت پترزبورگ


 


کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...