کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول 16 خرداد
×

کشور مالزی دارای طبیعتی بکر و مناطقی دست نخورده ی فراوانیست، البته نا گفته نماند زندگی شهری پر جنب و جوش و پر زرق و برق،مالزی را به کشوری پر توریست تبدیل کرده...

جاذبه های گردشگری مالزی

برج های دوقلو پتروناس که مهم ترین نماد مالزی هستند یکی از بلندترین آسمان خراش های دنیا به شمار می روند در کوالالامپور قرار دارند و ارتفاع آن در حدود 452 متر می باشد ، هر کدام از این برج ها 88 طبقه دارد و تعداد کل آسانسورهای فعال در دو برج 78 می باشد ، این دو برج کاملا شبیه به هم هستند و یکی از جذابیت های این برج ها پیچیدگی ساختمان آن است ، پلی که  طبقات 41 و 42 دو برج  را به هم متصل می کند ، دارای طولی  حدود 56 متر و ارتفاعی در حدود 175 متر از سطح زمین است.

آکواریوم مالزی که در کوالالامپور پایتخت این کشور قرار دارد یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان بشمار می رود که 60 هزار متر مربع مساحت داشته و 5 هزار گونه ی مختلف ماهی و آبزی در آن زندگی می کنند.

گاردنز بای بی

درختان خورشیدی سنگاپور در حوزه گیاه شناسی وحفاظت از گونه‌های گیاهی جهان احداث شده است. این پارک در مساحت بیش از 250 هکتار از زمینهای احیا شده در مرکز سنگاپور که مرکز گیاه‌شناسی است و با درختانی غول پیکر خورشیدی به ارتفاع 22 متر و با چتر 50 متری برای سایه اندازی روی محیط همانند ساختمانهای درختی بر چشم‌انداز عمومی این منطقه تسلط دارند.
18 درخت بسیار غول پیکر خورشیدی دراین باغ از طريق پنل‌هاي خورشيدي، برق مورد نياز مجموعه فضاي سبز را تأمين مي‌كنند.

باغ گیاهشناسی سنگاپور

156 سال قدمت داشته و وسعت آن 82 هکتار میباشد که از بزرگترین باغ های گل دنیا به شمار میرود، یکی از معروف ترین نقاطی که می توان در این باغ یافت باغ ملی ارکیده است که در آن بیش از 450 نوع گل ارکید یافت میشود به طوری که برخی از آنها در زیستگاه طبیعی خود در آستانه انقراض هستند. این باغ همچنین خانه 40 درخت با قدمتی ‏تاریخیست که معروفترین آنها درخت ‏Tembusu‏ است که بیش از 200 سال قدمت دارد.‏

منطقه تفریحی کامرون هایلند

در کشور مالزی واقع شده و البته می توان از نزدیک ترین شهر ها به آن  کوالالامپور را نام ببریم از جمله تفریحات این منطقه بازدید از مزارع چای ،مزارع زنبور، معبد ، پیاده روی در جنگل، تماشای آبشار رابیسون و جشنواره های گل، موزه ی تونل زمان، مزارع توت فرنگی و... را میتوان نام برد.

مرلیون سنگاپور

مرلیون سنبل عرفانی است که نیمی از بدن آن پری دریایی و نیمی دیگر شیر است،  ارتفاع آن 8.6 متر است و در اسکله خلیج مارینا قرار دارد.

 


کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...