×

این متن در مورد جزیره سیشل آفریقا توضیح می دهد.

جزیره سیشل

یک کشور جزیره مجمع الجزایر در اقیانوس هند در لبه شرقی دریای سومالی است. از 115 جزیره تشکیل شده است. پایتخت و بزرگترین شهر ویکتوریا در فاصله 1.500 کیلومتری شرق قاره آفریقا قرار دارد. سایر کشورها و قلمروهای جزیره ای در این نزدیکی هست شامل کومور ، مایوت (قلمرو فرانسه) ، ماداگاسکار ، رئونیون (قلمرو فرانسه) و موریس در جنوب. و همچنین مجمع الجزایر مالدیو و چاگوس در شرق. با جمعیت تقریبا 94،367 نفر ، کمترین جمعیت از هر کشور مستقل آفریقا را دارد.

 امروزه سیشل بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه هر کشور آفریقایی را به خود اختصاص داده است. تنها کشور قاره با شاخص توسعه انسانی بسیار بالا است و تنها کشور آفریقا است که توسط بانک جهانی به عنوان یک اقتصاد پردرآمد طبقه بندی شده است. علیرغم رونق نسبی ، فقر گسترده است ، و کشور یکی از بالاترین سطح نابرابری اقتصادی و توزیع نابرابری ثروت را دارد ، با طبقه بالا و حاکم بخش بزرگی از ثروت کشور را به دست می آورد.  فرهنگ و جامعه سیکلوئیز ترکیبی التقاطی از تأثیرات فرانسوی ، انگلیس و آفریقا است و دارای تزریقات اخیر عناصر چینی و هندی است. این کشور عضو سازمان ملل ، اتحادیه آفریقا ، جامعه توسعه آفریقای جنوبی و مشترک المنافع ملل است.

سیشل از جمله کشورهای پیشرو در جهان است که از سرزمین ها برای گونه های تهدید شده محافظت می کند و 42 درصد از قلمرو خود را برای نگهداری اختصاص می دهد. سیشل نیز مانند بسیاری از اکوسیستم های شکننده جزایر ، هنگامی که انسان ها برای اولین بار در این منطقه مستقر شدند ، از بین رفتن تنوع زیستی را مشاهده کرد ، از جمله ناپدید شدن بیشتر لاک پشت های غول پیکر از جزایر گرانیتی ، قطع جنگل های جنگلی ساحلی و میانی و انقراض گونه هایی از این دست به عنوان شاه بلوط چشم سفید ، طوطی سیشل ، و تمساح آب نمک. با این حال ، انقراض به مراتب کمتر از جزایر مانند موریس یا هاوایی ، تا حدودی به دلیل دوره کوتاه تر اشغال بشر بدست آمده است. امروزه سیشل به دلیل داستانهای موفقیت در حفاظت از گیاهان و جانوران خود شناخته شده است. طوطی سیاه نادر سیشل ، پرنده ملی کشور ، اکنون در آنجا محافظت می شود.

سیچلوئول کرئول از جمله بلندگوهای زبان دوم ، زبان رسمی ترین کشور سیشل است و پس از آن فرانسوی و انگلیسی است. 91٪ از مردم صحبت می کنند سیشل کریول ، 5.1٪ انگلیسی و 0.7٪ فرانسوی صحبت می کنند. [43] بیشتر جلسات تجاری و رسمی به زبان انگلیسی برگزار می شود و تقریباً کلیه وب سایت های رسمی به زبان انگلیسی است. تجارت مجلس شورای ملی به زبان کرول انجام می شود ، اما قوانینی به زبان انگلیسی تصویب و منتشر می شوند.

 

سیشل

 سیشل           

 سیشل


دلایل مهاجرت به استرالیا

نکات مثبت کشور استرالیا و فاکتورهایی که به مهاجرت ختم می شوند.

10 دلیل برای تحصیل در نیویورک

اطلاعاتی در مورد تحصیل در نیویورک

چند مورد از جاذبه های جهان

در این مطلب 10 مورد از جاذبه های جهان آورده شده است.

کلیات استرالیا

این متن در مورد کلیات استرالیا می باشد.

8 مورد از سواحل برتر دنیا

این متن در مورد سواحل برتر می باشد.

مراحل تحصیل در آمستردام

این متن در مورد طریقه تحصیل در آمستردام توضیح می دهد.

به کدام شهر های دنیا مهاجرت کنیم ؟

این متن در مورد بهترین مکان ها برای مهاجرت است.

کار برای دانشجویان مهاجر در قبرس

این متن در مورد کار دانشجویان مهاجر در قبرس توضیح می دهد.

غذاها معروف روسیه

این مطلب در مورد غذا های روسیه می باشد.

غذاهای قبرس

این متن در مورد غذاهای قبرس توضیح می دهد.