کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول 16 خرداد
×

این مطلب در مورد بهترین دانشگاه های ایتالیا است.

دانشگاه های ایتالیا

مطمئناً ایتالیا جذابیت های زیادی برای وسوسه گردشگران و دانشجویان بین المللی دارد: منظره متنوع. میراث فرهنگی و تاریخی عظیم؛ مکانهای نمادین و تاریخی از جمله کولوسئوم روم و برج تکیه پیزا؛ غذاهای غیرقابل مقایسه؛ تاریخی چشمگیر از اختراعات و اکتشاف ها ... و البته دانشگاه های ایتالیا شامل قدیمی ترین و معتبرترین جهان است. حدود 90 دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که اکثریت آنها به صورت عمومی تأمین می شوند. همچنین تعدادی مرکز تخصصی کارشناسی ارشد ، پلی تکنیک و سایر آکادمی ها وجود دارند که بخشی از بخش آموزش عالی را تشکیل می دهند.ایتالیا در اصلاحات اخیر آموزش عالی نقش مهمی داشته است. این اصلاحات به عنوان "فرآیند بولونیا" شناخته می شود. این کشور یکی از چهار کشوری است که زمینه آموزش عالی اروپا را ایجاد کرده است. بیشتر دوره ها و برنامه های ارائه شده به زبان ایتالیایی تدریس می شود اما تعداد برنامه های زبان انگلیسی موجود در حال افزایش است. بنابراین ، اگر مهارت های زبان ایتالیایی شما به اندازه کافی خوب نباشد ، می توان دوره هایی را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند پیدا کنید.

دانشگاه های برتر ایتالیا

Politecnico di Milano
با رتبه برتر دانشگاه ایتالیا با 149 ام در جهان ، Politecnico di Milano به ویژه برای دوره های هنری و مهندسی خود رتبه های خوبی را کسب می کند و دارای مکان هایی در بین 20 رتبه برتر دانشگاه های جهانی QS توسط موضوع 2020 برای هنر و طراحی (ششم) ، عمرانی و مهندسی سازه (هفتم) ، معماری (هفتم) ، مهندسی مکانیک (نهم) و مهندسی برق (مشترک هفدهم). فارغ التحصیلان برجسته Politecnico di Milano شامل شیمیدان مشهور ایتالیایی ، Giulio Natta ، است که در سال 1963 به دلیل فعالیت در پلیمرهای بالا ، جایزه نوبل شیمی را دریافت کرد.

Scuola Normale Superiore در پیزا
عقب تر از Scuola Normale Superiore di Pisa در 167 نیست ، که در سال 1810 با حکم ناپلئونی تأسیس شد. این یک دانشگاه کوچک است و تنها حدود 500 دانشجو ثبت نام کرده اند. این کشور در بین 300 دانشگاه برتر جهان برای کشاورزی قرار دارد و بالاترین امتیاز را در بین تمام دانشگاه های ایتالیا به دلیل استنادهای تحقیقاتی خود برای هر عضو هیئت علمی (18 جهان) دریافت می کند.

Scuola Superiore Sant'Anna Pisa
همچنین مستقر در پیزا ، Scuola Superiore Sant'Anna Pisa امسال در رتبه 175 جهان در جهان قرار دارد. این دانشگاه که در سال 1987 از موسسات قبلی موجود است ، تأسیس شده و عمدتاً در علوم کاربردی فعالیت دارد و در کنار Scuola Normale Superiore di Pisa و Università di Pisa بخشی از سیستم دانشگاه پیزا است.

دانشگاه بولونیا
با رتبه 180 جهان در جهان در سال 2019 ، ادعا می کند که یکی از اولین دانشگاه هایی است که تأسیس شده است ، اگرچه تاریخ واقعی تأسیس آن نامشخص است. اگر این نام آشنا به نظر برسد ، این ممکن است دلیل ادامه رهبری ایتالیا در آموزش عالی باشد. دانشگاه بولونیا نام خود را به فرآیند بولونیا می دهد ، این پروژه در حال انجام برای سازگاری بیشتر سیستم ها و مدارک دانشگاهی در سراسر اروپا است.

دانشگاه ساپینزا رم
Sapienza با رتبه 217 در جهان - Università di Roma یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ، که در 1303 تأسیس شده است. Sapienza یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا است ، با جمعیت زیادی دانشجویی (112.500) که حدود 8،300 از خارج از ایتالیا است. این هفت نفر برنده جایزه نوبل در بین فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی خود ، از جمله فیزیکدان ذرات و مخترع کارلو روبیا است.


دانشگاه های ایتالیا

این مطلب در مورد بهترین دانشگاه های ایتالیا است.

غذاهای ایتالیایی

این متن در مورد غذا های معروف ایتالیایی توضیح می دهد.

مهاجرت به ایتالیا

این مطلب طریقه مهاجرت به ایتالیا را توضیح می دهد.

میانگین هزینه ی زندگی در ایتالیا

بطور میانگین هزینه ی زندگی یک دانشجو در ماه چیزی بین 1000 تا 1500 یورو است...

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توان...

اطلاعات عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا واقع در قاره اروپاست و سرتاسر این کشور مملو از جاذبه های گردشگری و تفرحی است...