×

بسیاری از دانشگاه های کانادا جز بهترین دانشگاه های دنیا هستند در این مقاله به تعدادی از برترین دانشگاههای کانادا اشاره شده است.

دانشگاه های برتر کانادا در سال ۲۰۱۹

کشور کانادا یکی از امن ترین و ارزان ترین کشورها جهت مهاجرت تحصیلی است.

 دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یا UofT بیش از 900 دوره تحصیلی در مقاطع کارشناسی و بالاتر در این دانشگاه برگزار می شوند که همگی از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردارند. حدود 700 دانشجوی کارشناسی و 200 دانشجوی ارشد و دکترا در حال حاضر مشغول تحصیل در این موسسه هستند.

UofT یکی از بهترین مراکز علمی جهت تحصیل در علوم پزشکی است.

 دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)

دانشگاه بریتیش کلمبیا امسال توانست پس از UofT در رده دوم بهترین دانشگاه های کانادا قرار بگیرد. این موسسه دارای 7 دانشکده در شهر کلونا و 12 دانشکده در ونکوور است.

 دانشگاه مک گیل

مک گیل تنها نهاد کانادایی موجود در انجمن جهانی روسای دانشگاهی است. تمام ساختمان های اصلی این موسسه از سنگ آهک خاکستری رنگ ساخته شده و زیبایی جالب توجهی را به محیط سرسبز دانشگاه بخشیده اند.

بیش از 300 دوره آموزشی در این موسسه برگزار می شود که حدود سی هزار دانشجوی بومی و بین المللی در آن‌ها تحصیل می کنند. لئونارد کوهن و ویلیام شاتنر از معروف ترین دانش آموختگان مک گیل هستند.

 دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در جایگاه چهارم فهرست بهترین دانشگاه های کانادا قرار دارد. نام این دانشگاه برگرفته از نام بانکدار و سناتور کانادایی، ویلیام مک مستر است. وی در زمان حیات خود مبلغ 900 هزار دلار کانادا را به این موسسه اهدا نمود.

مک مستر دارای شش دانشکده در حوزه های علوم، مهندسی، پزشکی، بازرگانی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. البته ناگفته نماند که عمده تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه، پیرامون مسائل پزشکی و بهداشت است. در حال حاضر دانشجویان بسیاری از ۹۰ کشور مختلف مشغول فعالیت در این موسسه هستند.

 دانشگاه مونترآل

دانشگاه مونترآل با بیش از 41 هزار دانشجو، دومین دانشگاه پر جمعیت کانادا محسوب می شود. جالب آنکه یک چهارم از این جمعیت را دانشجویان بین المللی و حدود 74 درصد آن را دانشجویان مقطع کارشناسی تشکیل می دهند. دانش آموختگان دانشگاه مونترآل از دانشمندان و مخترعان بنامی هستند که نقش بسزایی در پیشرفت انرژی هسته ای و رمزنگاری کوانتمی داشته اند. بسیاری از وزیران و تاجران موفق کانادا نیز از دانشجویان سابق این مرکز علمی به شمار می آیند.

افزودن نظر