×

دانشگاه مک مستر (McMaster) در شهر تورنتوی کانادا و از طریق میراث بجای مانده از املاک سناتور William McMaster عضو اولین مجلس سنا بعد از تشکیل بانک اعظم بازرگانی کانادا، تاسیس گردید.

درباره ی دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر  که در سال 1887 تاسیس شده است، یکی از پنج دانشگاه کانادا (و یکی از دو دانشگاه انتاریو) است که به طور پیوسته در رده بندی های جهانی جزء 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
دانشگاه مک مستر، یک دانشگاه پزشکی دکترا و تحقیقاتی است که به تدریس، یادگیری و ارائه خدمات اختصاص یافته است. در دهه 1960، این دانشگاه رویکرد مساله محور را برای یادگیری در پیش گرفت که در سراسر جهان به عنوان «مدل McMaster» شناخته شده بود.
دانشگاه مک مستر  دارای بیش از 70 موسسه و مرکز تحقیقاتی است و شامل شش دانشکده است که عبارت اند از: دانشکده بازرگانی دیگروت و دانشکده مهندسی، علوم بهداشت، علوم انسانی، علوم و علوم اجتماعی.


دانشگاه مک مستر در مجموع بیش از 31 هزار دانشجوی تمام وقت از 107کشور و خود کانادا دارد.
محل جذاب اصلی مک مستر، واقع در منطقه وست دیل (Westdale) همیلتون، انتاریو، شامل 121 هکتار املاک خوش منظره در منتها الیه غربی دریاچه انتاریو، بین تورنتو و آبشار نایگارا قرار دارد.


هسته اصلی 30 جریبی این دانشگاه برای عابران پیاده و دوچرخه سواری اختصاص داده شده است.
برخی از جاذبه های نزدیک شامل Cootes Paradise، Bruce Trail، Trail Waterfront، باغ گیاه شناسی سلطنتی و پرتگاه نیاگارا می شود که یک ذخیره ی جهانی است که در یونسکو نیز ثبت جهانی شده است.
دانشگاه مک مستر همچنین دارای چهار منطقه است: مرکز شهر همیلتون، برلینگتون، کیچینر واترلو و نایگارا.


 برخی از نکات برجسته وستیل:
کتابخانه ها – کتابخانه دانشگاه مک مستر  شامل کتابخانه یادبود میلز- علوم انسانی و علوم اجتماعی، کتابخانه اینیس در کنت تیلور هال -کسب و کار، کتابخانه علوم و مهندسی HG Thode و کتابخانه علوم بهداشت در مرکز بهداشت علوم پزشکی قرار دارد.


موزه هنر مک مستر  – در ماه ژوئن سال 1994 به طور رسمی به روی عموم مردم باز گردید، این موزه شامل پنج گالری نمایشگاهی، یک مرکز اسناد و یک گالری دسترسی آموزشی است. موزه سالانه نمایشگاه های متعددی برگزار می کند، البته در کنار آن اقدام به برگزاری میزگرد با حضور هنرمندان، برگزاری سمینارها، تور، کارگاه و کنسرت می نماید.
دوچرخه سواری و تفریحات – امکانات ورزشی مک مستر عبارتند از: ورزشگاه رونالد جویس ، مرکز آئور وین ، مرکز ورزشی دیوید برلی ،9 ورزشگاه، یک استخر با اندازه استخرهای المپیک، یک مسیر دو 200 متر داخلی، زمین اسکواش، یک دیواره صخره نوردی، مجموعه طب پزشکی دیوید بریلی و مرکز توانبخشی و یکی از بزرگترین مرکز تناسب اندام در کانادا.
مسکن دانشجویی – این دانشگاه دارای 12 اقامتگاه است. اقامتگاه های سنتی به صورت های مختلف، اعم از مختلط، تک جنسیتی، کوچک، متوسط و بزرگ موجود است. اسکان آپارتمانی در دو اقامتگاه ارائه می شود: اقامتگاه بیتس اقامتگاه مری کیز.


خدمات کنفرانس – خدمات کنفرانس شامل موارد زیر می شود:

برگزاری رویدادهای سفارشی، مهیا نمودن مکان، غذا، تهیه ملزومات، پارکینگ، تفریحات، امکانات صوتی و تصویری و خیلی موارد بیشتر. بنابراین شرکت کنندگان باید خیالشان آسوده باشد، خدمات کنفرانس دانشگاه مک مستر برای آنها مهیا است.


رده بندی دانشگاه های کانادا

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

اصطلاحات مورد استفاده در پذیرش دانشجو

جهت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی برای یک دانشگاه شما با اصطلاحاتی روبرو میشوید که در این مقاله به آنه...

دبیرستان Royal Crown در تورنتو

Royal Crown Academic یک دبیرستان خصوصی در تورنتو ، کانادا است...

معرفی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا دارای 22 واحد تحقیقاتی است مانند: شبیه ساز پرواز ، آزمایشگاههای هیدرولیک و ماشین آل...

پذیرش در دانشگاه کنکوردیا در کانادا

جهت پذیرش در دانشگاه دولتی کنکوردیا واقع در مونترال کشور کانادا ...

شرایط کار در زمان تحصیل در کانادا

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید...

دستیار دندانپزشکی در کانادا

حقوقِ دستیار دندانپزشک سالانه بین 32106 دلار تا 43359 دلار می باشد...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

هزینه تحصیل در کانادا

بطور کلی میتوان هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا تقریبا 34000 دلار است...

دانشگاه UNBC کانادا

UNBC یکی از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا است که در منظره دیدنی و شمالی کلمبیای شمالی واقع شده است.