×

این  متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

دیدنی های دوحه

وقتی در خیابان های پر جنب و جوش سوق وقیف قدم می زنید ، بلافاصله به زمان دیگری منتقل می شوید. این مکان عالی است که می توانید با طعم ، بو و تجربه از طریق محصولات تجاری ، عطرها و معماری خیره کننده اطراف آن استفاده کنید. هزارتوی مغازه های کوچک ، طیف گسترده ای از محصولات مختلف را از ادویه جات ترشی جات ، صنایع دستی ، پوشاک و سوغات بسیاری ارائه می دهد. هنرهای سنتی ، نمایش های فرهنگی و موسیقی این فضای بی نظیر را غنی تر می کند که همچنین یک مرکز بازدید کننده جامع را در خود جای داده است. محیط آمیز سوق ترکیبی از مدرن و سنتی است. شما می توانید در رستوران های مجلل و ناهارخوری که به سلیقه همه افراد سرو می شود ، انواع غذاهای سنتی و منطقه ای را سرو کنید. این نه تنها غذایی است که همه توجه را به خود جلب می کند. فراموش نکنید که از تعداد گالری های هنری محلی دیدن کنید و ببینید چه اتفاقی در بازار شاهین می افتد. سوق وقیف یکی از جاذبه های دیدنی دوحه است که در بین غذاهای لذیذ و همچنین گاومیشهای تاریخ بسیار محبوب است.

مروارید قطر جزیره ای ساخته انسان است که مظهر لوکس شد.
این یکی از مکان های بازدید در دوحه است به خصوص اگر شما علاقه مند هستید زندگی ثروتمندان را ببینید.
قایق بادبانی ، فروشگاههای سطح بالا و ویلاهای موجود در مجامع دروازه دار ، بینشی جالب از نحوه زندگی طبقه بالا را به شما می دهد.
اگرچه بیشتر از طرف گران قیمت است ، اما ثابت شده است که یک مکان ناهار خوری محبوب است که میزبان بسیاری از کافه ها و رستوران هایی است که در کنار تفرجگاه های ساحلی کنار هر سلیقه خود پذیرایی می کنند.مروارید قطر با نام "ریویای عربی" نامگذاری شده ، از تعداد زیادی از گردشگرانی که هر ساله برای لذت بردن از غذاهای سرپوشیده ، سرگرمی های کلاس بالا و سبک زندگی عالی استفاده می کنند ، استقبال می کند.

قلعه زوباره یک قلعه نمادین کویری قطر است. نام آن از محوطه باستان شناسی شهر ال زبیره ، که همچنین یک میراث جهانی یونسکو است ، گرفته شده است. این قلعه بطور نابجا حفظ شده و یکی از بهترین نمونه های شهرکهای قرن 18th - 19 در مناطق است. در گذشته به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجاری غواصی و مروارید خلیج فارس که به اقیانوس هند پیوسته بود ، طبقه بندی می شد و یک شهر تجاری مرفه محسوب می شد و آن را به یکی از مکان های بازدید در دوحه تبدیل می کرد. امروز این قلعه به عنوان یک موزه فوق العاده خدمت می کند. در طبقه همکف یک نمایشگاه کوچک در مورد قلعه و اطراف آن وجود دارد که نباید از دست داد. این قلعه بسیار زیبا است ، حتی اگر واقعاً خیلی قدیمی نباشد. این قلعه تنها یک ساعت در خارج از دوحه است ، اما مطمئناً ارزش بازدید دارد.

مجموعه موزه شیخ فیصل بن قاسم آل ثانی پروژه ای بود که از اشتیاق به هنر و آثار باستانی یک تاجر تأثیرگذار به وجود آمد. این موزه به چهار بخش تقسیم شده است: سکه و ارز ، وسایل نقلیه ، میراث قطر و هنر اسلامی. این مجموعه چشمگیر است که سالها طول کشید تا ساخته شود. از دوره ژوراسیک تا تاریخ مدرن می توانید موارد را پیدا کنید. چشمگیرترین بخش این موزه مجموعه اتومبیل های حیرت انگیز شیخ است که بیش از ششصد ماشین را در خود جای داده است. برای علاقه مندان به اتومبیل ، این نمایشگاه مهمترین نمایشگاه است.

موزه هنرهای اسلامی مهمترین نشانه فرهنگی در قطر به حساب می آید و به درستی چنین است ، زیرا موزه هنر اسلامی را از سه قاره طی یک دوره 1400 ساله ارائه می دهد.
در داخل دیوارهای آن برخی از قدیمی ترین و با ارزش ترین آثار باستانی از سراسر خاورمیانه نگهداری می شود.
مجموعه هایی که موزه هنرهای اسلامی را به خانه خود تبدیل کرده است ، از جاهایی مانند ترکیه ، ایران ، مصر و بسیاری دیگر که همه آنها در طول تاریخ مشترک اسلامی خود پیوند خورده اند ، آمده است.
چند ساعت در اینجا بگذرانید و انواع مختلفی از آثار باستانی ، خوشنویسی ، سرامیک و موارد دیگر را می توانید مشاهده کنید.
در داخل موزه نیز می توانید در نمایشگاه های هنری متنوعی با آثاری از هنرمندان بین المللی و محلی شرکت کنید.

برج های بارزان در اواخر دهه 1800 ساخته شده است و از آنها به عنوان برج دیدبانی برای جلوگیری از حمله ی عثمانی ها استفاده می شد. اگرچه ارتش محلی سالها پیش عثمانی ها را شکست داده بود ، اما ژنرال ها هنوز دلایل دلهره زدن داشتند ، به همین دلیل ساخته شدند. برج های بارزان یک بنای تاریخی بسیار خوب و با سابقه ای غنی و جالب و مطمئناً یکی از بهترین جاذبه های گردشگری دوحه است. بازدید از برجها فرصتی عالی برای دیدن زندگی در سالهای گذشته برای غواصان و مرواریدها است. می توانید وارد برج ها شوید و از پله های داخلی بالا بروید تا به سطح بالاتری برسید و از مناظر خیره کننده در اطراف خود شگفت زده شوید.

مرکز خرید ویلاگیو  با مقایسه با سایر مراکز خرید دوحه به وضوح از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است و با معماری خیره کننده ، مارک های لوکس و طیف مهیج خرید ، ناهار خوری و همچنین گزینه های تفریحی یکی از چشمگیرترین معماری های قطر است. . این مرکز با فضایی خلاقانه طراحی شده است که باعث می شود احساس کنید جایی در ونیز هستید. Villagio Mall آنقدر بزرگ است که چند ساعت طول می کشد تا بتوانید همه مغازه ها را کشف کنید ، از خرده فروشی معمولی گرفته تا محصولات لوکس با کیفیت بالا. این مکان برای خانواده ها نیز بسیار مناسب است ، زیرا می توانید به فرزندانتان فعالیتهای مختلفی از جمله یخ اسکیت ، بولینگ و حتی یک اسکیت بازی را ارائه دهید.


کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...