×

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

رده بندی دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا:

کانادا به دلیل جمعیت کم به نسبت وسعت آن، قطعاً یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان بوده و خواهد بود. جدول زیر نشان می دهد که در بین کشورهای مهاجرپذیری که در این 10 سال اخیر بین ایرانیان متداول شده است، استرالیا و کانادا کمترین تراکم جمعیت را دارند. بدین معنی که در کانادا در هر کیلومتر مربع فقط 4 نفر زندگی می کنند، این در حالیست که در کشوری مانند انگلستان، که آن هم از جمله محبوبترین کشورهای مهاجرپذیر نزد ایرانیان بوده، این عدد به 432 نفر می رسد.

  1.  
  2. 1-تراکم جمعیت کشورهای مهاجرپذیر جهان به همراه ایران

تراکم جمعیت (نفر/کیلومتر مربع)

نام کشور

 

تراکم جمعیت (نفر/کیلومتر مربع)

نام کشور

106

ترکیه

 

3

استرالیا

136

دانمارک

 

4

کانادا

146

چین

 

9

روسیه

200

ایتالیا

 

14

نروژ

208

سوئیس

 

17

فنلاند

233

آلمان

 

23

سوئد

416

هلند

 

33

آمریکا

432

انگلستان

 

51

ایران

515

کره جنوبی

 

105

فرانسه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالطبع چنین کشوری نیازمند یک سیستم آموزشی قدرتمند به همراه کیفیت عالی در سطح جهانی می باشد. وجود دانشگاه هایی مانند University of Toronto، McGill University، University of British Columbia و University of Alberta که معمولاً بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، صحت این مطلب را مشخص می کند.

در این مقاله سعی بر آن است که برترین دانشگاه های کانادا را از نظر کلی و همینطور از لحاظ رشته های مختلف بررسی کنیم.

 

دانشگاه تورنتو:

 

Utoronto coa.svg

University of Toronto

بدون شک دانشگاه تورنتو در چند سال اخیر به برترین و بزرگترین دانشگاه کانادا بدل شده است، بطوریکه از سال 2017 به بعد از طرف تقریباً تمام سایتها، مؤسسات و مجلات معتبر دنیا اعم از سایت رسمی QS که معتبرترین سایت معرفی رده بندی دانشگاه های جهان است، مؤسسه تایمز و نیوز آمریکا همینطور مجله Maclean’s کانادا، دانشگاه تورنتو بدون رقیب در صدر جدول برترین دانشگاه های کانادا در تمامی رشته ها قرار گرفته است.

دانشگاه تورنتو بزرگترین، برترین و گران ترین دانشگاه کانادا در شهر تورنتو استان انتاریو قرار گرفته که در سال 1827 تأسیس شده است. این دانشگاه دارای سه پردیس اصلی به نام های St. George Campus (پردیس اصلی دانشگاه با 7 کالج مختلف) ، Scarborough Campus و Mississauga Campus می باشد. در مجموع دانشگاه تورنتو با مساحت عظیمی که به آن اشاره شد، حدود 75000 دانشجو در مقاطع مختلف دارد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به خانم Roberta Bondar اولین زن فضانورد کانادایی، آقای Donald Sutherland هنرپیشه بنام کانادایی که دو بار برنده گلدن گلوب شده است و آقای Sergio Marchionne بازرگان و کارآفرین ایتالیایی-کانادایی که مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت های خودروسازی فیات ایتالیا و کرایسلر آمریکا تا سال 2018 بود، اشاره کرد. 10 تن از فارغ التحصیلان دانشگاه تورنتو برنده جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند.

 

دانشگاه مک گیل:

McGill University CoA.svg

McGill University

این دانشگاه به نام تاجر معروف وقت اسکاتلندی جیمز مک گیل نامگذاری شده که در سال 1811 دو سال قبل از فوتش وصیت کرده بود که ملک خود به مساحت 46 هکتار با خانه های اطراف آن در شهر مونترال به مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی تبدیل شود. این مؤسسه به طور رسمی در سال 1821 به دانشگاه مک گیل نامیده و تأسیس شد. دانشگاه مک گیل در شهر مونترال استان کبک واقع شده است. این دانشگاه دارای حدود 32500 دانشجو در مقاطع مختلف می باشد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای William Shatner هنرپیشه، نویسنده، تهیه کننده، فیلمنامه نویس و کارگردان مشهور کانادایی برای نقش معروف او در سریال  Star Trek و آقای Leonard Cohen شاعر و خواننده معروف کانادایی اشاره کرد.

12 تن از فارغ التحصیلان دانشگاه مک گیل برنده جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند.

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا:

UBC COA.svg

University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا یا به شکل مختصر UBC از مطرح ترین دانشگاه های کانادا و بدون شک بهترین دانشگاه غرب کانادا و قدیمی ترین دانشگاه استان بریتیش کلمبیا می باشد که در شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1908 تأسیس شد. رقابت سخت این دانشگاه با دانشگاه مک گیل در کسب رتبه دوم بهترین دانشگاه های کانادا هر ساله مشهود بوده که در سال 2020 رتبه سوم به UBC رسید.

دانشگاه UBC دارای دو پردیس مختلف است که پردیس اول به نام UBC Vancouver در شهر ونکوور و پردیس دوم به نام UBC Okanagan در شهر Kelowna که در 270 کیلومتری ونکوور واقع شده است، قرار دارد. در مجموع دانشگاه UBC حدود 66000 دانشجو در مقاطع مختلف دارد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای Justin Trudeau نخست وزیر کنونی کانادا، آقای Robert Alexander Mundell برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال 1999 و بنیانگذار واحد پول یورو و خانم Beverley McLachlin هفدهمین رئیس دادگستری کانادا (بالاترین مقام قضایی در کانادا) اشاره کرد. 7 تن از فارغ التحصیلان دانشگاه UBC برنده جایزه نوبل در رشته های مختلف شده اند.

 

دانشگاه مونترال:

UdeM CoA.svg

Université de Montréal

دانشگاه مونترال جزء یکی از چهار دانشگاه شهر مونترال استان کبک بوده و از معدود دانشگاه های صرفاً فرانسوی زبان کانادا می باشد. این دانشگاه در سال 1878 به عنوان یکی از شعبه های دانشگاه لاوال شهر کبک سیتی جدا و تأسیس شد. دانشگاه پلی تکنیک مونترال (مهندسی) و دانشگاه HEC مونترال (مدیریت و کسب و کار) از جمله دانشکده های وابسته به دانشگاه اصلی مونترال می باشند. دانشگاه مونترال در مجموع حدود 65000 دانشجو در مقاطع مختلف دارا می باشد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای Pierre Trudeau پانزدهمین نخست وزیر کانادا و پدر Justin Trudeau نخست وزیر حال حاضر کانادا و آقای Roger Guillemin برنده جایزه نوبل پزشکی در سال 1977 اشاره کرد.

 

دانشگاه آلبرتا:

University of Alberta seal.svg

University of Alberta

 هر چند در سال های اخیر همواره دانشگاه آلبرتا بعد از مثلث اول کانادا در رتبه چهارم جا خوش کرده بود، اما در سال 2020 پیشرفت قابل ملاحظه دانشگاه مونترال، دانشگاه اول استان آلبرتا را به عقب نشینی وا داشت و نتوانست رتبه ای بهتر از پنجم کسب کند. با این وجود هنوز خیلی از مؤسسات و مجلات معتبر، آلبرتا را لایق رتبه چهارم می دانند. دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون استان آلبرتا قرار دارد و از جمله دانشگاه هایی است که در منطقه سردسیر واقع شده است. دانشگاه آلبرتا در سال 1908 تأسیس شد و در حال حاضر حدود 40000 دانشجو در مقاطع مختلف در خود جای داده است.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای Joe Clark شانزدهمین نخست وزیر کانادا، آقای Eric Allan Kramer هنرپیشه و کارگردان بنام آمریکایی و آقای Richard E. Taylor برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1990 اشاره کرد. کسب 2 جایزه نوبل بخشی از افتخارات این دانشگاه است.

 

دانشگاه مک مستر:

McMasterCoA.png

McMaster University

دانشگاه مک مستر را شاید بتوان برترین دانشگاه کانادا دانست که در خارج از یک شهر بزرگ و در یک منطقه زیبا و خوش آب و هوا واقع شده است. شهر همیلتون استان انتاریو که فقط 60 کیلومتر با تورنتو مرکز استان فاصله دارد قطعاً برای متقاضیانی که این دانشگاه را در نظر دارند، انتخاب خوبی خواهد بود. اگر یک مثلث به ضلع 60 کیلومتر در نظر بگیریم، رأس غربی آن شهر همیلتون، رأس شمالشرقی آن تورنتو و رأس جنوبشرقی آن آبشار معروف نیاگارا در مرز ایالات متحده قرار داشته باشد، مساحت این مثلث دریاچه زیبای انتاریو خواهد بود. دانشکده پزشکی این دانشگاه در بین بهترین های دنیا قرار دارد تا جائیکه حتی بالاتر از دانشکده پزشکی دانشگاه های آلبرتا و مونترال جای گرفته است. دانشگاه مک مستر در سال 1887 تأسیس شد و در حال حاضر حدود 32000 دانشجو دارد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان از خانم Donna Strickland فیزیکدان کانادایی برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 2018، آقای Stephen Elop رئیس و مدیر اجرایی شرکت نوکیا و آقای John Candy هنرپیشه و کمدین معروف کانادایی نام برد.

 

دانشگاه واترلو:

University of Waterloo seal.svg

University of Waterloo

دانشگاه واترلو در شهر واترلو استان انتاریو واقع شده است که حدود 93 کیلومتر با تورنتو فاصله دارد. در بین دانشگاه های ممتاز کانادا از جمله دانشگاه های نسبتاً جدید بوده که در سال 1956 تأسیس شده است و در حال حاضر حدود 30000 دانشجو در مقاطع مختلف در خود جای داده است. بیشتر شرکت های با فناوری عالی و دانش-محور در کانادا بیش از هر دانشگاه دیگری به این دانشگاه وصل شده اند به دلیل آنکه دانشکده مهندسی این دانشگاه بسیار قوی بوده و در رتبه سوم برترین های کانادا قرار دارد حتی بالاتر از دانشگاه های مک گیل، آلبرتا و مونترال.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت یازدهم ایران و آقای Mark Lazaridis بازرگان و سرمایه گذار معروف کانادایی-یونانی بنیانگذار برند Blackberry موبایل و تبلت اشاره کرد.

 

دانشگاه انتاریو غربی:

UWOarms2014.jpg

University of Western Ontario

این دانشگاه به دو نام University of Western Ontario و Western University معروف بوده که هر دو متداول می باشند. این دانشگاه در شهر لندن غرب استان انتاریو قرار گرفته که حدود 167 کیلومتر با تورنتو فاصله دارد. بدون شک دانشکده Ivey این دانشگاه یکی از معروف ترین و قوی ترین دانشکده هایی است که رشته مدیریت اجرایی (MBA) ارائه می دهد. فقط دانشکده MBA دانشگاه های تورنتو و مک گیل را می توان بالاتر از این دانشکده در کانادا دانست. دانشگاه انتاریو غربی در سال 1878 تأسیس شد و در حال حاضر حدود 40000 دانشجو در خود جای داده است.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای Frederick Banting دانشمند کانادایی برنده جایزه نوبل پزشکی سال 1923 و کاشف انسولین و خانم Margaret Chan فیزیکدان کانادایی-چینی مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) اشاره نمود.

 

دانشگاه کوئینز:

QueensU Crest.svg

Queen’s University

دانشگاه کوئینز در شهر کینگستون شرق استان انتاریو در 145 کیلومتری شهر اتاوا پایتخت کانادا واقع شده است. دانشگاه کوئینز اولین دانشگاه کانادا است که به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی اعطا می کرد. این دانشگاه در سال 1841 تأسیس شده است و در حال حاضر حدود 29000 دانشجو دارد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به خانم Ella Blaylock Atherton فیزیکدان آمریکایی-بریتانیایی اشاره کرد که اولین زن مقیم استان کبک بودند که مدرک پزشکی از یک دانشگاه کانادایی دریافت کردند (سال 1887). از دیگر شخصیت های مشهور می توان از آقای Elon Musk مهندس و طراح صنعتی آفریقای جنوبی- کانادایی بنیانگذار شرکت PayPal نام برد.

 

دانشگاه کلگری:

UofCCoat.svg

University of Calgary

دانشگاه کلگری دومین دانشگاه استان آلبرتا بعد از دانشگاه آلبرتا بوده که در شهر کلگری قرار دارد. این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر کانادا جدیدترین دانشگاه بوده که در سال 1966 تأسیس شده و در حال حاضر حدود 32000 دانشجو دارد. از نکات منحصربفرد این دانشگاه وجود دانشکده مهندسی نفت و علوم زمین بسیار قوی در کانادا بوده که همواره همکاری زیادی با شرکت های نفتی دارد.

از جمله فارغ التحصیلان مهم این دانشگاه در سال های قبل می توان به آقای Gary Kovacs مدیر اجرایی شرکت Mozilla و IBM در مقطعی، خانم Kristina Groves ورزشکار دارنده 4 مدال نقره و برنز المپیک در رشته اسکیت سرعت و آقای Naheed Nenshi سیاستمدار کانادایی-هندی و 36 امین شهردار شهر کلگری از سال 2010 تا کنون اشاره کرد.

 

رده بندی دانشگاه های کانادا:

با وجود آنکه 10 دانشگاه برتر کانادا را نام بردیم، اما شاید به همین تعداد بتوانیم اسامی دانشگاه های دیگری را نام ببریم که در سطح ممتاز قرار گرفته اند و بعضاً در رده بندی دانشگاه ها بر اساس جداسازی موضوعی جای خواهند داشت.

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa) که دانشگاه اول پایتخت کانادا است و شاید اگر بخواهیم یازدهمین دانشگاه کانادا را نام ببریم اکثریت قریب به اتفاق نام این دانشگاه را خواهند برد. دانشگاهی که در بین رشته های پزشکی، هنر و علوم پایه حرف های زیادی برای گفتن دارد. از مزایای این دانشگاه، دوزبانه بودن آن است. در واقع در آن، هم انگلیسی هم فرانسه تدریس می شود.

دانشگاه دالهوزی (Dalhousie University) که معمولاً با نام Dal شناخته می شود، در شهر Halifax استان Nova Scotia واقع و دانشگاه اول این استان است و از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود. نکته منحصربفرد در مورد دانشگاه دالهاوزی این است که معمولاً برای پذیرش دانشجویان خارجی، حداقل نمره زبان بالاتری نسبت به خیلی از دانشگاه ها درخواست می کند.

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University) یا به اختصار SFU دومین دانشگاه استان بریتیش کلمبیا بوده دارای سه پردیس در شهرهای Burnaby (پردیس اصلی)، Surrey و Vancouver می باشد. از جمله دانشگاه های قوی در زمینه علوم پایه و کامپیوتر است، با توجه به اینکه در بین دانشگاه هایی که حدود 50 سال قدمت دارند در زمینه کامپیوتر در رتبه 17 جهان قرار گرفته است.

دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria) که در شهر ویکتوریا مرکز استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. علاوه بر کیفیت خیلی خوب دانشگاه از نظر کلی، تحصیل در یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین شهرهای کانادا، جذابیت های زندگی و تحصیل در آنجا را چند برابر کرده است. اگر کانادا را به دلیل سرمای آن برای تحصیل انتخاب نمی کنید، قطعاً شهر ویکتوریا و دانشگاه اول آن شهر، نظر شما را به کل تغییر خواهد داد.

دانشگاه لاوال (Université Laval) قدیمی ترین دانشگاه کانادا و قدیمی ترین مرکز آموزش عالی آمریکای شمالی که به زبان فرانسه تدریس می شود، بوده که در شهر کبک سیتی استان کبک قرار دارد. در سال 1663 لویی شانزدهم دستور تأسیس یک مدرسه عالی داد که بعدها به دانشگاه بدل شد. بنای قدیمی این دانشگاه به عنوان بخشی از هویت کانادا در یونسکو ثبت شده است. دانشکده پزشکی این دانشگاه همواره زبانزد بوده و از بهترین دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا می باشد.

دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan) در شهر ساسکاتون استان ساسکاچوان که بیشتر استان کشاورزی کانادا است، قرار دارد. از اینرو کالج کشاورزی و منابع طبیعی این دانشگاه در رشته های بیوتکنولوژی کشاورزی و ژنوم دامی نه تنها در کانادا بلکه در جهان جزء بهترین ها است. در حال حاضر ریاست دانشکده شیمی این دانشگاه با دکتر مهدی نعمتی استاد ایرانی تبار کانادایی است.

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University) در شهر مونترال استان کبک قرار داشته و دومین دانشگاه انگلیسی زبان این شهر نام دارد. شهرت این دانشگاه بیشتر برای کیفیت بالای دانشکده مدیریت آن و رشته MBA می باشد.

دانشگاه یورک (York University) در تورنتو استان انتاریو قرار دارد. قطعاً متقاضیانی که قصد مهاجرت به تورنتو را داشته و امکان اخذ پذیرش از دانشگاه اول شهر را نداشته یا به عبارتی زورشان به اولی نمی رسد، به دانشگاه دوم شهر نگاهی می اندازند. در نتیجه جزء دانشگاه هایی است که متقاضی زیادی تقریباً در همه رشته ها دارد، به همین دلیل کمی رقابت تنگاتنگی برای گرفتن پذیرش در آن به وجود می آید. دانشگاه یورک از جمله دانشگاه های بزرگ و پرجمعیت کانادا می باشد که حدود 56000 دانشجو را در خود جای می دهد، یعنی بعد از دانشگاه های تورنتو، بریتیش کلمبیا و مونترال چهارمین دانشگاه پرجمعیت کانادا محسوب می شود.

دانشگاه کارلتون (Carleton University) که دانشگاه دوم پایتخت بوده و از جمله دانشگاه های رو به رشد کانادا می باشد. ارتباط بین کارلتون و اتاوا برای خیلی از رشته ها نشان دهنده ارتباط قوی بین این دو دانشگاه است که همین عامل باعث رشد روز افزون دانشگاه کارلتون خواهد بود. دانشکده امور بین الملل نورمن پترسون تنها دانشکده در کاناداست که دارای مقاطع فوق لیسانس و دکترا این رشته می باشد.

دانشگاه گوئلف (University of Guelph) در شهر گوئلف استان انتاریو واقع است و در رشته های مرتبط با کشاورزی بسیار قوی می باشد. نکته جالب این است که در سال 2020 این دانشگاه با پیشرفتی که در تقریباً تمام رشته ها داشته است، از رده ب (خوب) مورد تأیید وزارت علوم ایران به رده الف (ممتاز) صعود داشته است.

 

در بین این 20 دانشگاه، استان انتاریو با 9 دانشگاه در صدر استان های آکادمیک کانادا قرار می گیرد. بعد از آن، استان کبک با 4، بریتیش کلمبیا با 3، آلبرتا با 2 و استان های نووا اسکوشا و ساسکاچوان هر کدام با یک دانشگاه قرار دارند.

در ادامه، رده بندی 10 دانشگاه برتر کانادا را هم از نظر کلی و هم بر حسب دانشکده های مختلف تقسیم بندی کرده ایم. این رده بندی بر اساس رده بندی QS و تا پایان ماه می 2020 می باشد.

 

  1. 1-رده بندی کلی دانشگاه های کانادا تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

25

Toronto/ON

University of Toronto

1

31

Montreal/QC

McGill University

2

45

Vancouver/BC

University of British Columbia

3

118

Montreal/QC

Université de Montréal

4

119

Edmonton/AB

University of Alberta

5

144

Hamilton/ON

McMaster University

6

166

Waterloo/ON

University of Waterloo

7

203

London/ON

University of Western Ontario

8

246

Kingston/ON

Queen’s University

9

247

Calgary/AB

University of Calgary

10

 

 

 

  1. 3-رده بندی دانشگاه های کانادا بر اساس کیفیت دانشکده مهندسی تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

22

Toronto/ON

University of Toronto

1

32

Vancouver/BC

University of British Columbia

2

41

Waterloo/ON

University of Waterloo

3

47

Montreal/QC

McGill University

4

109

Montreal/QC

Université de Montréal

5

112

Edmonton/AB

University of Alberta

6

161

Kingston/ON

Queen’s University

7

185

Hamilton/ON

McMaster University

8

200

Calgary/AB

University of Calgary

9

210

London/ON

University of Western Ontario

10

 

 

  1. 4-رده بندی دانشگاه های کانادا بر اساس کیفیت دانشکده پزشکی تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

13

Toronto/ON

University of Toronto

1

27

Montreal/QC

McGill University

2

28

Vancouver/BC

University of British Columbia

3

52

Hamilton/ON

McMaster University

4

75

Montreal/QC

Université de Montréal

5

90

Edmonton/AB

University of Alberta

6

102

Calgary/AB

University of Calgary

7

157

London/ON

University of Western Ontario

8

160

Quebec City/QC

Université Laval

9

170

Ottawa/ON

University of Ottawa

10

 

 

  1. 5-رده بندی دانشگاه های کانادا بر اساس کیفیت دانشکده هنر تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

18

Toronto/ON

University of Toronto

1

24

Vancouver/BC

University of British Columbia

2

30

Montreal/QC

McGill University

3

143

Edmonton/AB

University of Alberta

4

155

Montreal/QC

Université de Montréal

5

184

Toronto/ON

York University

6

193

Quebec City/QC

Université du Québec

7

208

Ottawa/ON

University of Ottawa

8

212

Montreal/QC

Concordia University

9

215

Calgary/AB

University of Calgary

10

 

 

  1. 6-رده بندی دانشگاه های کانادا بر اساس کیفیت دانشکده علوم پایه تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

18

Toronto/ON

University of Toronto

1

25

Vancouver/BC

University of British Columbia

2

47

Montreal/QC

McGill University

3

86

Waterloo/ON

University of Waterloo

4

116

Edmonton/AB

University of Alberta

5

144

Montreal/QC

Université de Montréal

6

212

Hamilton/ON

McMaster University

7

223

Calgary/AB

University of Calgary

8

228

Ottawa/ON

University of Ottawa

9

271

Vancouver/BC

Simon Fraser University

10

 

 

  1. 7-رده بندی دانشگاه های کانادا بر اساس کیفیت دانشکده مدیریت و کسب و کار تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

18

Toronto/ON

University of Toronto

1

21

Vancouver/BC

University of British Columbia

2

43

Montreal/QC

McGill University

3

112

Montreal/QC

Université de Montréal

4

122

London/ON

University of Western Ontario

5

160

Edmonton/AB

University of Alberta

6

171

Toronto/ON

York University

7

206

Waterloo/ON

University of Waterloo

8

226

Calgary/AB

University of Calgary

9

244

Vancouver/BC

Simon Fraser University

10

 

 

  1. 8-رده بندی دانشگاه های کانادا بر اساس کیفیت دانشکده MBA تا ماه می 2020

رده بندی QS

شهر/استان

نام دانشگاه

ردیف

54

Toronto/ON

University of Toronto

1

71

Montreal/QC

McGill University

2

75

London/ON

University of Western Ontario

3

78

Kingston/ON

Queen’s University

4

83

Toronto/ON

York University

5

101

Edmonton/AB

University of Alberta

6

110

Montreal/QC

Concordia University

7

111

Vancouver/BC

University of British Columbia

8

131

Montreal/QC

Université de Montréal

9

201

Halifax/NS

Dalhousie University

10

 


تهیه و تنظیم: آیدین تشویقی
کارشناس ارشد مهاجرت و ویزا
0912-9736100
 

 


رده بندی دانشگاه های کانادا

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

اصطلاحات مورد استفاده در پذیرش دانشجو

جهت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی برای یک دانشگاه شما با اصطلاحاتی روبرو میشوید که در این مقاله به آنه...

دبیرستان Royal Crown در تورنتو

Royal Crown Academic یک دبیرستان خصوصی در تورنتو ، کانادا است...

معرفی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا دارای 22 واحد تحقیقاتی است مانند: شبیه ساز پرواز ، آزمایشگاههای هیدرولیک و ماشین آل...

پذیرش در دانشگاه کنکوردیا در کانادا

جهت پذیرش در دانشگاه دولتی کنکوردیا واقع در مونترال کشور کانادا ...

شرایط کار در زمان تحصیل در کانادا

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید...

دستیار دندانپزشکی در کانادا

حقوقِ دستیار دندانپزشک سالانه بین 32106 دلار تا 43359 دلار می باشد...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

هزینه تحصیل در کانادا

بطور کلی میتوان هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا تقریبا 34000 دلار است...

دانشگاه UNBC کانادا

UNBC یکی از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا است که در منظره دیدنی و شمالی کلمبیای شمالی واقع شده است.