×

این مقاله به شما کمک می کند تا زمانی که ویزای شینگن شما ریجکت شد برای رفع ریجکتی ویزای شینگن خود چه اقداماتی انجام دهید...

10 مورد از رایج ترین دلایل ریجکت شدن و راه حل برای رفع آنها

10 مورد از رایج ترین دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن و راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن

وقتی درخواست اخذ ویزای شینگن شما ریجکت می شود چه کاری باید انجام داد؟ موافقت با این حقیقت تلخ که درخواست اخذ ویزای شینگن شما ریجکت می شود می تواند در حاشیه ی درخواست اخذ ویزای شما اتفاق بیافتد.چندین راه برای رفع ریجکتی ویزای شینگن وجود دارد که در موارد خاص میشود از آن ها استفاده کرد.اگر شما در حال برنامه ریزی برای سفر خود به اروپا – رویایی ترین و به یاد ماندنی ترین سفرتان هستید بنابراین نباید نگران باشید. این مقاله به شما کمک می کند تا زمانی که ویزای شینگن شما ریجکت شد برای رفع ریجکتی ویزای شینگن خود چه اقداماتی انجام دهید.

1-موقعیت و شرایط نامشخص برای هدف سفر

این یک جنبه حیاتی برای اخذ ویزای شینگن است که اگر توضیح مناسبی برای آن ارائه نشود، می تواند منجر به ریجکت شدن ویزای شینگن شما شود. اگر شما قادر به توضیح دقیق برای دلیل سفر خود به اروپا نیستید و درخواستتان را نمی توانید با مدارک کافی تایید کنید، افسر ویزا چون درخواست سفر شما واضح نیست احتمالا ویزای شما را ریجکت خواهد کرد.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

یک برنامه مشخص به همراه نامه ای که در آن به طور واضح اهداف سفر خود به اروپا،مدت زمان اقامت در آنجا همراه با اعضای خانواده خود است را توضیح دهید در کل هر جزئیاتی که به شما کمک می کند تا افسر ویزا از قصد و انگیزه سفر شما مطلع شود را توضیح دهید. برای فعالیت های گردشگری مطمئن شوید که جزئیات و برنامه ی سفرتان را  در سراسر مناطق شنگن قرار دهید و آن را با همان تعداد شواهد زیاد مانند بلیط های سفر، رزرو هتل، رزرو داخلی و غیره داشته باشید.اگر سفرتان به منظور کسب و کار است، کسب و کارتان را ذکر کنید و دستورالعمل های روزانه تان که شامل یک دعوت نامه از همکاران کسب و کارتان  است به طور دقیق ذکر کنید.در صورتی که برای بازدید خانوادگی اقدام نموده اید یک دعوت نامه رسمی از دعوت کننده برای توضیح هدف سفر در کنار نامه ضروری است.

2- گذرنامه نامعتبر و یا آسیب دیده

گذرنامه مهم ترین و اساسی ترین چیزی است که باید قبل از درخواست اخذ ویزای شینگن خود آن را تهیه کنید. اگر گذرنامه ای که شکل بدی دارد ارائه دهید به احتمال زیاد درخواست اخذ ویزای شینگن شما توسط سفارت ریجکت خواهد شد. حتی اگر گذرنامه ای که مدت اعتبار آن گذشته است ارائه دهید درخواست اخذ ویزای شینگن شما باز هم ریجکت خواهد شد.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

توصیه می شود قبل از هرگونه درخواست اخذ ویزای شینگن گذرنامه خود را چک کنید، طوری که اگر مشکلی وجود داشته باشد بتوانید قبل از ارائه آن به سفارت مشکل آن را برطرف کنید تا منجر به ریجکت شدن ویزای شینگن شما نشود. معمولا درگاه آنلاین سفارت، این دو مورد را در مورد گذرنامه بیان می کند. بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از این مسائل گذرنامه ی خود را قبل از تحویل به سفارت چک کنید.

3-عدم ارائه مدارک مالی مناسب

یکی دیگر از اشتباهات رایج مردم این است که بودجه کافی برای سفر شنگن خود را نشان نمی دهند. اغلب دیده می شود افرادی که درآمد بسیار خوبی دارند تعادل بسیار خوبی در صرفه جوئی حساب خود ندارند و آن را در جاهای دیگر سرمایه گذاری می کنند. با این حال، برای اخذ ویزای شینگن، اکثر کشورها صرفه جویی در حساب یا حقوق و دستمزد شما را در نظر می گیرند نه سرمایه گذاری های دیگری که ممکن است داشته باشید. بسیار مهم است که بتوانید حساب مالی با پول کافی را نشان دهید که می توانید با آن سفر خود را در آنجا بگذرانید و در شنگن اقامت داشته باشید.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

مبلغ معینی از وجوه باید در حساب واریزی شما برای درخواست اخذ ویزای شینگن بسته به تعداد متقاضیان موجود باشد. سعی کنید شواهدی را که می توانید از آن برای نشان دادن حمایت مالی قوی ارائه دهید، نشان دهید. همراه با صورتحساب بانکی با تعادل خوب، صورتحساب کارت اعتباری خود را اضافه کنید و اگر سابقه یک معامله سالم و محدودیت اعتباری خوب داشته باشید، پرداخت ها و بازپرداخت های مالیاتی اسناد اجباری هستند.

4-فقدان شواهد برای پشتیبانی از سفرنامه مسافرتی و رزروهای غیرقابل اعتماد

فقدان مدارک کافی برای حمایت از طرح سفر شما می تواند باعث ریجکت شدن ویزای شینگن شما شود. چرا؟ زیرا وجود مدارک کافی پایه و اساس درخواست اخذ ویزای شینگن شما است و افسر ویزا انتظار دارد که شما اسناد و مدارک کاملی همراهتان باشد. همه ی آنها از شما انتظار دارند که رزرو مناسب و رسید دریافتی مربوط به همان کیت درخواست ویزایتان همراهتان باشد. ممكن است که فقط داشتن رزرو تایید شده كافي نباشد. البته سفارت ها دیرزمانی است که تنها رزروهای تایید شده را می بینند نه برنامه های سفر موقت را. اما بهتر است مدارک مربوط به بلیط های تأیید شده و رزرو هتلتان نیز همراهتان باشد.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

اطمینان حاصل کنید که بلیط پرواز و مشخصات رزرو هتل را قبل از ارسال درخواست خود جمع آوری کنید و قبل از اینکه آن را با مجموعه برنامه خود تنظیم کنید، آن را بررسی کنید. رزرو بلیط و هتل باید دقیقا با تاریخ برنامه سفر شما سازگاری داشته باشد. همین امر به طرز چشمگیری باعث می شود که برنامه سفرتان برای افسر مسئول واضح تر باشد تا منجر به ریجکت شدن ویزای شینگن شما نشود.

5-فرم کامل درخواست اخذ ویزای شینگن

بدون شک اگر شما فرم درخواست اخذ ویزای شینگن  را ناقص  ارائه کرده باشید ویزای شما ریجکت می شود و در وضعیت سختی قرار می گیرید. دعا کنید که مسئول بررسی پرونده نسبت به آن بی توجه باشد وگرنه اگر زمان دارید برای برنامه ی یک سفر دیگر آماده شوید زیرا هیچ راهی وجود ندارد که درخواست ناقص شما تایید شود و ریجکت نشوید.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

اجتناب از چنین اشتباهاتی دشوار نیست. فرم های نمونه درخواست اخذ ویزا در وب سایت ها وجود دارد که می توانید در زمان ثبت درخواست آن را تکمیل نمایید. مراقب باشید و زمان خود را دو یا سه بار بررسی کنید. یک دور تایید ساده میتواند به شما در از بین بردن این اشتباهات کمک کند.

6- معتبر نبودن بیمه پزشکی مسافرتی

شما ممکن است در هنگام اخذ ویزای شینگن بیمه مسافرتی دریافت کرده باشید که توسط سفارت ریجکت می شود که این می تواند دلایل بی شماری داشته باشد. اگر شما از هر شرکتی بصورت تصادفی، بیمه پزشکی مسافرتی خرید کنید  و تاریخ ذکر شده سفر شما در بیمه با تاریخ واقعی سفر مطابقت نداشته باشد، به احتمال زیاد ویزای شما ریجکت و ممنوع می شود. بسیار مهم است که یک بیمه مسافرتی معتبر داشته باشید تا تمام سفرهای اروپایی خود را از تاریخ آغاز سفر تا پایان سفر تحت پوشش قرار دهد. بیمه پزشکی باید از شرکت های مجاز بیمه گرفته شده باشد و پوشش کافی درمان بیمارستانی تا برگشت به میهن را همانطور که در سند ذکر شده است داشته باشد.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

اطلاعات مربوط به بیمه سفر را در وب سایت رسمی بخوانید و از یک شرکت بیمه مجاز برای صدور بیمه درخواست دهید و برای اخذ ویزای شینگن و سفر خود اقدام نمایید. شرکتی که بهترین نرخ و پوشش را ارائه می دهد انتخاب کنید و مطمئن شوید که تاریخ سفرتان با بیمه مطابقت داشته باشد. برخی از کشورهای شنگن برای پوشش بیمه نیاز به روزهای اضافی فراتر از زمان سفر خود دارند و شما باید قبل از آن اطلاعاتی درباره آن داشته باشید تا از هر گونه اشتباهی جلوگیری کنید. با این وجود، همیشه توصیه می شود که 5 تا 6 روز اضافی بیمه را بپردازید که در صورت وقوع یک رویداد غیرمنتظره مشکلی نداشته باشید.

7- قابل دسترس نبودن شماره تماس ارائه شده

یکی دیگر از دلایلی که باعث ریجکت شدن ویزا میشود می تواند زمانی باشد که سفارت تلاش می کند با شما یا کارفرما یا سایر مخاطبین شما ارتباط برقرار کند تا سوال و توضیحات بیشتری به دست بیاورد اما شماره تماس شما درست نباشد یا کسی پاسخگو نباشد، آن زمان سفارت میتواند درخواست اخذ ویزای شینگن شما را ریجکت کند. شماره ارائه شده در اسناد شما باید دقیق باشد زیرا در صورت نادرست بودن ممکن است سفارت را گمراه کند و آنها فکر کنند که شما به آنها اطلاعات جعلی ارائه کردید.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

اطمینان حاصل کنید که شماره تماس و ایمیل خود را در فرم درخواست اخذ ویزای شینگن درست وارد کرده اید. می توانید شماره ی جایگزین هم ارائه دهید تا در صورتی که شماره دیگر کار نکرد با شماره دوم  با شما در ارتباط باشند.

8-گواهی ازدواج و تولد

دلیل دیگری که می تواند منجر به ریجکت شدن ویزای شینگن شما شود عدم ارائه ی گواهی ازدواج یا تولد فرزند است ، اگر گواهی ها به زبان محلی باشند و توسط مقامات رسمی مربوطه تایید نشده باشند ویزای شینگن شما ریجکت می شود. عدم هماهنگی گواهی با گذرنامه هم می تواند موجب ریجکت شدن ویزای شینگن شود.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

اگر مدارک به زبان محلی نوشته شده است یک ترجمه انگلیسی از این اسناد توسط یک مترجم مجاز انتخاب کنید. برای گواهی هر دو سند یک تاییدیه انجام می شود که در آن بیان می شود که هر دو نام متعلق به یک فرد است.

9- ماندن در منطقه شنگن بیش از زمان تعیین شده

اگر شما بیشتر از تاریخ معین شده برای ورود و خروج خود به مناطق شنگن در این سرزمین ها بمانید خیلی راحت ویزای شینگن شما باطل و در مواردی عواقبی متوجه آن  می شود.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

اگر دلیل بیشتر ماندن شما در مناطق شنگن واقعی بود و دلایل جدی برای آن وجود داشت باید به طور مناسب توضیحات خود را قبل از اتمام تاریخ ویزا به اداره ی مهاجرت کشور مقصد ارائه دهید. سعی کنید که شواهد قوی همراه با لحن توجیه کننده داشته باشید این ممکن است آن روز شما را نجات دهد. اگر پرونده  شما بیش از حد ضعیف باشد در هر شرایطی می تواند بر درخواست شما تاثیر منفی داشته باشد.

10- عدم توجیه آفیسر مبنی بر بازگشت به کشور مبدا

بسیار مهم است که یک کار با پس زمینه قوی داشته باشید. اگر درآمد شما پایین تر از حد متوسط   باشد، شانس اخذ ویزای شینگن برای شما کاهش می یابد. اگر شما در حال تحصیل هستید و قصد تحصیل در کشورهای شینگن را دارید، در این صورت باید بودجه شخصی  و کارهای قوی و زمینه ی مالی خوبی برای سفر داشته باشید. با درآمد متوسط، درخواست اخذ ویزای شینگن شما در اروپا ممکن است شانس خوبی نداشته باشد زیرا افسر ویزا ممکن است شما را به عنوان یک مهاجر احتمالی به دنبال فرصت کاری در خارج از کشور در نظر بگیرد و این اتفاق منجر به ریجکت شدن ویزای شما می شود.

نکاتی برای رفع ریجکتی ویزای شینگن در این مورد:

در چنین شرایطی، برقراری ارتباط با عوامل قابل اعتماد می تواند به شما در یافتن راه حل کمک کند. حفظ تعادل کافی در حساب خود برای یک دوره قابل توجه از زمان و توضیح مناسب در مورد کار و حساب مالی خود را در پوشش نامه قرار دهید.

اخذ ویزای شینگن آنقدر ترسناک نیست که مردم فکر می کنند. اگر عوامل فوق همراه با سایر موارد اخذ ویزای شینگن به طور متناوب بررسی شوند به راحتی می توان برای اخذ ویزای شینگن اقدامات لازم را انجام داد.


10 مورد از رایج ترین دلایل ریجکت شدن و راه حل برای رفع آنها

این مقاله به شما کمک می کند تا زمانی که ویزای شینگن شما ریجکت شد برای رفع ریجکتی ویزای شینگن خود چه...

تور کشور فرانسه | تور نوروزی 1398 فرانسه | تور کشور فرانسه 1398

تور کشور فرانسه | تور | کشور| فرانسه | کشور فرانسه | تور نوروزی 1398 فرانسه | تور نوروزی | تور نورور...

تور کشور فرانسه | تور فرانسه | تور فرانسه 1398

تور کشور فرانسه | تور فرانسه | تور | کشور فرانسه | 1398| تور فرانسه 1398

تور کشور فرانسه | نکات فرهنگی در رابطه با تور کشور فرانسه

تور کشور فرانسه | نکات فرهنگی در رابطه با تور کشور فرانسه | تور | کشور | فرانسه | کشور فرانسه

تور نوروزی 1398 فرانسه | تور نوروزی 1398 کشور فرانسه

تور نوروزی 1398 فرانسه | تور نوروزی 1398 کشور فرانسه | تور | تور نوروزی | فرانسه | کشور فرانسه | 139...

دلایل شرکت در تور کشور فرانسه | تور کشور فرانسه | تور فرانسه

دلایل شرکت در تور کشور فرانسه | تور کشور فرانسه | تور فرانسه | تور | کشور فرانسه

تور کشور فرانسه 1397 | تور کشور فرانسه | بازدید از کشور فرانسه | تور فرانسه

تور کشور فرانسه 1397 | تور کشور فرانسه | تور | کشور فرانسه | فرانسه | 1397 | کشور فرانسه 1397 | تور...

سفر به کشور فرانسه | تور کشور فرانسه | سفر به فرانسه | تور فرانسه

سفر به کشور فرانسه | تور کشور فرانسه | سفر به فرانسه | تور فرانسه | کشور فرانسه | سفر | تور | کشور

تور کشور فرانسه1397|تحصیل درفرانسه|تور کشور فرانسه

تور کشور فرانسه|فرانسه|تور فرانسه|تور|کشور فرانسه|تحصیل در فرانسه|تحصیل|تور کشور فرانسه 1397|

تور کشور فرانسه|کشور فرانسه|تور کشور فرانسه 1397

تور کشور فرانسه|کشور فرانسه|تور|کشور|تور فرانسه|تور کشور فرانسه 1397

تور کشور فرانسه 98 | تور کشور فرانسه | تور کشور فرانسه 1398

تور کشور فرانسه 98 | تور کشور فرانسه | تور کشور فرانسه 1398 | تور | کشور | کشور فرانسه | 98 | 1398 |...

تور کشور فرانسه 97 | تور کشور فرانسه | تور کشور فرانسه 1397

تور | فرانسه | 97 | 1397 | کشور فرانسه | تور کشور فرانسه 97 | تور کشور فرانسه | تور کشور فرانسه 1397