×

سرمایه گذاری از طریق ویزای استارت آپ مورد بررسی قرار می گیرد.

سرمایه گذاری از طریق ویزای استارت آپ (Start-up)

ویزای استارت آپ در واقع یکی از بهترین و جدیدترین روش های اخذ اقامت دائم و همینطور سرمایه گذاری در کانادا می باشد که IRCC جهت جذب صاحبان کسب و کار و حمایت از طرح ها و ایده های جدید و مدرن برای تقویت پایه های اقتصادی این کشور در نظر گرفته است. در واقع استارت آپ، یک کسب و کار نوپایی است که عموماً در زمینه تکنولوژی فعالیت دارد. این روش سرمایه گذاری مخصوص کارآفرینانی است که (نیازی نیست در ایران صاحب شرکت باشند) طرحی نو و خلاقانه داشته و با ایده های جدید، به روز و در عین حال اقتصادی راه را برای مهاجرت خود هموار می کنند.

مراحل رسیدن به ویزای استارت آپ به صورت زیر می باشد:

  • نوشتن یک طرح و ایده جدید و خلاقانه
  • ارائه آن طرح به یک شرکت معتبر (سازمان حمایت کننده) مانند صندوق سرمایه گذاری کارآفرینی
  • تأیید طرح توسط آن شرکت معتبر مذکور
  • درخواست و شروع پروسه استارت آپ

هزینه فعلی پروسه استارت آپ اعم از ثبت شرکت، طراحی بیزینس پلن، هزینه شرکت حمایت کننده، هزینه اجاره دفتر و ... مبلغ 110 هزار دلار کانادا برای یک خانواده بوده که البته هزینه ثبت نام در این پروسه به طور حدودی مبلغ 3000 دلار کانادا می باشد.

معمولاً پروسه استارت آپ بین 12 الی 18 ماه طول می کشد. پس از به نتیجه رسیدن پروسه استارت آپ و قبل از مهاجرت، یک شرکت به نام متقاضی در کانادا ثبت شده سپس یک ویزای 6 ماهه برای کارآفرین و خانواده وی مهیا می شود و پس از گذراندن این دوره، اقامت دائم به ایشان اعطا خواهد شد. در همان دوره 6 ماهه، کارآفرین می بایستی روی طرح و ایده استارت آپی خود تمرکز داشته باشد، در غیر اینصورت اقامت دائم به ایشان تعلق نمی گیرد. همچنین IRCC متعهد می شود، در صورت شکست طرح استارت آپی، ریسک شکل نگرفتن آن را پذیرفته و به هیچ عنوان اقامت دائم کارآفرین و خانواده وی را باطل نکند.

جهت اخذ اقامت دائم از طریق استارت آپ، کارآفرین می بایستی دارای شرایطی باشد که با عدم دارا بودن حتی یکی از آنها پروسه مهاجرت و اقامت او به بن بست می رسد. این شرایط عبارتند از:

  • راه اندازی یک بیزینس در کشور کانادا که مالک حداقل ۱۰درصد از سهام آن باشید. همه بنیان‌گزاران آن کسب و کار حداقل باید ۵۰ درصد سهام آن را در اختیار خود داشته باشند و همچنین حداکثر 5 نفر (یا به بیان دیگر 5 خانواده) می‌توانند برای راه اندازی آن بیزینس (Business Plan) درخواست ویزا کنند که هر خانواده به طور جداگانه 110 هزار دلار کانادا بر روی این طرح بایستی هزینه کنند.
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل CLB 5: بدین معنی که برای ارائه به آن مؤسسات معتبر، بایستی یا یکی از دو آزمون زبان انگلیسی IELTS یا CELPIP G-Test و یا یکی از دو آزمون زبان فرانسه TEF Canada یا TCF Canada با حداقل CLB 5 در همه مهارت ها ارائه دهند.
  • ارائه یک سرمایه اولیه توسط کارآفرین است، چرا که دولت کانادا، هیچ بودجه مالی را برای افرادی که قصد اقامت از طریق ویزای استارت آپ کانادا دارند، در نظر نمی گیرد. در نتیجه نیاز است سرمایه اولیه توسط کارآفرین حداقل برای 6 ماه جهت گذران زندگی خود و خانواده، مهیا باشد (همان دوره 6 ماهه اولیه که از آن صحبت شد). بدیهی است که میزان این سرمایه ثابت نمی باشد. در واقع بستگی به تعداد اعضای خانواده داشته و هر سال نیز متغیر است. اما به طور متوسط حدود 7000 دلار کانادا برای هر نفر برای این دوره 6 ماهه و فقط جهت گذران زندگی مناسب می باشد. نکته ای که کارآفرین باید مد نظر داشته باشد این است که داشتن سرمایه اولیه به منزله سرمایه گذاری در کانادا نیست، در واقع تضمین کننده موفقیت روش استارت آپ، همان ایده و طرح نو و خلاقانه ای است که پیشتر از آن صحبت شد.

و در نهایت یکی از مهم ترین شرایط ویزای استارت آپ کانادا، اثبات کسب و کار و جذب اعتماد یکی از سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا و دریافت نامه حمایت از آنها می باشد. به بیان بهتر، اگر کارآفرین بتواند دولت کانادا را متقاعد کند که طرح و ایده کسب و کار مورد نظر دارای حداقل شرایط بوده و می‌تواند آن را در سطح جهانی گسترس دهد، می‌تواند این اجازه را کسب کرده و شروع به کار کند. برای بررسی بیشتر این موضوع دولت کانادا سازمان‌هایی که متخصص در زمینه استارت آپ هستند را معرفی کرده تا شرایط متقاضیان مهاجرت به کانادا از این طریق را مورد بررسی قرار دهند.

 


 

Mr. Aidin Tashvighi

Manager of Admission, Visa & Immigration

Angels Wing Horizon Co. LTD

+98 (21) 750 35000

+98 (912) 973 6100

+98 (912) 973 6100

https://t.me/angelflight

# angelflight.ir

info@angelflight.ir

www.angelflight.ir

 

 

 

 


مرکز اطلاعات و ارزیابی کانادا (ECA)

(Educational Credential Assessment (ECA

مدارک مورد نیاز در سیستم اکسپرس انتری

مدارک مورد نیاز در سیستم اکسپرس انتری

سیستم امتیازبندی اکسپرس انتری

امتیازبندی سیستم چگونه است

مراحل سیستم اکسپرس انتری

ترتیب مراحلی که این سیستم دارد، چگونه است

کلیات سیستم اکسپرس انتری

توضیح کلی در ارتباط با سیستم اکسپرس انتری کانادا

مهاجرت پرستار به کانادا

مهاجرت به کانادا و مزایای مهاجرت پرستار به کانادا

سرمایه گذاری از طریق ویزای استارت آپ (Start-up)

سرمایه گذاری از طریق ویزای استارت آپ مورد بررسی قرار می گیرد.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی (خوداشتغالی)

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی مورد بررسی قرار می گیرد.

سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی (PNP)

سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا که منجر به اخذ اقامت دائم می شود، مورد بررسی قرار می گیرد.