×

این مقاله به ارائه اطلاعاتی مربوط به معیارها و قوانین قانونی برای خارجیانی که می خواهند بخشی از نیروی کار آلمان باشند ، می پردازد...

شرایط کار در آلمان

دریافت مجوز کار در آلمان

آلمان یک انتخاب عالی برای مهاجران است که به دنبال افزایش درآمد شغلی هستند، در این مقاله نکات و اطلاعات مفیدی را برای افرادی که مایل به کار و زندگی در آلمان هستند پیدا خواهید کرد.

کمبود نیروی کار

دانشگاهیان ، اندیشمندان ، محققان ، دانشجویان فارغ التحصیل می توانند طبق قانون اقامت و مقررات اشتغال وارد بازار کار در آلمان شوند ، اقتصاد آلمان تقاضای زیادی برای متخصصان در مشاغل مختلف ، به ویژه در زمینه فناوری اطلاعات ، مهندسین ، بهداشت ، تحقیقات و… دارد.

کارگران خارجیه واجد شرایط در آلمان

به دست آوردن شغل سودآور شامل داشتن مجوز کار در بازار کار آلمان است و داشتن مجوز اقامت اجباری است.

مجوز کار برای دو دسته اتباع خارجی اعمال می شود:

    -اتباع غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند برای کار و اقامت وارد آلمان شوند.
    -اتباع غیر اتحادیه اروپا که قبلاً در آلمان اقامت داشتند و به مشاغل آلمانی دسترسی دارند.

گزینه هایی برای گرفتن شغل در آلمان 

1- گرفتن قرارداد کار قبل از عزیمت به آلمان

2- جستجوی آنلاین به محض ورود به کشور از جمله بهترین فرصت ها برای یافتن شغل است.

سازمانهای کاریابی وجود دارند تا به شما برای یافتن شغل مناسب کمک کنند :1- آژانس دولتی استخدام فدرال 2- کانال های آنلاین جستجوی شغل مانند یورو، هیولا و پرتال های شغلی محلی (بررسی سریع در وب سایت Make it شانس شما را در آلمان برای یافتن شغل مناسب افزایش میدهد. لیست مشاغل موجود در وب سایت Make it in Germany جزئیات مربوط به مشاغلی که به متخصصان بین المللی نیاز دارند را نشان می دهد.)


 3-داشتن مدارک تحصیلی برای برخی از مشاغل ممکن است مفید نباشد و برای برخی حتی لازم است که صلاحیت های حرفه ای یا تحصیلی شما در آلمان شناخته شود.

4- نوشتن اپلیکیشن به طور معمول ، یک درخواست برای یک شرکت آلمانی شامل یک نامه ، یک CV با یک عکس ، گواهی نامه و توضیحات است. حتماً مدارک لازم را کسب کرده و در نامه ی خود بر آنها تأکید کنید.
5- درخواست ویزا کنید: شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا ، سوئیس ، لیختن اشتاین ، نروژ و ایسلند برای کار در آلمان نیازی به ویزا ندارند.

شهروندان استرالیا ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن ، کره جنوبی ، نیوزلند یا ایالات متحده می توانند بدون ویزا وارد آلمان شوند و تا سه ماه در آنجا بمانند.

شهروندان سایر کشورها نیاز به ویزا دارند. در صورتی که شغلی پیدا کرده اید و هنوز ویزا ندارید به کارفرمای آینده خود اطلاع دهید که دریافت ویزا می تواند مدتی طول بکشد ولی اگر مدرک تحصیلات عالی دارید که در آلمان به رسمیت شناخته شده است ، می توانید ویزای شش ماهه را دریافت کنید.

توسعه دهندگان وب سایت و مهندسان به عنوان افراد با ارزش در شرکت های آلمانی شناخته می شوند و معمولا داشتن مدرک لیسانس از دانشگاههای معتبر کافی است. تفاوت حقوقی میان دارندگان مدرک لیسانس و استادی تنها 6 تا 10 درصد است و بسته به مهارتهای فردی برآورد میشود .در صورتی که بتوانید به زبان آلمان صحبت کنید راحت تر می توانید در آلمان شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و مشغول به کار شوید .

بعضی از ارگان ها هستند به محض این که به آلمان رسیدید برای اینکه مهارت زبان آلمانی را ارتقا دهید برای مهاجران کلاس های آموزش زبان آلمانی برگزار می کند .

میانگین درآمد

 به طور کلی حقوق در استان های غربی این کشور بیشتر است . شهرهای استات گارد , فرانکفورت , مونیخ و هامبورگ , چهار شهر مهم آلمان هستند که میزان حقوقی که افراد دریافت می کنند در مقایسه با سایر شهرها بیشتر است .
میانگین حقوق افراد تازه فارغ التحصیل شده از دانشگاه و دارای تجربه متوسط 45.000 یورو در سال است . در رشته های مهندسی ( از 42.000 تا 58.000 یورو ) , پزشکی ( 50.000 یورو ) , ریاضی و IT ( 49.000 تا 54.000 یورو ) بیشترین تقاضا وجود دارد و افراد فارغ التحصیل شده را به صورت گسترده استخدام می کنند . در صورتی که بخواهید در شرکت های مشاوره ای یا کمپانی های خرده فروشی مشغول به کار شوید , باید انتظار حقوق بالاتری داشته باشید .
مقدار ساعت کاری در بسیاری از کارهای پاره وقت 40 ساعت در هفته است .


شرایط اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج

در این مقاله به توضیح کلی شرایط دریافت اقامت آلمان از راه ازدواج میپردازیم...

قانون دوبلین چیست؟

هنگامی که شما به عنوان پناهنده وارد اتحادیه اروپا می‌شوید، نمی توانید انتخاب کنید که در کدام کشور پر...

هر آنچه را که باید در مورد مهاجرت به آلمان بدانید

آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت شناخته شده است...

شرایط کار در آلمان

این مقاله به ارائه اطلاعاتی مربوط به معیارها و قوانین قانونی برای خارجیانی که می خواهند بخشی از نیرو...