کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول ۴ شهریور
×

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید...

شرایط کار در زمان تحصیل در کانادا

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید. اگرچه باید قبل از ورود به کانادا شواهد کافی ارائه دهید مبنی بر اینکه می توانید شهریه و مخارج زندگی خود را پرداخت کنید، اما تعدادی طرح مجوز کار برای دانشجویان بین المللی و همسرانشان و شرکای قانونی مشترک وجود دارد که امکان کار در کانادا را فراهم میکند.

کار در کانادا میتواند مسیری طولانی در جهت کمک به شما در ایجاد کسب و کار خود در آینده باشد و حتی به شما کمک میکند که پس از فارغ التحصیلی به این کشور مهاجرت کنید.


کار خارج از دانشگاه

برنامه مجوز کار خارج از دانشگاه به شما اجازه کار تا 20 ساعت در هفته در طول کلاس های منظم دانشگاه، و کار تمام وقت در طول وقفه های برنامه ریزی شده (به عنوان مثال، تعطیلات زمستان و تابستان، و تعطیلات بهار) را میدهد.

کار اشتراکی یا کارآموزی

طرح اجازه کار اشتراکی یا کارآموزی برای دانشجویان بین المللی است که اشتغال بخش اساسی دوره تحصیلی آنها در کانادا و مورد تأیید موسسه آموزشی کانادایی باشد. بخش مربوط به کار این طرح می تواند تا 50 درصد از دوره تحصیلی را شامل شود.

فرصت های شغلی در داخل دانشگاه

دانشجویان بین المللی که مجوز تحصیلی معتبر دارند و به صورت تمام وقت در دانشگاه های دولتی و خصوصی و یا کالج های معتبر کانادایی تحصیل میکنند نیز بدون نیاز به مجوز کار، واجد شرایط برای کار ضمن تحصیل در داخل محل تحصیل خود میباشند. دارندگان مجوز تحصیلی در کانادا میتوانند با کار ضمن تحصیل در خارج از محوطه دانشگاه تجربه کاری کسب کنند.
 

کار کردن در محل تحصیل و یا دانشگاه به عنوان کارآموز و یا دستیار که در اصطلاح به On Campus معروف است و کار کردن با این شرایط، نیازی به صدور مجوز کار در حین تحصیل نیست و محصلان میتوانند در زمان فراغت خود در دانشگاه و یا مدرسه کار کنند.
 

اما کار کردن خارج از محل تحصیل، منوط به اخذ مجوز کار میباشد. تمامی دانشجویان میتوانند با ویزای تحصیلی کانادا و در زمان هایی که دانشگاه و یا موسسه آن ها تعطیل میباشند، تا سقف 20 ساعت در هفته و خارج از محیط دانشگاه کار کنند. توجه داشته باشید که کار کردن خارج از محل تحصیل، نیاز به اخذ مجوز کار از سوی اداره مهاجرت دارد.
 

برای اجازه کار ضمن تحصیل در کانادا نیاز دارید که یکی از این موارد را داشته باشید:

  • مجوز تحصیلی معتبر
  •  دانشجوی تمام وقت
  • عضویت در برنامه های یک موسسه آموزشی و یا حضور در یک طرح حرفه ای تحصیل در یک برنامه آموزشی دانشگاهی، فنی و یا حرفه ای که برای شما مدرک دیپلم یا گواهی صادر کند و طول مدت آن حداقل شش ماه باشد.

نکاتی درباره ویزای تحصیلی کانادا

1- توجه به برخی نکات میتواند اخذ ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان آسان تر کند. اول از همه باید به این نکته توجه داشته باشید که طول دوره انتخابی بالای 6 ماه باشد. زیرا ریسک عدم تایید سفارت برای ویزای تحصیلی دوره های زیر 6 ماه بسیار بالا است.

2- هرچه مقطع تحصیلی بالاتر باشد دریافت ویزا از مشکلات کمتری برخوردار است. سعی کنید در رشته ای ادامه تحصیل بدهید که مرتبط با تحصیلات قبلی و یا زمینه کاری شما باشد.

3- ترجیحاً بین زمان پایان تحصیلتان و درخواست ویزای تحصیلی کانادا هر چه زمان کمتری گذشته باشد شانس دریافت ویزای تحصیلی برای شما بیشتر میشود.

4- همراهان ویزای تحصیلی کانادا، با دو ویزای توریستی و یا ویزای اجازه کار در کانادا میتوانند متقاضی را در کانادا همراهی کنند. اینکه چه ویزایی به همراهان متقاضی ویزای تحصیلی اعطا میگردد، بسته به شرایط و توانایی های شخص همراه دارد.


رده بندی دانشگاه های کانادا

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

اصطلاحات مورد استفاده در پذیرش دانشجو

جهت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی برای یک دانشگاه شما با اصطلاحاتی روبرو میشوید که در این مقاله به آنه...

دبیرستان Royal Crown در تورنتو

Royal Crown Academic یک دبیرستان خصوصی در تورنتو ، کانادا است...

معرفی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا دارای 22 واحد تحقیقاتی است مانند: شبیه ساز پرواز ، آزمایشگاههای هیدرولیک و ماشین آل...

پذیرش در دانشگاه کنکوردیا در کانادا

جهت پذیرش در دانشگاه دولتی کنکوردیا واقع در مونترال کشور کانادا ...

شرایط کار در زمان تحصیل در کانادا

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید...

دستیار دندانپزشکی در کانادا

حقوقِ دستیار دندانپزشک سالانه بین 32106 دلار تا 43359 دلار می باشد...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

هزینه تحصیل در کانادا

بطور کلی میتوان هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا تقریبا 34000 دلار است...

دانشگاه UNBC کانادا

UNBC یکی از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا است که در منظره دیدنی و شمالی کلمبیای شمالی واقع شده است.