×

این متن در مورد شهر  ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

شهر ادینبورگ

پایتخت اسکاتلند و یکی از 32 منطقه شورا است. کرسی دولت اسکاتلند ، پارلمان اسکاتلند و دادگاه های عالی اسکاتلند است. کاخ Holyroodhouse شهر محل اقامت رسمی پادشاه در اسکاتلند است. این شهر از دیرباز مرکز آموزش بوده است ، به ویژه در زمینه های پزشکی ، حقوق اسکاتلند ، ادبیات ، فلسفه ، علوم و مهندسی. این دومین مرکز بزرگ مالی در انگلستان پس از لندن است و جاذبه های تاریخی و فرهنگی این شهر باعث شده است که این کشور به دومین مقصد گردشگری انگلستان تبدیل شود که 4.9 میلیون بازدید از جمله 2.4 میلیون بازدید از خارج از کشور در سال 2018 را به خود اختصاص داده است.
ادینبورگ دومین شهر پرجمعیت اسکاتلند و هفتمین پرجمعیت ترین کشور انگلستان است . ادینبورگ در قلب منطقه ادینبورگ و جنوب شرقی اسکاتلند واقع شده است که شامل لوتین شرقی ، ادینبورگ ، فیفی ، میدلوتی ، مرزهای اسکاتلند و لوتین غربی است. 

 

  1. قلعه ادینبورگ مشهورترین نقطه دیدنی اسکاتلند یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری انگلیس است. از نکات برجسته این بازدید می توان به شنیدن صدای معروف ساعت یک از باتری Half Moon (آتش توپ یاد و خاطره سنت کمک به کشتی ها برای همگام سازی ساعتهای آنها) ، یادبود چشمگیر جنگ ملی اسکاتلند و موزه جنگ ملی و مجموعه خیره کننده جواهرات تاج قرار داد.
  2. کاخ Holyroodhouse که معمولاً به عنوان کاخ Holyrood از آن یاد می شود محل اقامت رسمی ملکه ادینبورگ است و اغلب در مرکز تاریخ اسکاتلند بوده است.
  3. رویال مایل به خیابان های پیوند دهنده قلعه ادینبورگ و کاخ Holyroodhouse اشاره دارد. این جاده پر زرق و برق مملو از خانه های جذاب ، کلیساها ، و اماکن دیدنی تاریخی ، مکانی عالی برای پیاده روی در مغازه های خود (از جمله Kiltmakers) ، مسافرخانه ها ، موزه ها ، کافه ها و رستوران ها است. بسیاری از ساختمانها بلند است ، به طور متوسط ​​از شش تا 15 طبقه و به صورت محلی به "سرزمین" گفته می شود. برخی از محبوب ترین جاذبه ها در انتهای فوقانی رویال مایل - که معمولاً به آن قلعه هیل گفته می شود - است و برج Outlook و دوربین Obscura را شامل می شود. Tolbooth (کلیسای کوهستانی ارتفاعات سنت جان) با بلندترین برج کلیسای این شهر و موزه جالب مردم Story؛ گلادستون لند ، خانه ای از تجار شش طبقه با نقاشی با سقف زیبا و مبلمان اصلی؛ و لیدی استایر نزدیک ، خانه موزه نویسنده ، به نمایش گذاشتن نسخه های خطی ، پرتره ها ، نقاشی ها و یادگاری های شاعر رابرت برنز و نویسندگان سر والتر اسکات و رابرت لوئیز استیونسون.
  4. باغ گیاه شناسی سلطنتی ادینبورگ در سال 1670 تأسیس شده است ، باغ سلطنتی گیاه شناسی ادینبورگ دومین باغ قدیمی در انگلستان است. همچنین یکی از بزرگترین آنهاست و دارای 13 هزار و 200 گونه گیاه مختلف است. در 70 جریب با شکوه آن ، گیاهی با مجموعه بیش از سه میلیون نمونه وجود دارد. بزرگترین خانه نخل انگلیس؛ خانه ای استوایی با ارکیده های عجیب و غریب. یک خانه آلپی؛ یک باغ مورب زمین تراس؛ یک باغ هدر؛ و یک آربرتوم گسترده با درختان غول پیکر نادر از هیمالیا ، آمریکای شمالی و چین.
  5. نقاشی های چهره های برجسته تاریخی اسکاتلند از قرن شانزدهم تا به امروز می توانید در گالری ملی پرتره اسکاتلند ، یکی از سه گالری بزرگ هنری ادینبورگ مشاهده کنید. برجسته قطعات 65000 به علاوه این گالری ، دیوانه بزرگ پردازشی است که مشهورترین شخصیت های اسکاتلند از جمله رابی برنز ، سر والتر اسکات ، شان کانری ، رابرت لوئیس استیونسون ، مری استوارت و بانی پرنس چارلی را در میان دیگران نشان می دهد. این گالری همچنین در مجموعه ملی عکاسی اسکاتلند قرار دارد.
  6. کلیسای جامع سنت گیلس که در سال 1243 به رسمیت شناخته شد کلیسای اصلی ادینبورگ است. همچنین یکی از مکانهای دیدنی در سطح شهر است که هر ساله یک میلیون بازدید کننده به سمت آن جذب می شود.
  7. موزه کودک نه تنها برای کودکان ، مجموعه های بسیار خوبی از اسباب بازی های قدیمی ، از جمله قطارهای مدل ، عروسک ها و بازی ها از سراسر جهان را شامل می شود. اما این چیزی غیر از مکانی پر از اسباب بازی های قدیمی است (به همان اندازه که سرگرم کننده هستند). این موزه جنبه های دیگر رشد را مورد بررسی قرار می دهد ، از جمله نگاهی سرگرم کننده به فعالیت های صنفی ، روندها و مد. 

کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...