×

این مطلب در مورد غذا های مکزیک می باشد.

غذای مکزیکی

غذاهای مکزیکی یک غذای پیچیده و باستانی است که تکنیک ها و مهارت های خود را در طول تاریخ هزاران سال توسعه می دهد.
علاوه بر عناصر اصلی ، مانند فلفل ذرت و شیلی ، مواد طبیعی آن شامل گوجه فرنگی ، کدو ، آووکادو ، کاکائو و وانیل ، مواد تشکیل دهنده ای است که به طور کلی در غذاهای دیگر مانند گل های خوراکی ، سبزیجات مانند هوآسنتل و پاپالوکلایت استفاده نمی شود. یا آریوکادوی کریولو کوچک ، که پوست آن خوراکی است.
سبزیجات نقش مهمی در غذاهای مکزیکی دارند. سبزیجات معمولی شامل کدو سبز ، گل کلم ، ذرت ، سیب زمینی ، اسفناج ، لوبیای سوئیس ، قارچ ، jitomate (گوجه قرمز) ، گوجه سبز و غیره است. سایر ترکیبات سبزیجات سنتی شامل فلفل چیلی ، هوتلاکوچه (قارچ ذرت) ، هوآسنتل و نوپال (لنت کاکتوس) است. چندتا را نام بردن.
مشارکت های اروپایی شامل گوشت خوک ، مرغ ، گوشت گاو ، پنیر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات ، و همچنین برخی میوه ها است.
میوه های گرمسیری ، که بسیاری از آنها بومی مکزیک و قاره آمریکا است ، مانند گواوا ، گلابی گلابی ، ساپوته ، انبه ، موز ، موز ، آناناس و چریمویا (سیب کاستارد) به خصوص در مرکز و جنوب کشور محبوبیت زیادی دارند.
هزاران سال در مکزیک از حشرات خوراکی لذت برده شده است. به دلیل داشتن طعم های بی نظیر ، پایداری و ارتباط آن با میراث قبل از اسپانیا ، همدوژی یا خوردن حشرات به طور فزاینده ای در خارج از مناطق فقیرنشین و روستایی رواج می یابد. گونه های مشهور شامل كپولین ها (ملخ ها یا جیرجیرك ها) ، اسكامول ها (لارو مورچه ها) ، شمع ها (اشکالات بد بو) و ahuatle (تخم های حشرات آب) است.
علیرغم معرفی گندم و برنج به مکزیک ، ذرت تقریباً در تمام مناطق این کشور بیشتر نشاسته مصرف می شود و به عنوان ماده اصلی در بسیاری از دستور العمل های محلی (به عنوان مثال ، مضراب ذرت ، آئول ، پوزول ، منودو ، تامال) استفاده می شود. در حالی که تازه خورده می شود ، بیشتر ذرت خشک می شود ، نیگزامالیزه می شود و در خمیر بنام ماسا ریخته می شود.
ماده اصلی دیگر در همه مناطق مکزیک فلفل شیلی است. غذاهای مکزیکی به دلیل ادویه بودن بسیار مشهور است ، اما طعم های متنوعی دارد و در حالی که بسیاری از ادویه ها برای پخت و پز استفاده می شوند ، همه ادویه ها تند نیستند. بسیاری از ظروف همچنین دارای طعم های لطیف هستند. شیلی ها بومی مکزیک هستند و قدمت استفاده آنها هزاران سال بر می گردد. آنها از مکزیک با استفاده از وسیع ترین نوع ، به دلیل طعم دهنده و نه فقط از گرمای آنها استفاده می شوند. اگر یک غذای خوش طعم یا میان وعده حاوی فلفل شیلی نباشد ، معمولاً سس داغ اضافه می شود و فلفل شیلی اغلب به میوه و شیرینی های تازه اضافه می شود.
 در بیشتر مکزیک ، به ویژه در مناطق روستایی ، بیشتر مواد غذایی در خانه مصرف می شود. آشپزی برای خانواده معمولاً کار زنان محسوب می شود و این شامل آشپزی برای جشن ها نیز می شود. به طور سنتی دختران هنگام پخت و پز ، آماده ازدواج هستند و پخت و پز یک استعداد اصلی برای زنان خانه دار محسوب می شود. وعده غذایی اصلی روز در مکزیک "کومیدا" است که به معنی اسپانیایی "وعده" است. این به شام ​​یا شام اشاره دارد. بعضی اوقات با سوپ شروع می شود ، غالباً آبگوشت مرغ با ماکارونی یا "سوپ خشک" که ماکارونی یا برنج با طعم پیاز ، سیر یا سبزیجات است. دوره اصلی این است که گوشت در یک سس پخته شده با سالسا در کنار آن ، همراه با لوبیا و تورتیلا و اغلب با نوشیدنی میوه ای سرو می شود. عصرانه ، خوردن باقیمانده از کامیدا یا نان شیرین به همراه قهوه یا شکلات معمول است. صبحانه می تواند از گوشت موجود در آبگوشت (مانند لوزالمعده) ، تاکو ، انکیلادا یا گوشت همراه با تخم مرغ باشد. این معمولاً همراه با لوبیا ، تورتیلا و قهوه یا آبمیوه است.


بورسیه تحصیلی استرالیا

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی و انواع آن

تعریف و انواع بورسیه تحصیلی و روشهای رسیدن به بورسیه توضیح داده می شود

تحصیل در رشته دندانپزشکی استرالیا

چطور وارد رشته دندانپزشکی شوند و هزینه تحصیل در آن

تحصیل در رشته پزشکی استرالیا

توضیح رشته پزشکی و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا

تحصیل در دانشگاه های استرالیا

اطلاعات مربوط به نوع تحصیل در دانشگاههای استرالیا و مقاطع موجود و شهریه حدودی مقاطع

تحصیل در مدارس استرالیا

توضیح در مورد مدارس و انواع آن در استرالیا

تحصیل در استرالیا

دلایلی که برای تحصیل به استرالیا مهاجرت می کنند

25 شهر برتر دنیا برای زندگی

شهرهای برتر دنیا برای زندگی از نقطه نظرات مختلف بررسی شده است.

دلایل مهاجرت به استرالیا

نکات مثبت کشور استرالیا و فاکتورهایی که به مهاجرت ختم می شوند.

10 دلیل برای تحصیل در نیویورک

اطلاعاتی در مورد تحصیل در نیویورک

Error
Whoops, looks like something went wrong.