کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول 16 خرداد
×

این مطلب طریقه مهاجرت به ایتالیا را توضیح می دهد.

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا سالانه تعداد زیادی خارجی را جذب می کند. شرایط اقتصادی و کار خوبی که کشور ارائه می دهد ، همراه با قوانینی که سرمایه گذاری های خارجی را ترغیب به جذب بسیاری از افراد خارج از کشور می کند که به دلایل کار یا شغلی به ایتالیا مهاجرت می کنند. ایتالیا همچنین بخشی از اتحادیه اروپا است که انتقال به کشورهای دیگر را تسهیل می کند.ایتالیا یک کشور عضو اتحادیه اروپا است به این معنی که شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا هنگام جابجایی در اینجا نیازی به اجازه اقامت ندارند. با این حال ، آنها باید در 8 روز پس از ورود به کشور ، در ایستگاه پلیس محلی در شهر که در آن زندگی می کنند ، ثبت نام کنند.
برای شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا ، الزامات دقیق تر است ، به این معنی که این افراد قبل از ورود به کشور باید درخواست یکی از انواع ویزاهای موجود را بدهند. خوشبختانه ، ایتالیا هنگام مهاجرت یکی از بازترین کشورها در اروپا است. دولت انواع مختلفی از ویزا را در اختیار شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا قرار می دهد.
در صورت مهاجرت به ایتالیا ، شهروندان خارجی می توانند به خدمات زیر اعتماد کنند:
کمک به اخذ ویزاهای مختلف برای مهاجرت به ایتالیا.
کمک به اخذ تابعیت ایتالیایی طبق قانون محلی.
کمک به درخواست مجوز اقامت با مقامات ایتالیایی.
کمک در درخواست تجدیدنظر مربوط به مهاجرت به ایتالیا.
کمک به درخواست مجوزهای مربوط به کار در ایتالیا؛
راهنمایی در زمینه مهاجرت شرکتی و تجاری به ایتالیا - اخذ ویزای طلایی برای ایتالیا.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیایی

برای درخواست هر نوع ویزای ایتالیا ، یک فرد خارجی باید انواع مختلفی از اسناد را تهیه و ارسال کند. این بستگی به ویزای درخواستی و دلیل ورود به ایتالیا دارد. به عنوان مثال برای ویزای توریستی شرایط لازم کمتر سختگیرانه است و شهروند خارجی باید فرم درخواست صادر شده توسط اداره مهاجرت ایتالیا ، گذرنامه معتبر ، بلیط پرواز ، بیمه مسافرتی و اثبات اسکان را ارائه کند. اخذ ویزای توریستی بسیار آسان است. در مورد سایر ویزاها ، شهروندان خارجی به گذرنامه معتبر نیاز دارند (مدت اعتبار معمول گذرنامه بین 5 تا 10 سال است) ، دلیل ورود آنها به ایتالیا (اسناد پشتیبان ، مانند دعوت نامه ها و نامه های رسمی) ، عکسهای اخیر و یک بیمه نامه معتبر. بیگانگان همچنین باید ثابت کنند که خودکفایی هستند ، به این معنی که پول کافی برای حمایت از خود در طول مدت اقامت دارند. رسید بانک معمولاً در این مورد کفایت خواهد کرد.

در موارد زیر ، اسناد خاص لازم است:

برای دانشجویان ، فرم های ثبت نام و حمایت از دانشگاه الزامی است. برای کارمندان ، قرارداد کار باید با فرم درخواست ویزا ارائه شود. برای تاجران تنها ، مجوز تجاری معتبر به عنوان اثبات لازم است. برای افراد بازنشسته خارجی ، کوپن های بازنشستگی 6 ماه گذشته نیز لازم است.

كسانی كه می خواهند فرزندان خود را همراهی كنند ، باید شناسنامه كودكان را بر روی آنها داشته باشند. در صورت مسافرت یکی از همسران با فرزندان ، حکم دادگاه به والدین اجازه می دهد فرزندان را از کشور خارج کنند و رضایت والدین دیگر نیز لازم است. مستندات مورد نیاز برای ارائه در هنگام درخواست ویزای ایتالیا پیچیده نیست ، با این وجود متقاضی باید به وضعیت آنها و دلایل ورود آنها به ایتالیا توجه کند تا مطابق آن آماده شود. به همین دلیل در بیشتر موارد مشاوره تخصصی لازم است. متخصصان ما در زمینه مهاجرت به ایتالیا می توانند به اتباع خارجی کشورهای ثالث کمک کنند تا اسناد مربوط به درخواست هر نوع ویزا را تهیه و تنظیم کنند.

اجازه کار در ایتالیا

به یک شهروند خارجی که با یک شرکت ایتالیایی تقاضا کرده و شغل خود را کسب کرده باشد ، اجازه کار یا ویزای اشتغال صادر می شود. در این حالت ، رویه متفاوت است ، زیرا شرکت کارفرمایان برای بدست آوردن اجازه کار از طرف کارگر خارجی باید مراحل لازم را انجام دهد. برای درخواست ویزای کار در آنجا ، شهروند خارجی باید با سفارت ایتالیا یا کنسولگری در کشور خود تماس بگیرد. وکلای مهاجرت ما در ایتالیا می توانند در این روش راهنمایی کنند.


دانشگاه های ایتالیا

این مطلب در مورد بهترین دانشگاه های ایتالیا است.

غذاهای ایتالیایی

این متن در مورد غذا های معروف ایتالیایی توضیح می دهد.

مهاجرت به ایتالیا

این مطلب طریقه مهاجرت به ایتالیا را توضیح می دهد.

میانگین هزینه ی زندگی در ایتالیا

بطور میانگین هزینه ی زندگی یک دانشجو در ماه چیزی بین 1000 تا 1500 یورو است...

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توان...

اطلاعات عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا واقع در قاره اروپاست و سرتاسر این کشور مملو از جاذبه های گردشگری و تفرحی است...