کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول 16 خرداد
×

گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توانند برای کمک مالی درخواست دهند...

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

شهریه در موسسات ایتالیایی متفاوت است و نسبت به سایر مناطق اروپا یا آمریکای شمالی پایین هستند. این باعث می شود دانشگاههای ایتالیا جذابیت خاصی برای دانشجویان خارجی داشته باشد. دانشجویان بین المللی در ایتالیا این شانس را دارند که با هزینه ای مناسب ، آموزش عالی دریافت کنند.
هزینه شهریه در هر موسسه متفاوت خواهد بود. با این وجود ، اگر تصمیم به حضور در یک دانشگاه خصوصی دارید ، باید انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری بپردازید. دوره کارشناسی بطور متوسط در یک موسسه دولتی سالانه 900 تا 4000 یورو هزینه خواهد داشت. هزینه های یک موسسه خصوصی معمولاً بین 6000 تا 20،000 یورو در سال است. اگر اهل اتحادیه اروپا یا EEA باشید ، احتمالاً بیشتر از شهروندان ایتالیایی پرداخت نخواهید کرد. سایر دانشجویان بین المللی باید انتظار هزینه های دوره بالاتر را داشته باشند.
گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توانند برای کمک مالی درخواست دهند. بودجه با توجه به وضعیت مالی و شایستگی تحصیلی شما توزیع می شود. در صورت دریافت پشتیبانی ، این میتواند به شهریه ، هزینه اقامت و سایر هزینه های زندگی کمک کند. برای اطلاع از پشتیبانی مالی که می توانند به شما ارائه دهند ، با مجموعه افق بال فرشتگان تماس بگیرید.
در ایتالیا مؤسسات معمولاً سالن های اقامتی ندارند. با این حال آنها خدماتی ارائه می دهند تا به شما در یافتن مکانی برای زندگی کمک کنند. این میتواند شامل مسکن متعلق به دانشگاه یا کمک به یافتن مسکن مناسب خصوصی باشد. اجاره خصوصی در ایتالیا گزینه گرانتر است ، بنابراین مطمئن شوید که میتوانید برای این کار بودجه کنید!
گرفتن شغل پاره وقت راهی عالی برای کمک به بودجه تحصیل در ایتالیاست. به عنوان یک دانشجوی اتحادیه اروپا ، شما می توانید بدون اجازه، اضافه کار کنید.در هنگام تحصیل شما فقط 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید. این بدان معنی است که برای تأمین بودجه مطالعات خود نباید به این امر اعتماد کنید. اگر مایل به کار هستید و دارای مهارت های زبان ایتالیایی هستید ، ممکن است مفید باشد.


دانشگاه های ایتالیا

این مطلب در مورد بهترین دانشگاه های ایتالیا است.

غذاهای ایتالیایی

این متن در مورد غذا های معروف ایتالیایی توضیح می دهد.

مهاجرت به ایتالیا

این مطلب طریقه مهاجرت به ایتالیا را توضیح می دهد.

میانگین هزینه ی زندگی در ایتالیا

بطور میانگین هزینه ی زندگی یک دانشجو در ماه چیزی بین 1000 تا 1500 یورو است...

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توان...

اطلاعات عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا واقع در قاره اروپاست و سرتاسر این کشور مملو از جاذبه های گردشگری و تفرحی است...