×

در این پست قصد داریم شما را با چند کلید واژه که در هنگام رزرو هتل و خرید تور بهتر است با آن ها آشنا باشید، آشنا کنیم. هرچه اطلاعات شما در زمان رزرو هتل بالا تر باشد مطمئنا سفر با کیفیت تر و مرتبط تر با سلیقه تان را تجربه می کنید.

چند کلید واژه که در هنگام رزرو هتل و خرید تور بهتر است با آن ها آشنا باشید

چند کلید واژه که در هنگام رزرو هتل و خرید تور بهتر است با آن ها آشنا باشید


در این پست قصد داریم شما را با چند کلید واژه که در هنگام رزرو هتل و خرید تور بهتر است با آن ها آشنا باشید، آشنا کنیم. هرچه اطلاعات شما در زمان رزرو هتل بالاتر باشد مطمئنا سفر با کیفیت تر و مرتبط تر با سلیقه تان را تجربه می کنید.

1. R.O:
این علامت اختصاری به معنای Room Only است، به این معنا که تنها اتاق را به شما ارائه می دهد. اگر از آژانس های هواپیمایی خرید کنید، معمولا با این علامت رو برو نمی شوید چون آژانس های مسافرتی هتل را حداقل با صبحانه می گیرند.

2. B.B:
این علامت به معنای Bed and Breakfast می باشد، همان طور که از نامش مشخص است، این نوع اتاق به همراه صبحانه ارائه می شود، بهتر است بگوییم که هزینه صبحانه شما به قیمت اتاق هتل شما اضافه شده است و در ازای صبحانه که شما نوش جان می کنید، هزینه ای دریافت نمی کنند.

3. H.B:
این علامت اختصاری به معنای Half Board می باشد، این یعنی شما صبحانه را مانند سرویس اتاق های B.B دارید و همانند آن یک وعده در روز برای ناهار یا شام دارید که هزینه اضافی از شما دریافت نمی کنند. اما دقت کنید که یا ناهار ارائه می شود یا شام و انتخاب آن با هتل است.

4. F.B:
این علامت اختصاری معنای Full Board را می دهد. در این نوع سرویس اتاق، تمام وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام به همراه نوشیدنی های کنار غذا بدون دریافت وجه اضافی ارائه می شود.

5. ALL:
این علامت اختصاری به معنای All Inclusive می باشد، در این نوع سرویس اتاق تمام وعده های غذایی به همراه نوشیدنی ها، میان وعده ها و دسر ها از صبح تا شب به صورت رایگان به شما ارائه می شود.

6. U.ALL:
این علامت اختصاری به معنای Ultra All Inclusive است. این نوع سرویس دقیقا همانند سرویس ALL است با این تفاوت که در این نوع سرویس هتل موظف به پذیرایی 24 ساعته از مسافران با میان و عده ها و دسر ها است. معمولا این نوع سرویس در هتل هایی ارائه می شود که خود هتل مثل یک مکان توریستی تفریحاتی دارای پارک یا مجموعه آبی و مرکز خرید و ... است و مسافران نیازی به خروج از هتل را ندارند.

7. INF:
این علامت اختصاری به معنای Infant یا همان نوزاد است. در هتل داری و پرواز Infant فردی تلقی می شود که زیر 2 سال تمام باشد. خدمات تقریبا برای نوزاد رایگان است، در پرواز تنها هزینه ی بیمه پروازی برای نوزاد دریافت می شود، به نوزاد در پرواز صندلی و در هتل معمولا تخت تک ارائه نمی شود.

8. CHD:
این علامت اختصاری به معنای Child یا کودک است. در صنعت هتل داری کودک معمولا فردی است که بین 2 تا 6 سال کامل دارد که خدمات این سن در برخی هتل ها متفاوت است. معمولا کودک در هتل ها نیم بها محسوب می شود و می تواند از تخت کودک در برخی هتل ها بهره مند شود. سن کودک در پرواز ها بین 2 تا 12 سال است و بصورت معمول تفاوت قیمتی با بزرگسال ندارد.

9. ADL:
معنای این علامت اختصاری Adult یا بزرگسال است. بزرگسال به فردی اطلاق می شود که بالای 12 در پرواز و بالای 6 سال در هتل را دارا است. خدمات و سرویس ها به این افراد به صورت کامل (مطابق با نوع سرویس هتل و پرواز) ارائه می شود.

10. DBL:
حروف اختصاری Double Room یا اتاق دو نفره است. این نوع اتاق دارای تخت برای 2 نفر می باشد که و هزینه ی کل اتاق بین 2 نفر تقسیم می شود، در واقع قیمت اتاق برای هر فرد نصف قیمت اتاق کامل حساب می شود و از این رو هزینه همسفرانی که اتاق دو نفره دارند کاهش پیدا می کند.

11. TWN:
این حروف اختصاری به معنای Twin Room یا اتاق دو تخته است. تفاوت این نوع اتاق با اتاق DBL این است که اتاق DBL یک تخت دو نفره دارد و TWN دارای 2 تخت یک نفره است.

12. SGL:
این حروف اختصاری به معنای Single Room یا اتاق تک نفره است. این نوع اتاق دارای یک تخت یک نفره است و مسافر موظف به پرداخت هزینه کامل اتاق است، از این رو مسافرینی که از اتاق نوع SGL استفاده می کنند، هزینه بیشتری برای سفر خود پرداخت می کنند.

13. TPL:
این حروف اختصاری به معنای Triple Room یا اتاق 3 نفره است. این نوع اتاق دارای یک تخت 2 نفره و یک تخت تک نفره و یا 3 تخت تک نفره است. هزینه گرفتن این نوع اتاق از گرفتن یک SGL و یک DBL کمتر می شود.

14. Extra Bed:
از نامش مشخص است، تخت اضافه. در برخی موارد شما به هتل درخواست تخت اضافه برای یکی از همسفران خود می کنید، که به آن Extra Bed می گویند و در برخی هتل ها هزینه ی آن به اندازه ی نصف اتاق کامل است.


برای رزرو پرواز و رزرو هتل در سراسر دنیا با بهترین قیمت ها با ما در ارتباط باشید:

02126232819
02175035000
E-Mail: info@angelflight.ir
www.angelflight.ir


برترین مقاصد مهاجرت کاری جهان

جدول زیر امتیازات بهترین شهرهای دنیا را نسبت به چند فاکتور بسیار مهم برای مهاجرت کاری نشان میدهد...

مقایسه ایرباس با بوئینگ

A30Plusمطمئناً کاپ طلایی را به عنوان بزرگترین هواپیمای مسافربری در جهان می گیرد...

بهترین شهرهای دانشجویی دنیا کدامند؟

سالانه بهترین مقاصد شهری برای دانشجویان بین المللی رتبه بندی میشوند...

صفر تا صد آزمون آیلتس برای اخذ ویزای تحصیلی

از آنجایی که مخاطبین این مقاله متقاضیان تحصیل در خارج از کشور هستند به بخش های مختلف آزمون آکادمیک آ...

ایرانیها به چه کشورهایی میتوانند بدون ویزا سفر کنند؟

شهروندان ایرانی میتوانند به 12کشور بدون ویزا سفر کنند...

معرفی قدرتمندترین پاسپورت جهان

طبق منابع معتبر امارات متحده عربی عنوان قدرتمندرین پاسپورت جهان در سال 2019 را از آن خود کرد...

معرفی دانشگاههای قدیمی جهان

در این مقاله به بررسی قدیمیترین دانشگاههای دنیا میپردازیم که همچنان پا برجا در زمینه ی تحصیلی خدمات...

بررسی 21 کشور جهان برای حضور زنان در اجتماع

کشورها در سراسر جهان در تعهدات خود نسبت به مساوات در مورد برابری جنسیتی و حقوق زنان تفاوت دارند...

9 شهر پرطرفدار برای تعطیلات کریسمس2020

چند شهر پرطرفدار و بسیار زیبا برای طرفداران سفر در کریسمس...

کشورهای اتحادیه اروپا و EEA

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی-سیاسی با عضویت 26 کشور است...