×

این متن در مورد کار دانشجویان مهاجر در قبرس توضیح می دهد.

کار برای دانشجویان مهاجر در قبرس

وقتی در خارج از کشور به عنوان دانشجوی خارجی تحصیل می کنید ، کار کردن تقریباً اجباری است. نه تنها شما می توانید از هزینه های زندگی خود پشتیبانی کنید بلکه مبلغی را نیز برای پرداخت شهریه پس انداز می کنید. قبرس عضو اتحادیه اروپا است ، اقتصاد با ثبات و رونق بسیاری از مشاغل نوپا و بنگاه های اقتصادی تأسیس شده است. از طریق دانشگاه ها ، دانشجویان می توانند برنامه های کارآموزی را در شرکت های تأسیس شده دریافت کرده و مطابق ساعات کاری خود پرداخت کنند و همچنین از تجربه کاری و مواجهه حرفه ای برخوردار شوند. قبرس به اتباع کشورهای ثالث اجازه می دهد اگر در یک برنامه تحصیل تمام وقت در یک دانشگاه معتبر قبرس ثبت نام کنند ، 20 ساعت کار در هفته انجام دهند. دانشجویان بین المللی فقط در صورت عدم انجام کارآموزی که توسط دانشگاهشان انجام می شود مجاز به کار هستند. 

طبق قانون و دستورالعمل های وزارت کار قبرس ، دانشجویان بین المللی مجاز به کار فقط در بخش های زیر هستند:
همراهان بنزین
همراهان ماشین شستشو
به خانه داران یا افراد مسن مراقبت کنید
کارگران یا یاران در کشاورزی ، مزرعه ماهیگیری و نانوایی های محلی
رانندگان تحویل فست فود

اجازه کار پاره وقت به طور پیش فرض در ویزای دانشجویی برای دانشجویان خارجی مجاز نیست ، آنها باید مجوز بگیرند و مدارک زیر را ترتیب دهند:
اجازه اقامت معتبر قبرس (وزارت کار بررسی خواهد کرد که آیا دانش آموز 6 ماه قبل از درخواست شغلی در قبرس گذرانده است)
قرارداد کاریابی که می توانید از دفاتر کار منطقه دریافت کنید. (باید توسط کارفرما و کارمند امضا شود)
جدول زمانی کلاسهای دانشگاه (اثبات اینکه ساعت کار نیمه وقت شما با ساعت دانشگاه شما روبرو نیست)

دانش آموزان ابتدا از دفتر مهاجرت مجوز دانشجویی دریافت می کنند ، سپس قرارداد کار را امضا می کنند و کارفرمای آنها همان قرارداد را امضا می کنند - هر دو طرف موافق شرایط و ضوابطی هستند که پیروی از قوانین را انجام می دهند و حقوق مقرر خود را به یکدیگر می پردازند. قرارداد کار به همراه سایر اسناد فوق الذکر در یک دفتر اشتغال منطقه ای ارائه می شود. اداره اشتغال منطقه ، درخواست را بررسی کرده و آن را تأیید می کند یا آن را رد نمی کند (براساس معیارهای آنها. در صورت تأیید آن ، دانشجوی خارجی می تواند طبق آنچه در قرارداد ذکر شده است عمل کند. هر نوع نقض قرارداد یا قانون ، دانش آموز می تواند تبعید یا با عواقب (جریمه یا حبس) روبرو شوید.

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی در قبرس به راحتی قابل دستیابی نیست اما امکان پذیر است. دانشجویان در هر صورت باید 60 روز پس از اتمام برنامه تحصیلی خود در قبرس ، از قبرس خارج شوند. اگر آنها از یک شرکت مستقر در قبرس به توافق رسیده باشند ، می توانند مجوز کار را وارد کشور کنند. مجوز کار توسط کارفرمایانی که شرایط دعوت از کارمند خارجی را مطابق قانون قبرس انجام می دهند ، در قبرس ارسال می کند و سپس دعوت نامه را به کارمند مورد نظر ارسال می کند. کارمند در نظر گرفته شده برای اجازه کار در سفارت قبرس واقع در کشور خود متقاضی می شود و مدارک لازم را جهت تأیید ارائه می دهد. در صورت تأیید ، داوطلب می تواند در ویزای پروانه کار وارد قبرس شود و اجازه اقامت موقت صادر می شود که در ابتدا به مدت 1 سال اعتبار خواهد داشت و هر سال قابل تمدید است. پس از 5 سال زندگی در قبرس در مقیم موقت ، نامزد می تواند برای ویزای اقامت دائم قبرس اقدام کند. فارغ التحصیلان ورودی به قبرس بر اساس اشتغال ، برای ویزای دسته E اقدام می کنند.

این مدارک برای درخواست ویزای دسته E لازم است: (جزئیات مربوط به انواع دیگر مجوزهای کاری قبرس در این مقاله توضیح داده شده است) فرم درخواست ویزا امضا شده است کپی گذرنامه معتبر نامه ترخیص پلیس مبنی بر اینکه متقاضی از شخصیت خوبی برخوردار است و وی مرتکب جرم نشده است (نامه نباید از 3 ماه بیشتر باشد) گواهی معاینه پزشکی (با بیان اینکه متقاضی عاری از HIV ، هپاتیت B و C نیست ، سل) بیانیه بانکی یا بیانیه کارت اعتباری (مبلغ 200 تا 300 پوند قبرس باید در حساب بانکی متقاضی حضور داشته باشد و اظهارنامه موجود در سفارت نباید از مدت زمان 6 ماه بیشتر باشد)
عکس اندازه گذرنامه (3) قرارداد کار از شرکت مستقر در قبرس (این قرارداد باید توسط وزارت کار وزارت کار و بیمه های اجتماعی مهر شود و همچنین باید توسط مهر ثبت شده درمورد تمبر درآمد) درخواست ویزا با هزینه 20 پوند پذیرفته می شود. روند اجازه کار 2 تا 3 ماه برای تأیید طول می کشد. در هنگام ورود متقاضی باید نام خود را در کلانتری محلی ثبت کند و در صورت تغییر محل اقامت خود ، باید به اداره مهاجرت اطلاع داده شود.


اقامت استرالیا به کمک دوره زبان انگلیسی

مهاجرت به استرالیا.اقامت استرالیا.اسکیل ورکر.تخصص نیروی کاری.ویزای اسکیل ورکر استرالیا.اقامت استرالی...

جشنواره تخفیفات فرشتگان

تخفیف.جشنواره تخفیفات.تخفیف اسفندماه

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص نیروی کاری

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص نیروی کاری

مهاجرت پرستار به دانمارک

مهاجرت پرستار به دانمارک

مهاجرت پرستار به نروژ

مهاجرت پرستار به نروژ

مهاجرت پرستار به سوئد

مهاجرت پرستار به سوئد

مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت به استرالیا و مزایای مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت پرستار به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند و مزایای مهاجرت پرستار به نیوزیلند

مهاجرت پرستار به عمان

مهاجرت به عمان و مزایای مهاجرت پرستار به عمان

بورسیه تحصیلی استرالیا

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا