×

کالجها همیشه هم به دانشگاهها وابسته نیستند. یک کالج میتواند موسسه مستقلی باشد که دانشجویان را آماده میکند تا به عنوان داوطلبان خارجی وارد سایر دانشگاهها شوند، یا مهارتهای لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند.

کالج بهتر است یا دانشگاه؟

هنگامی که دانشجویان یا والدین آنها شروع به کاوش در مورد گزینه های آموزش پس از دوره متوسطه خود می کنند، ممکن است وقتی در مورد تفاوت بین کالج ها و دانشگاه ها اطلاعاتی کسب کردند باعث تعجبشان شود . بسیاری از افراد تصور می كنند كه کالج یعنی مراجعه کردن به یك موسسه خصوصی و دانشگاه مراجعه به یك موسسه دولتی و افراد دیگری ممکن است فکر کنند که یک دانشگاه آموزش بهتری نسبت به کالج ارائه می دهد. در واقعیت ، تفاوت بین کالج و دانشگاه بسیار دشوارتر است و باید بررسی بیشتری صورت گیرد.

کالج چیست؟

کالج یک موسسه کوچکتر است که به طور معمول مدرک دانشگاهی را ارائه می دهد. برخی کالج ها، مانند دانشکده های جامعه و کالج های جوان ، فقط دارای مدارک دو ساله هستند. بیشتر کالج ها مدرک لیسانس را ارائه می دهند و برخی هم نیز دارای مدرک کاردانی هستند.

دانشگاه چیست؟

دانشگاه موسسه ای است که مدرک دانشگاهی و کارشناسی ارشد و حتی بالاتر را ارائه می دهند. این موسسات همچنین ممکن است یک دانشکده پزشکی یا حقوقی برای دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته های حرفه ای هستند ، داشته باشند. برخی دانشگاه ها برنامه هایی ویژه ارائه می دهند که دانشجویان آنها می توانند هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد در مدت زمان کمتری فارغ التحصیل شوند. به طور کلی ، دانشگاه ها به دلیل تعداد بیشتر دانشجویان ثبت نام شده ، از رشته ها و مقاطع متنوع تری نسبت به کالج برخوردارند.

بعضی اوقات ، خط بین دانشگاه و کالج می تواند کمی مبهم باشد.

انتخاب کالج یا دانشگاه مناسب

بسیاری از دانشجویان می پرسند که آیا دانشگاه بهتر از کالج است یا خیر؟ یک دانشگاه و کالج به طور کلی برابر است با دانشگاه. بسته به نیاز دانشجو ، یک نوع موسسه ممکن است انتخاب بهتری باشد. به عنوان مثال ، اگر دانشجویی بخواهد با برنامه ها و کلاس های متنوعی در موسسه شرکت کند ، ممکن است دانشگاه انتخاب بهتری باشد. اگر دانشجویی از اندازه کلاس های کوچک و رابطه نزدیک تری با اساتید برخوردار باشد ، ممکن است کالج بهترین گزینه باشد.

در کانادا اصطلاح کالج معمولاً به آموزش فنی و حرفه ای و هنری اتخاذ میشود، کالجها همچنین دوره های کارآموزی در زمینه ی تجارت و مدیریت، آموزش زبان و ارتقاء مهارتها را ارائه میدهند. علاوه بر این برخی از کالجها در استان انتاریو به طور تخصصی بر برنامه های کشاورزی، علوم پزشکی، هنر و یا دروس نظامی تمرکز دارند.

کالج در کانادا

برخلاف ایالات متحده ، که در آن اصطلاح کالج به مدارس محلی یا جامعه ای گفته می شود که دارای مدرک کارشناسی هستند ، سیستم کالج در کانادا برای ارائه آموزش های فنی و دیپلم هایی که به تغییر روند کار و نیازهای یک اقتصاد در حال تغییر است پاسخ می دهند ، ساخته شده است.

"کالج ها از نظر تاریخی وظیفه ی خدمت به جوامع محلی را داشته اند و در هنگام طراحی برنامه های مطالعاتی مبتنی بر روند بازار کار و نیاز کارفرمایان ، موفقیت خوبی در اجرای خدمات اشتغال نوآورانه داشته اند. "به طور خلاصه ، کالج ها به طور معمول بر مهارت های شغلی خاص ، آموزش شغلی و تجارت تمرکز می کنند.

دانشگاه کانادا

دانشگاه در کانادا به مؤسسات دانشگاهی اطلاق می شود که توسط قوانین استانی تنظیم می شوند اما از نظر مسائل دانشگاهی مانند کیفیت برنامه ها ، مدرسین و سیاست ها و رویه ها مستقل هستند. دانشگاه ها به طور معمول بر مهارت های تحلیلی (توانایی درک و استفاده از اطلاعات) و برنامه های دانشگاهی و حرفه ای تمرکز می کنند.

به صورت اجمالی:

تحصیل در کالج ارزان‌تر، سریع‌تر و متناسب‌تر با نیازهای بازار کار است و معمولا برای مشاغل با سطح درآمدی متوسط، نظر کارفرمایان را بیشتر جلب می‌کند. گرفتن پذیرش تحصیلی هم در آن آسان‌تر است، کالجها همیشه هم به دانشگاهها وابسته نیستند. یک کالج میتواند موسسه مستقلی باشد که دانشجویان را آماده میکند تا به عنوان داوطلبان خارجی وارد سایر دانشگاهها شوند، یا مهارتهای لازم برای ورود به بازار کار را کسب کنند.
تحصیل در دانشگاه پرهزینه‌تر و طولانی‌تر است. جنبه‌های تئوری آن بر جنبه‌های عملی مقدم است اما در درازمدت فرصت‌های شغلی با درآمدهای بالاتر را امکانپذیر میکند.


رده بندی دانشگاه های کانادا

این متن در مورد دانشگاه های کانادا توضیح می دهد.

اصطلاحات مورد استفاده در پذیرش دانشجو

جهت اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی برای یک دانشگاه شما با اصطلاحاتی روبرو میشوید که در این مقاله به آنه...

دبیرستان Royal Crown در تورنتو

Royal Crown Academic یک دبیرستان خصوصی در تورنتو ، کانادا است...

معرفی دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا دارای 22 واحد تحقیقاتی است مانند: شبیه ساز پرواز ، آزمایشگاههای هیدرولیک و ماشین آل...

پذیرش در دانشگاه کنکوردیا در کانادا

جهت پذیرش در دانشگاه دولتی کنکوردیا واقع در مونترال کشور کانادا ...

شرایط کار در زمان تحصیل در کانادا

با انجام کار پاره وقت دانشجویی در کانادا تجربه کاری کسب کنید و هزینه های خود را تأمین کنید...

دستیار دندانپزشکی در کانادا

حقوقِ دستیار دندانپزشک سالانه بین 32106 دلار تا 43359 دلار می باشد...

نحوه در خواست برای کالج های آنتاریو

به عنوان یک متقاضی بین المللی ، مهم است که برای اطمینان از پردازش به موقع برنامه خود توسط کالج ، یک...

هزینه تحصیل در کانادا

بطور کلی میتوان هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا تقریبا 34000 دلار است...

دانشگاه UNBC کانادا

UNBC یکی از بهترین دانشگاه های کوچک کانادا است که در منظره دیدنی و شمالی کلمبیای شمالی واقع شده است.