کنسرت علیرضا طلیسچی در استانبول 16 خرداد
×

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

کاپادوکیا

اولین اثر نام کاپادوکیا از اواخر قرن ششم قبل از میلاد مسیح است ، هنگامی که در کتیبه های سه زبانه دو پادشاه اولیه هخامنشی به نام های داریوش اول و خشایارشا به عنوان یکی از کشورها (فارسی قدیمی dahyu-) امپراتوری پارس مشاهده می شود. در این لیست کشورها ، نام فارسی قدیم Katpatuka است. پیشنهاد شد که کت پاتوکا از زبان لووی به معنی "کشور کم" آمده باشد.
هرودوت به ما می گوید که نام کاپادوکیان توسط ایرانیان بر آنها اعمال می شد ، در حالی که آنها توسط یونانیان "سوری ها" یا "سوری های سفید" لکوسیری خوانده می شدند.
کاپادوکیا در مرکز آناتولی ، در قلب مرکز ترکیه واقع شده است. این برج شامل یک فلات مرتفع با ارتفاع بیش از 1000 متر است که توسط قله های آتشفشانی سوراخ می شود و کوه Erciyes (باستانی آرگئوس) در نزدیکی کایسری (سزارین باستانی) بلندترین در 3916 متر است. مرزهای کاپادوکیای تاریخی مبهم است ، خصوصاً به سمت غرب. در جنوب ، کوههای تائور مرز قلیلیا را تشکیل می دهند و کاپادوکیا را از دریای مدیترانه جدا می کنند. از غرب ، کاپادوکیا با مناطق تاریخی لیکائونیا به جنوب غربی و گالاتیا در شمال غربی محدود می شود. به دلیل موقعیت درون شهری و ارتفاعات زیاد ، کامپادوکیا دارای آب و هوای قابل توجهی قاره ای است ، با تابستان های خشک و زمستان های برفی سرد.  بارش باران پراکنده است و منطقه تا حدی نیمه خشک است.
این منطقه یک مکان گردشگری محبوب است ، زیرا مناطق بسیاری با ویژگی های بی نظیر زمین شناسی ، تاریخی و فرهنگی دارد.
کاپادوکیای توریستی شامل 4 شهر: Nevsehir ، Kayseri ، Aksaray و Nigde است.
این منطقه در جنوب غربی شهر اصلی کایسری قرار دارد که دارای خدمات هواپیمایی و راه آهن به آنکارا ، استانبول و سایر شهرها است.
شاید برای نمای پانوراما صدها بادکنک هوای گرم که از بالای دره ها و سازندهای "دودکش پری" آتشفشانی مشهور است ، مشهور باشد. اگرچه این تنها یکی از کارهای بسیاری است که در کاپادوکیه انجام می شود ، بالون هوایی گرم به دلایل مختلف یکی از محبوب ترین فعالیت ها در منطقه است. فصل بالون هوای گرم در تمام سال است اما بهترین زمان سال برای رفتن به بالون هوای گرم در کپادوکیا از آوریل تا نوامبر است زیرا مطلوب ترین شرایط آب و هوایی در این ماه ها است. به دلیل وزش باد شدید بیشتر لغو پروازها از دسامبر تا مارس انجام می شود.
بیش از 100 بادکنک هر روز پرواز می کنند و ممکن است تنها مکانی در جهان باشد که صدها بادکنک تقریباً هر روز صبح پرواز می کند و به بیش از 2000 نفر در روز تجربه یک زندگی می دهد.
بالن ها ، مانند هواپیماها ، در اداره حمل و نقل هوایی ثبت شده اند و برای اطمینان از توان هوایی ، در معرض بررسی های ایمنی منظم هستند. خلبانان همچنین باید معاینه کنند ، تعداد مشخصی از ساعات پرواز را زیر کمربند خود داشته باشند ، آزمایش های پرواز را پشت سر بگذارند و همچنین معاینات پزشکی را انجام دهند.

ترکیه

ترکیه

ترکیه

ترکیه


کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...