×

این متن در مورد دانشگاه های برتر اروپا برای تحصیلات توضیح می دهد.

کدام کشورهای اروپایی برای تحصیلات مناسب ترند ؟

در حالی که هزینه های دانشگاه در بسیاری از نقاط جهان رو به افزایش است ، ممکن است برخی از شما فکر می کنید دریافت یک مدرک تحصیلی شناخته شده ، چه در کشور خود و چه در خارج از کشور ، بدون داشتن بودجه چهار یا پنج رقمی در اختیار شما ، غیرممکن است. یا بدون دریافت بورس تحصیلیخوشحال خواهید شد که می شنوید که این موضوع لزوماً اینگونه نیست. بسیاری از کشورها در سراسر جهان وجود دارند که دانشجویان قادر به تحصیل در خارج از کشور به صورت رایگان یا با مبلغ بسیار مقرون به صرفه هستند. فقط باید بدانی که به کجا نگاه کنی.

  • تحصیل در آلمان به صورت رایگان

به نظر می رسد علاقه به تحصیل در خارج از کشور در آلمان رو به افزایش است. این امر عمدتا به این دلیل است که در اکثر دانشگاه های دولتی آلمان شهریه کارشناسی ارشد وجود ندارد و این هم برای دانشجویان آلمانی و هم بین المللی بدون در نظر گرفتن ملیت صدق می کند. فقط هزینه دانشگاهی اندکی برای پرداخت هزینه های دولت پرداخت می شود. استثناء ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان است که شهریه را برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA در پاییز سال 2017 مجدداً تعیین کرد. دانشجویان دکتری و پناهندگان تحت تأثیر قرار نمی گیرند و هزینه آن برای کسانی که در دوره دوم تحصیل می کنند (به 650 یورو (720 دلار ~) در یک ترم کاهش می یابد ، که سالانه 1،300 یورو (1440 پوند)می باشد. در آینده هزینه های خود را دنبال می کنند و آنها را دوباره معرفی می کنند ، زیرا آنها به دنبال سرمایه گذاری و بهبود آموزش دانشگاه هستند ، بنابراین مراقب این کار باشید. کمترین هزینه تحصیل آلمان ، همراه با اقتصاد قوی و سیستم عالی آموزش عالی ، چشم انداز تحصیل در آلمان را برای دانشجویان و والدین آنها در سراسر جهان بسیار جذاب می کند. بیش از 40 دانشگاه آلمانی در بین رهبران جهان در رده بندی دانشگاه های جهانی QS - که مجدداً توسط ایالات متحده و انگلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند - با بالاترین مقام دانشگاه فنی مونیخ به دست آمده اند. اگر موفق به پیدا کردن دانشگاهی شوید که بتوانید بطور رایگان در آلمان تحصیل کنید ، مطمئناً باید هزینه های زندگی را نیز هزینه کنید. اگر به ویزای دانشجویی آلمانی احتیاج دارید ، باید ثابت کنید که حدود 10،236 یورو (113030 دلار) در سال برای هزینه های زندگی (با متوسط ​​هزینه دانشجویی 850 یورو (940 دلار آمریکا) در ماه) دارید. دو مقصد برتر برای تحصیل در آلمان ، مونیخ و برلین نیز در بین 30 شهر مقرون به صرفه برای تحصیل در QS بهترین شهرهای دانشجویی 2019 قرار گرفتند.

  • تحصیل در فرانسه به صورت رایگان (یا با هزینه کم)

فرانسه ممکن است به اندازه آلمان از نظر تحصیلات عالی مقرون به صرفه شناخته نشده باشد ، اما دانشجویان بین المللی ممکن است از شنیدن اینکه می توانند به طور رایگان (یا با هزینه بسیار پایین) بدون توجه به ملیت خود در فرانسه تحصیل کنند ، متعجب شوند. اگرچه هزینه دانشگاه از نظر فنی در دانشگاه های دولتی فرانسه وجود دارد ، آنها فقط بخشی از هزینه های این کشور در اکثر کشورها هستند و فقط 170 یورو (190 دلار پوند) در سال در مقطع کارشناسی برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس است. با این حال ، از سال تحصیلی 2019/20 ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و EEA شروع به پرداخت نرخ های بالاتر خواهند کرد و هزینه های آن در هر سال برای لیسانس 2،770 یورو (36565 دلار) در سال خواهد بود. با این حال ، دولت فرانسه میزان بورس های تحصیلی در دسترس دانشجویان بین المللی ، از 7000 به 21000 خواهد رسید. هزینه های اضافی می تواند قیمت مطالعات شما را بالا ببرد ، مخصوصاً برای برنامه های تخصصی تر مانند پزشکی و مهندسی ، اما به طرز چشمگیری نیست. اگر به دنبال تحصیل در یک مدرسه عالی هستید ، انتظار دارید که هزینه های مختلف متفاوت باشد. مانند آلمان ، اکثر برنامه هایی که امکان تحصیل رایگان در فرانسه را دارند ، به زبان مادری آموزش داده می شوند. با این حال ، تعداد فزاینده ای برای تحصیل در زبان انگلیسی ، به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی وجود دارد. روش دیگر ، شما همچنین می توانید قبل از شروع مدرک خود در یک مدرسه مقدماتی شرکت کنید تا مهارتهای فرانسوی خود را کامل کنید ، اما باید این هزینه را بپردازید. هزینه های زندگی در فرانسه نیز نسبتاً مقرون به صرفه است و بالغ بر 9،600 یورو در سال است (هرچند که انتظار می رود در صورت انتخاب به زندگی در پاریس پایتخت انتظار داشته باشید که هزینه بیشتری بپردازید.

  • تحصیل در کشورهای شمالی به صورت رایگان

سوئد _ ملل شمال اروپا به دلیل کیفیت بالای زندگی ، طبیعت خیره کننده و سیاست لیبرال شناخته شده اند ، همچنین دارای برخی از قویترین سیستم های آموزش عالی در جهان هستند. کشورهای شمال اروپا دانمارک ، فنلاند ، ایسلند ، نروژ و سوئد همه فرصت هایی را برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم ارائه می دهند:

در نروژ ، تحصیلات دانشگاهی فارغ از سطح تحصیل یا ملیت ، برای همه دانشجویان بصورت رایگان در دسترس است. مانند آلمان ، در این حالت فقط باید هزینه ترم پرداخت کنید. اکثر برنامه های کارشناسی ارشد فقط به زبان نروژی تدریس می شود و دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این سطح نیاز به اثبات مهارت نروژی دارند. در سطح کارشناسی ارشد و دکترا ، برنامه های زبان انگلیسی بسیار رایج تر هستند و شهریه رایگان هنوز هم اعمال می شود.

در ایسلند هیچ شهریه ای در چهار دانشگاه دولتی این کشور وجود ندارد که فقط هزینه ثبت نام آن در حدود 75000 ISK (600 دلار پوند) در سال است.

دانمارک ، سوئد و اخیراً فنلاند فقط تحصیلات عالی خود را به دانشجویان از اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس گسترش می دهند ، به این معنی که دانشجویان خارج از این مناطق باید شهریه برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخت کنند. با این حال ، برنامه های دکترا در این کشورها کاملاً تأمین اعتبار می شود و به داوطلبان استثنایی دکترا این امکان را می دهد که بدون پرداخت هزینه ، مدرک خود را دریافت کنند و حقوق بگیرند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA نیز اگر در سوئدی یا فنلاندی تحصیل کنند می توانند در فنلاند بطور رایگان تحصیل کنند.

هزینه های بین المللی در مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد در دانمارک ، سوئد و فنلاند متفاوت است. در دانمارک ، هزینه دانشگاه از سالانه بین 45،000 تا 120،000 DKK (6،670-17.800 دلار آمریکا) ، در حالی که در سوئد بین 80،000 تا 145،000 کرون (برای 8،200-14،870 دلار آمریکا) قرار دارد. در فنلاند ، شهریه اخیراً معرفی شده حداقل 1.500 یورو در سال (1700 پوند) در سال است ، گرچه بیشتر دانشجویان بین 6000 - 18،000 یورو (6،640-19،900 دلار آمریکا) در هر سال پرداخت می کنند.


اقامت استرالیا به کمک دوره زبان انگلیسی

مهاجرت به استرالیا.اقامت استرالیا.اسکیل ورکر.تخصص نیروی کاری.ویزای اسکیل ورکر استرالیا.اقامت استرالی...

جشنواره تخفیفات فرشتگان

تخفیف.جشنواره تخفیفات.تخفیف اسفندماه

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص نیروی کاری

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص نیروی کاری

مهاجرت پرستار به دانمارک

مهاجرت پرستار به دانمارک

مهاجرت پرستار به نروژ

مهاجرت پرستار به نروژ

مهاجرت پرستار به سوئد

مهاجرت پرستار به سوئد

مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت به استرالیا و مزایای مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت پرستار به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند و مزایای مهاجرت پرستار به نیوزیلند

مهاجرت پرستار به عمان

مهاجرت به عمان و مزایای مهاجرت پرستار به عمان

بورسیه تحصیلی استرالیا

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا