×

مهاجرت به استرالیا و مزایای مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت پرستار به استرالیا

الف) استرالیا در یک نگاه

استرالیا با وسعت 7،692،024 کیلومترمربع بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه، ششمین کشور پهناور جهان و به نوعی بزرگترین جزیره شناخته شده روی کره زمین است (البته به دلیل اینکه بعضاً استرالیا به عنوان یک قاره شناخته می شود، در برخی متون، بزرگترین جزیره غیر قاره ای کره زمین را گرینلند با مساحت 2،166،086 کیلومتر مربع می نامند، که قاعدتاً نمی تواند صحیح باشد، زیرا همه می دانیم که استرالیا قاره نیست بلکه جزئی از قاره اقیانوسیه است). استرالیا یکی از کم تراکم ترین کشورهای بزرگ دنیا است، طبق آخرین سرشماری حدود 26 میلیون نفر در استرالیا زندگی می کنند که تراکم جمعیتی نزدیک به 3.38 نفر به ازاء هر کیلومتر مربع می دهد (در واقع با وسعتی حدود 4.6 برابر ایران، یک سوم جمعیت ایران را در خود جای داده است).

زبان رسمی مردم استرالیا، انگلیسی استرالیایی است که بسیار به لهجه مردم انگلستان نزدیک است. استرالیا دارای 6 ایالت و 2 قلمرو می باشد که ایالت نیوساوث ولز، پرجمعیت ترین آن و ایالت استرالیای غربی بزرگترین آن است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا بوده که در قلمرو پایتختی استرالیا (ACT) قرار داشته و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن سیدنی (متعلق به ایالت نیوساوث ولز) است. دیگر شهرهای بزرگ و مهم استرالیا به جز کانبرا و سیدنی، شهرهای ملبورن، بریزبین، پرت و آدلاید می باشند.

استرالیا دارای مرز خاکی با هیچ کشوری نیست و از شرق به اقیانوس آرام، از جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب به اقیانوس هند و از شمال به چندین دریا و خلیج مرتبط است. این کشور، سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه (کوچکترین قاره جهان) می باشد. این کشور از نظر زمین شناسی، کهن ترین خشکی جهان به شمار می آید و با داشتن 755 گونه، متنوع ترین کشور در جهان از لحاظ زیست بوم است.

استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی، دولت را از تصویب هر قانونی که بر پایه دین بنا شده باشد، منع می کند، اما در سرشماری سال 2016، حدود 56 درصد مردم استرالیا خود را مسیحی، 31 درصد بی دین و مابقی پیرو دیگر ادیان معرفی کردند. این کشور از جمله کشورهای مشترک المنافع با حکومت پادشاهی مشروطه است و بالاترین مقام سلطنتی بریتانیا یعنی الیزابت دوم ملکه این کشور به حساب می آید. جانشین ملکه در این کشور، فرماندار کل استرالیا است که وی نیز به نوبه خود فرمانداران ایالت های این کشور را تعیین می کند. هر چند فرماندار کل بر پایه قانون اساسی، از اختیارات فراوانی برخوردار است، اما در عمل شخص اجرایی اول در استرالیا شخص نخست وزیر بوده که طی یک فرآیند دموکراتیک انتخاب و دولت را تشکیل می دهد.

سینما از تفریحات مورد علاقه استرالیایی هاست و سالن‌های سینمای این کشور از رونق و کثرت زیادی برخوردارند. سینمای این کشور بیشتر بازتاب زندگی آنها به ویژه در نقاط غیر شهری است. صنعت فیلمسازی استرالیا در جهان از سال 1906 در ملبورن آغاز گشت. این کشور هنرمندان و هنرپیشه های بسیاری نظیر راسل کرو، نیکول کیدمن، نائومی واتس، هیو جکمن، مارگو رابی، کیت بلانشت و ... به سینمای جهان عرضه کرده است.

در عرصه ورزش کشور استرالیا از مدال آورترین کشورها در بازی های المپیک است. شهر ملبورن به عنوان پایتخت ورزشی استرالیا، همه ساله میزبان بسیاری از رخدادهای مهم ورزشی جهان مانند مسابقات اتومبیل رانی جایزه بزرگ استرالیا، جام اسب سواری معروف ملبورن کاپ و نیز تنیس آزاد استرالیا است. المپیک تابستانی 1956 در ملبورن و همچنین المپیک تابستانی 2000 در سیدنی برگزار شد. از جمله ورزش های پرطرفدار در استرالیا می توان به راگبی 15 نفره، فوتبال استرالیایی (نوع دیگری از راگبی)، کریکت، دو و میدانی، بسکتبال، هاکی روی چمن، شنا، تنیس، واترپولو و اسکواش اشاره کرد. در 30 سال اخیر تلاش های فراوانی صورت گرفت تا ورزش فوتبال در این کشور گسترش پیدا کند، تا جائیکه در دهه 90 میلادی بازیکنان زیادی از جمله هری کیول، مارک ویدوکا، مارک بوسنیچ و ... در لیگ جزیره (انگلستان) مشغول بازی شدند، اما با این حال همچنان فوتبال از نظر محبوبیت، فاصله زیادی نسبت به ورزش های دیگر مانند راگبی دارد. یکی از موفق ترین ورزشکاران جهان در بازی های المپیک و جهانی، آقای ایان ثورپ شناگر مطرح 39 ساله است که با 5 مدال طلای المپیک و 22 بار رکوردشکنی در رشته های مختلف شنا، تنها ورزشکار استرالیایی است که توانسته این تعداد مدال طلا را در المپیک کسب کند. علاوه بر این تعداد مدال طلا، او توانسته است 3 مدال نقره و یک برنز در المپیک کسب کند، ضمن اینکه در مسابقات جهانی شنا نیز موفق به کسب 11 مدال طلا، یک نقره و یک برنز شد. ثورپ، کل افتخارات خود را فقط در 6 سال بین سال های 1998 لغایت 2004 توانست کسب کند.

استرالیا از نظر سطح علمی یکی از برترین کشورهای جهان می باشد که تعداد زیادی دانشجوی خارجی در آن تحصیل می کنند. بیشترین مراکز تجمع دانشجویان بین المللی در شهرهای سیدنی، ملبورن و آدلاید می باشد. انگلیسی زبان بودن، امن بودن و کیفیت آموزش بالا باعث محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین‌المللی شده ‌است. بعد از ایالات متحده و انگلستان، بیشترین تعداد دانشگاه با رتبه جهانی زیر 100 از استرالیا می باشد. 5 دانشگاه برتر استرالیا به همراه رتبه آنها در دنیا عبارتند از:

  1. The Australian National University (31)
  2. The University of Sydney (40)
  3. The University of Melbourne (41)
  4. The University of New South Wales (44)
  5. The University of Queensland (46)

 

ت) مهاجرت به استرالیا

دلایلی که استرالیا را تبدیل به یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران کرده می توان به آب و هوای مطلوب آن، انگلیسی زبان بودن مردم استرالیا، اقتصاد و فرهنگ قوی آن، سطح بالای دانشگاه ها (بعد از ایالات متحده و انگلستان، بیشترین دانشگاه با رتبه جهانی زیر 100 از استرالیا می باشد) و ... اشاره کرد.

در استرالیا از تمام روش های مهاجرتی اعم از تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و حتی ازدواج با یک فرد استرالیایی می توان اقامت گرفت. اما استرالیا نیز مانند نیوزیلند به دلیل آنکه از قانون خون تبعیت میکند، به فرزند متولد شده در استرالیا با والدین غیر استرالیایی، تابعیت اعطا نمی شود.

 

ث) مهاجرت پرستار به استرالیا

چشم انداز شغل پرستاران در استرالیا بسیار مثبت است، چرا که هر ساله به تعداد پرستاران مهاجر اضافه شده است. تمایل استرالیا برای گرفتن پرستار از کشورهای دیگر در سال 2020 خیلی ارتباطی با پاندمی ویروس کورونا ندارد، چرا که چند سالی است که استرالیا شرایط را برای مهاجرت پرستاران به آنجا نسبتاً مساعد کرده است. استرالیا دارای ایالت هایی است که هر یک بر اساس نیازهای خود اقدام به انتشار لیستی کرده و بر اساس آن و نیاز ایالت اقدام به جذب پرستاران می کنند.

مانند تقریباً تمام کشورهایی که مهاجر پرستار می گیرند، در استرالیا نیز یک پرستار بایستی از طریق ویزای کاری اقدام کرده و در اولین گام باید مدارک تحصیلی و کاری خود را به آنجا ارسال تا ارزیابی شده و یا به نوعی معادلسازی گردد. سازمانی که این کار را در استرالیا انجام میدهد، سازمان ANMAC (شورای تأیید پرستاری و مامایی استرالیا) نامیده می شود. علاوه بر مدارک هویتی و مدارک کلی که در هر پروسه مهاجرت به آنها نیاز است، یک پرستار برای اینکه پروسه معادلسازی مدارکش به نتیجه برسد، بایستی مدارک زیر را برای سازمان مربوطه ارسال کند:

  • مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 (در هر چهار مهارت)
  • حداقل مدرک کارشناسی پرستاری که با حداقل کارشناسی استرالیا همخوانی داشته باشد، به علاوه معدل قابل قبولی که مورد تأیید اداره مهاجرت استرالیا باشد.
  • اسناد و مدارکی که نشان دهد در 5 سال اخیر حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط داشته است.
  • تست ها و آزمایشات مختلف درمانی و پزشکی که توسط سازمان عنوان خواهد شد.

به جرأت می توان گفت بیشترین درآمد در میان پرستاران در سراسر جهان، متعلق به پرستاران کشور استرالیا می باشد. بسته به نوع عنوان شغلی، میزان سابقه کاری و حتی شهر مقصد، مبلغی بین ساعتی 30 الی 40 دلار استرالیا متغیر می باشد. با وجود تقاضای بالای هر ساله پرستاران کشورهای دیگر جهت مهاجرت به استرالیا، اما به دلیل سیستم بهداشتی و خدمات درمانی بسیار پیشرفته آنجا و اهمیت بسیار بالایی که به کادر درمانی این کشور داده می شود، همواره نسبت مناسبی بین بیمار و پرستار در استرالیا وجود دارد، چرا که میزان استخدام بالایی در زمینه شغل پرستاری در استرالیا دیده می شود، از این رو ما استرالیا را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران انتخاب می کنیم.

 


تهیه و تنظیم:

آیدین تشویقی

کارشناس ارشد مهاجرت و ویزا

شرکت مسافرتی و مهاجرتی افق بال فرشتگان

Tel: +98 (21) 7503 5000

Cell & WhatsApp: +98 (912) 973 6100

Instagram: www.instagram.com/angelflight.ir

Telegram: https://t.me/angelflight

E-mail: info@angelflight.ir

Website: www.angelflight.ir

 

 

 

 

 


اقامت استرالیا به کمک دوره زبان انگلیسی

مهاجرت به استرالیا.اقامت استرالیا.اسکیل ورکر.تخصص نیروی کاری.ویزای اسکیل ورکر استرالیا.اقامت استرالی...

جشنواره تخفیفات فرشتگان

تخفیف.جشنواره تخفیفات.تخفیف اسفندماه

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص نیروی کاری

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص نیروی کاری

مهاجرت پرستار به دانمارک

مهاجرت پرستار به دانمارک

مهاجرت پرستار به نروژ

مهاجرت پرستار به نروژ

مهاجرت پرستار به سوئد

مهاجرت پرستار به سوئد

مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت به استرالیا و مزایای مهاجرت پرستار به استرالیا

مهاجرت پرستار به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند و مزایای مهاجرت پرستار به نیوزیلند

مهاجرت پرستار به عمان

مهاجرت به عمان و مزایای مهاجرت پرستار به عمان

بورسیه تحصیلی استرالیا

انواع بورسیه تحصیلی در استرالیا