×

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم


1. کولوسئوم

جاذبه شماره یک رم کولوسئوم است، یکی از هفت عجایب مدرن دنیا. آمفی تئاتر بزرگی که در زمان های رومی 65000 تماشاگر را در خود جای داده بود. گلادیاتورها با یکدیگر و همچنین حیوانات وحشی در عرصه کولوسئوم می جنگیدند. در غرفه های غول پیکر Colosseum ، می توانید از فضاهای زیرزمینی دیدن کنید.

2. فواره تروی
مشهورترین فواره رم و شاید حتی در جهان باید "فونتانا دی تروی" یا چشمه تروی باشد. این چشمه مربوط به دوران باروک ، واقع در Piazza di Trevi ، در قرن 18 ساخته شده است. هیچ بازدیدی از رم بدون پرتاب سکه در چشمه Trevi کامل نیست ، زیرا این بدان معنی است که شخص با پرتاب سکه "یک روز به رم باز خواهد گشت".

3. معبد پانتئون
یکی از بهترین ساختمانها از دوران رم است. عملکرد دقیق این ساختمان در آن روزها هنوز مشخص نیست ، اما پانتئون در سال 608 توسط امپراتور هادریان به پاپ داده شد. کلیسای فعلی دارای چندین بنای هنری منحصر به فرد از نقاش رافائل و چند پادشاه ایتالیایست.

4. کلیسای سنت پیتر
مرکز کلیسای کاتولیک و محل اقامت پاپ است. این کلیسای عظیم و بسیار زیبا ، واقع در ایالت شهر واتیکان و جنب میدان سنت پیتر بنا شده است. کلیسای سنت پیتر شامل شاهکارهایی همچون baldachin Bernini و "La Pieta" میکل آنژ است و همچنین می توانید از 148 مقبره سرپوشیده بازدید کنید.

5. موزه های واتیکان و کلیسای سیستین
طی قرنها ، پاپ ها مجموعه عظیمی از آثار و اشیا هنری رومی ها را جمع آوری کردند. این گنجینه های هنری در حال حاضر در موزه های واتیکان نگهداری میشوند. بازدیدکنندگان میتوانند از 54 اتاق با تزئینات غنی دیدن کنند. کلیسای معروف سیستین با نقاشی های دیواری زیبا از میکل آنژ که بیشتر در هنگام انتخاب پاپ جدید ، به عنوان محل کنسرت شناخته می شود و در حدود 300 نقاشی را در سقف کلیسا میتوانید مشاهده کنید، این جاذبه تا کنون طولانی ترین خطوط انتظار را برای بازدید دارد.

6. تپه پالاتین هیل
این پارک باستان پر از معابد قدیمی ، طاق ها ، سالن های بازار و سایر ساختمان های مهمی است که در آنجا توسط امپراطورهای مختلف ساخته شده است.

7. میدان پیازا ناوونا
یکی از قابل توجه ترین میادین رم است که بسیار سرسبز بوده و در آنجا کافه های فراوان با نمایشهای خیابانی و نوازندههای زیادی که دارد این میدان را زنده نگه میدارد. این میدان شکل بلند و طولانی خود را مدیون هدف اصلی ابتدایی ساخت به عنوان یک استادیوم دو و میدانی رومیست.

8. پله های اسپانیایی
جایی بین "Trinita dei Monti"  در پایین پله اسپانیایی و Piazza di Spagna و Pietro Bernini در بالای آن قرار دارد. پله های اسپانیا قرن هجدهم به کانون گردشگری تبدیل شده اند و بالای پله ها منظره ای فوق العاده زیبا از رم را نشان می دهد.این جاذبه 135 پله دارد که در اطراف آن هتل های گران قیمت، فروشگاههای برند عطر و لباس به وفور پیدا میشود.

9. پارک ویلا بورگزه
بزرگترین و زیباترین پارک رم  واقع در شمال پله های اسپانیای قرار دارد. زمانی، این ملک متعلق به کاردینال بسیار ثروتمند Scipione Borghese بود و از سال 1903 ، در اختیار شهرداری رم قرار گرفته و به عنوان یک پارک عمومی در حال حاضر فعالیت می کند. این مجموعه بزرگ هنری شامل فوراه ها، مجسمه ها ، موزه ها و نقاشی های هنرمندانی چون کارواگوجیو ، روبنس ، برنینی و لئوناردو داوینچی است.

10. کلیسای باسیلیکای سانتا ماریا
این کلیسا واقع در ضلع شمال میدان پوپولو، یکی از چهار کلیسای پاپ و بزرگترین کلیسای ماریان در رم است. گفته می شود که حتی تکه های چوب از گهواره مسیح نیز در زیر محراب وجود دارد.


10 شهر برتر ایتالیا

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذ...

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توان...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

اطلاعات عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا واقع در قاره اروپاست و سرتاسر این کشور مملو از جاذبه های گردشگری و تفرحی است...