×

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذاشته است.

10 شهر برتر ایتالیا

رم
پایتخت ایتالیا و وقتی به ایتالیا سفر میکنید به احتمال زیاد اولین توقف شما در این شهر است. رم دارای مکانهای دیدنی بیشمار و خیره کننده ایست که در بازدیدها از بناهای باستانی ، کلیساهای زینتی قرون وسطایی و باروک ، چشمه های زیبا ، موزه های پر از هنر و کاخ های دوره رنسانس تجربه های بینظیری کشف خواهید کرد. Colosseum باستانی یکی از نمادین ترین مکان ها در جهان است و رمِ مدرن شهری شلوغ و پر جنب و جوش بشمار می آید و دارای رستوران های عالی و زندگی شبانه است. میدان سن پیتر و شهر واتیکان به آسانی قابل بازدید هستند و افق بال فرشتگان حداقل 3 روز اقامت در رم را توصیه می کنیم.

ونیز
بر خلاف هرجای دنیا ، ونیز (ونزانیا) شهری بینظیر است که در وسط یک تالاب بر روی آب ساخته شده. ونیز یکی از زیباترین و عاشقانه ترین شهرهای ایتالیا و همچنین یکی از محبوب ترین مناطق برای بازدید کنندگان ایتالیا است. قلب ونیز پیازا سان مارکو با کلیسای باشکوه خود ، باسیلینای سنت مارک به زیبایی آنجا را زینت داده. موزه ها ، کاخ ها و کلیساهای بی شماری برای بازدید وجود دارد ، و سرگردانی در مجاری کانال های ونیز و گم شدن در پیچ و خم خیابان های باریکش همیشه جذاب است. ونیز در شمال شرقی ایتالیا است و از لحاظ تاریخی پلی بین شرق و غرب بوده است - معماری آن  منحصر بفرد است و در جای دیگر ایتالیا یافت نمی شود.

فلورانس
(Firenze) یکی از مهمترین مراکز معماری و هنری دوره رنسانس ایتالیاست. Duomo و Baptistery آن با شکوه و شلوغ است ، اما گردشگران این شلوغی را نیز دوست دارند. فلورانس دارای چندین موزه عالی با بسیاری از نقاشی ها و مجسمه های معروف ، از جمله "دیوید" میکل آنژ و "تولد زهره" از بوتیشلی است. فلورانس در منطقه توسکانی قرار دارد و دروازه ای برای کاوش در شهرهای کوچکتر و حومه توسکانی است.

میلان
(میلانو) ، یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا ، به خاطر مغازه ها ، گالری ها و رستوران های شیک، شناخته شده است و سرعت زندگی سریع تری نسبت به بیشتر شهرهای ایتالیا دارد. همچنین از میراث فرهنگیِ غنی برخوردار است. Gothic Duomo آن ، با نمای زیبای مرمر ، بسیار باشکوه است. نقاشی داوینچی از آخرین شام یکی از بهترین جاذبه های میلان و La Scala یکی از معروف ترین خانه های اپرا در جهان است.

ناپل
(ناپولی) یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا، در ساحل جنوب روم قرار دارد و مهمترین شهر جنوبیِ ایتالیا محسوب میشود. این شهر گنجینه هایِ تاریخی و هنریِ زیادی را در خود جای داده و به خاطر پیتزا و دسرهایش مشهور است.

ورونا
سومین شهر بزرگ ایتالیا، به خاطرِ داستان رومئو و ژولیت، و همچنین محل برگزاری یک جشنواره برتر اپرا شناخته شده است. ورونا دارای یک مرکز قرون وسطایی، یک مجموعه قلعه و مراکز خریدِ سطح بالا است. این چهارمین شهر پر بازدید ایتالیاست و ارزش سفر با قطار شمالیِ ایتالیا را دارد.

تورین
(تورینو) ، در منطقه پیمونت در شمال غربی ایتالیا ، یک مرکز فرهنگی مهم با موزه های عالی ، مغازه های زیبا و رستوران های خوب است. همچنین نمونه های بسیار زیبایی از معماری باروک و کاخ های تاریخی ، قهوه خانه های معروف ، کارگاه های صنعتی و خیابان هایی شگفت انگیز وجود دارد.

بولونیا
به دلیل زیبایی ، ثروت ، آشپزی و سیاستهای متفاوت شناخته شده است. خیابان های مسطح آن، با طاق هایی روکش شده و این شهر را در هر نوع آب و هوایی به یک شهر خوب برای پیاده روی تبدیل کرده است.دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایِ اروپاست.بولونیا بزرگترین شهر در منطقه Emilia-Romagna در شمالِ ایتالیا است و Piazza Maggiore آن یکی از بزرگترین میادین اروپا به حساب می آید.در بین مردم ایتالیا، این شهر به پایتخت آشپزی کشور معروف است .

جنوا
(Genova) که در لیگوریا در ساحلِ شمالِ غربی ایتالیا واقع است ، بندر اصلی ایتالیا به حساب می آید . جنوا دارای یک آکواریوم مدرن شگفت انگیز ، یک منطقه بندری جالب و یک مرکز تاریخیست که گفته می شود بزرگترین محله قرون وسطایی در اروپاست و دارای تعداد زیادی کلیسا ، کاخ و موزه است.

پروگیا
 دارای دو دانشگاه است. این کشور در تابستان میزبان یک جشنواره جهانی جاز است و دانشگاههایِ آنجا برای خارجی ها مکانی عالی برای یادگیریِ زبان ایتالیایست. این شهر با دیوارهای زیبا در بالای تپه ای با چشم اندازهایِ عالی از دره قرار دارد و دارایِ چندین بنایِ مهم و خاص است.


کاپادوکیا

این مطلب در مورد کاپادوکیا در ترکیه می باشد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این متن در مورد جاذه های گردشگری آلمان توضیح می دهد.

جاذبه های گردشگری سوئد

این متن در مورد دیدنی های سوئد توضیح می دهد.

شهر ادینبورگ

این متن در مورد شهر ادینبورگ و جاذبه هایش می باشد.

دیدنی های دوحه

این متن در مورد مکان های دیدنی دوحه می باشد.

جاذبه های قبرس

6 جاذبه قبرس در این متن توضیح داده شده است.

جاذبه های گردشگری ایران

در این متن از جاذبه های گردشگری ایران توضیح داده شده است.

جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...