×

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذاشته است.

10 شهر برتر ایتالیا

رم
پایتخت ایتالیا و وقتی به ایتالیا سفر میکنید به احتمال زیاد اولین توقف شما در این شهر است. رم دارای مکانهای دیدنی بیشمار و خیره کننده ایست که در بازدیدها از بناهای باستانی ، کلیساهای زینتی قرون وسطایی و باروک ، چشمه های زیبا ، موزه های پر از هنر و کاخ های دوره رنسانس تجربه های بینظیری کشف خواهید کرد. Colosseum باستانی یکی از نمادین ترین مکان ها در جهان است و رمِ مدرن شهری شلوغ و پر جنب و جوش بشمار می آید و دارای رستوران های عالی و زندگی شبانه است. میدان سن پیتر و شهر واتیکان به آسانی قابل بازدید هستند و افق بال فرشتگان حداقل 3 روز اقامت در رم را توصیه می کنیم.

ونیز
بر خلاف هرجای دنیا ، ونیز (ونزانیا) شهری بینظیر است که در وسط یک تالاب بر روی آب ساخته شده. ونیز یکی از زیباترین و عاشقانه ترین شهرهای ایتالیا و همچنین یکی از محبوب ترین مناطق برای بازدید کنندگان ایتالیا است. قلب ونیز پیازا سان مارکو با کلیسای باشکوه خود ، باسیلینای سنت مارک به زیبایی آنجا را زینت داده. موزه ها ، کاخ ها و کلیساهای بی شماری برای بازدید وجود دارد ، و سرگردانی در مجاری کانال های ونیز و گم شدن در پیچ و خم خیابان های باریکش همیشه جذاب است. ونیز در شمال شرقی ایتالیا است و از لحاظ تاریخی پلی بین شرق و غرب بوده است - معماری آن  منحصر بفرد است و در جای دیگر ایتالیا یافت نمی شود.

فلورانس
(Firenze) یکی از مهمترین مراکز معماری و هنری دوره رنسانس ایتالیاست. Duomo و Baptistery آن با شکوه و شلوغ است ، اما گردشگران این شلوغی را نیز دوست دارند. فلورانس دارای چندین موزه عالی با بسیاری از نقاشی ها و مجسمه های معروف ، از جمله "دیوید" میکل آنژ و "تولد زهره" از بوتیشلی است. فلورانس در منطقه توسکانی قرار دارد و دروازه ای برای کاوش در شهرهای کوچکتر و حومه توسکانی است.

میلان
(میلانو) ، یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا ، به خاطر مغازه ها ، گالری ها و رستوران های شیک، شناخته شده است و سرعت زندگی سریع تری نسبت به بیشتر شهرهای ایتالیا دارد. همچنین از میراث فرهنگیِ غنی برخوردار است. Gothic Duomo آن ، با نمای زیبای مرمر ، بسیار باشکوه است. نقاشی داوینچی از آخرین شام یکی از بهترین جاذبه های میلان و La Scala یکی از معروف ترین خانه های اپرا در جهان است.

ناپل
(ناپولی) یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ایتالیا، در ساحل جنوب روم قرار دارد و مهمترین شهر جنوبیِ ایتالیا محسوب میشود. این شهر گنجینه هایِ تاریخی و هنریِ زیادی را در خود جای داده و به خاطر پیتزا و دسرهایش مشهور است.

ورونا
سومین شهر بزرگ ایتالیا، به خاطرِ داستان رومئو و ژولیت، و همچنین محل برگزاری یک جشنواره برتر اپرا شناخته شده است. ورونا دارای یک مرکز قرون وسطایی، یک مجموعه قلعه و مراکز خریدِ سطح بالا است. این چهارمین شهر پر بازدید ایتالیاست و ارزش سفر با قطار شمالیِ ایتالیا را دارد.

تورین
(تورینو) ، در منطقه پیمونت در شمال غربی ایتالیا ، یک مرکز فرهنگی مهم با موزه های عالی ، مغازه های زیبا و رستوران های خوب است. همچنین نمونه های بسیار زیبایی از معماری باروک و کاخ های تاریخی ، قهوه خانه های معروف ، کارگاه های صنعتی و خیابان هایی شگفت انگیز وجود دارد.

بولونیا
به دلیل زیبایی ، ثروت ، آشپزی و سیاستهای متفاوت شناخته شده است. خیابان های مسطح آن، با طاق هایی روکش شده و این شهر را در هر نوع آب و هوایی به یک شهر خوب برای پیاده روی تبدیل کرده است.دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایِ اروپاست.بولونیا بزرگترین شهر در منطقه Emilia-Romagna در شمالِ ایتالیا است و Piazza Maggiore آن یکی از بزرگترین میادین اروپا به حساب می آید.در بین مردم ایتالیا، این شهر به پایتخت آشپزی کشور معروف است .

جنوا
(Genova) که در لیگوریا در ساحلِ شمالِ غربی ایتالیا واقع است ، بندر اصلی ایتالیا به حساب می آید . جنوا دارای یک آکواریوم مدرن شگفت انگیز ، یک منطقه بندری جالب و یک مرکز تاریخیست که گفته می شود بزرگترین محله قرون وسطایی در اروپاست و دارای تعداد زیادی کلیسا ، کاخ و موزه است.

پروگیا
 دارای دو دانشگاه است. این کشور در تابستان میزبان یک جشنواره جهانی جاز است و دانشگاههایِ آنجا برای خارجی ها مکانی عالی برای یادگیریِ زبان ایتالیایست. این شهر با دیوارهای زیبا در بالای تپه ای با چشم اندازهایِ عالی از دره قرار دارد و دارایِ چندین بنایِ مهم و خاص است.


10 شهر برتر ایتالیا

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذ...

هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

گزینه هایی برای کمک به شما در بودجه تحصیل وجود دارد و همه دانشجویان (ایتالیایی و بین المللی) می توان...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

اطلاعات عمومی کشور ایتالیا

ایتالیا واقع در قاره اروپاست و سرتاسر این کشور مملو از جاذبه های گردشگری و تفرحی است...