×

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

1. شهر قدیمی (Kaleiçi)
محله Kaleiçi  با خیابانهای پرپیچ و خم زیبایش برای قدم زدن ساخته شده است. در این محله عمارتهای عثمانی سفید با بام های قرمز رنگ که به طور کامل مرمت شده است ، خیابان های سنگفرش شده و همچنین مجموعه ای از هتل ها، فروشگاه های سوغاتی، گالری های هنری و رستوران ها و جاذبه های تاریخی نظیر میدان اصلی کاله کاپیسی که دارای یک قلعه و برج ساعت سنگی است، کلیسا و مسجد دوره ی رومی تشکیل شده.


2. بندرگاه قدیمی هاربر
بندرگاه قدیمی آنتالیا که در صخره ها قرار گرفته است ، یک حوضچه زیبا از بوتیک ها ، کافه های زیبا ، بازارها و قایق های بادبانی است که از فراز دریای مدیترانه می گذرد. با توجه به فضای آرام و دلچسب بندر، دشوار است تصور کنید که این مکان زمانی قطب اصلی اقتصادی آنتالیا بوده.


3. موزۀ آنتالیا
اگربه تاریخ ترکیه علاقه دارید ، این موزۀ عالی را با تمام یافته های خیره کننده اش و آثار باستان شناسی بزرگ و غنی از دست ندهید.


4.مناره ایویلی/ Yivli Minare
برجسته ترین نقطه عطف آنتالیا ، منار ایویلی که توسط سلطان سلجوقی علاء الدین کیقباد (36- 1219) ساخته شده است. این مناره نمونه بارز معماری سلجوقی است، مناره درست در کنار دروازه ورودی کاله به شهر قدیمی است. روبروی مناره برج ساعتهای عثمانی آنتالیا واقع شده.


5- دروازه هادریان
دروازه هادریان یکی از اصلی ترین دروازه های ورودی به منطقه کالیچی است.این دروازه از سنگ مرمر سه قوسی برجسته و همچنین از تزئینات و مجسمه های غنی و زیبا تزئین شده و همانطور که در زیر طاق ها قدم می زنید اگر به سقف نگاه کنید میتوانید بهترین منبت هایی را که به عمرتان ندیده اید در آنجا مشاهده کنید.


6. قلعه رومی (Hidirlik Kalesi)
در قرن دوم ساخته شده، این برج استوانه ای به مساحت 14 متر ، از بندر قدیمی از بالا و در حاشیه پارک کارعلی اوغلو قابل مشاهده است. اکنون یک مکان خارق العاده برای تماشای غروب آفتاب است. محوطۀ قلعه به مکانی آرام و پر گل برای فرار از خیابان های شهر تبدیل شده و وجود کافه های عالی لذت بردن از این مکان را دو چندان کرده است.


7.آسپندوس
در 47 کیلومتری آنتالیا واقع شده و روزانه از این منطقه بازدید میشود این نکته قابل ذکر است بیشتر شهرت آنتالیا مدیون این جاذبه است. این محوطه باستانی دارای یک سالن تئاتر رومی با ظرفیت بیش از 15000 نفر است که معمولاً تصور می شود بهترین مکان حفظ شده در جهان و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در ترکیه است. روزهای جلال این شهر باستانی خیره کننده ، در سده های 2 و 3 رخ داده است.


8.ترمسوس
اما Termessos ، در 34 کیلومتری شمال غربی آنتالیا قرار دارد.


9. پراگ
استادیوم پهناور در 17 کیلومتری شرق آنتالیا واقع شده و پر از قلوه سنگ پراگ و همینطور معابد نیمه ویران و پرتگاه های بزرگ با فضایی از شکوه و جلال در هم آمیخته شده را میتوانید از این مکان در ذهن تداعی کنید.


10. الیمپوس و چیمرا
دهکده های نزدیک به اولیمپوس و شیرالی ، در حدود 84 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا ، روی قطعه ای از ساحل دوست داشتنی در نزدیکی ویرانه های شهر باستانی لیکای اولیمپوس خود نمایی میکنند. شهرت اولیمپوس برای شب زنده داری ها با افرادیست که با کوله پشتی سفر میکنند، در حالی که چیمرا بیشتر سرپناه است. بطور کلی این دو مکان برای هر کس که به دنبال تعطیلات ساحلی و به دور از استراحتگاه های توریستی است مکانی ایده آل بشمار میرود.


11. ساحل کنییالتی
ساحل کنییالتی در شرق شهر آنتالیا که دارای منظره ایی زیبا از کوهستان است واقع شده. در طول تابستان این ساحل با وجود امکانات تفریحی و رفاهی مناسب از قبیل فروشگاهها، رستورانها، کافه ها و امکانات بهداشتی مکانی پرطرفدار برای توریست های خارجی محسوب میشود.


12. چشمه کارست
چشمه های کارست بیانگر یک خروجی طبیعی از آب های زیرزمینی به سطح لیتوسفر از طریق شکاف های فعال هیدرولوژیکی توده کارست است. این چشمه ها بسار دیدنی هستند و جای مناسبی برای تفریح محسوب میشود.


13. ساحل لارا
در جنوب مرکز آنتالیا ، ساحل لارا به دلیل وجود شن و ماسه های سفید و نرم و امکانات خوب خانوادگی ، پشتیبانی قابل قبول کافه ها و رستوران ها و فعالیت های فراوان ، از کرایه های جت اسکی گرفته تا ایستادن افراد برای پرتاب سنگ بروی آب محبوب است.


14. غار کارائین
در حدود 27 کیلومتری شمال غربی آنتالیا ، در نزدیکی داسمالتی ، یافته های کاوش شده شامل استخوان ها و دندان های متعلق به انسان نوسنگی یافت شد. برخی از یافته ها در موزۀ کوچک اما کاملاً چشمگیر در محل به نمایش گذاشته شده است.


15. فازلیس
بندر قدیمی لیسیل فازلیس ، در حدود 60 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا ، جایی است که اسکندر بزرگ محله های زمستانی خود را در سال 334 پیش از میلاد برپا کرد. آثار باقیمانده شامل یک تئاتر ، قنات ، معابد ، یک خیابان بزرگ و یک طاق دریایی هادریان که در سال 114 میلادی بنا شده است.


16. غار کوجاین
در حدود 45 کیلومتری شمال آنتالیا ، Kocain Magarasi در اعماق کوههای کارست منطقه پنهان است. این غار به طول 600 متر برای اولین بار توسط K. Kökten مورد بررسی قرار گرفت ، که یافته های آن در اینجا اثبات می کند که در دوران ماقبل تاریخ سکونت داشته است.


17. پارک ملی کوپرلو کانیون
اگر به دنبال فعالیت های ماجراجویی در طبیعت اطراف آنتالیا هستید، پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا، با آب سبز رودخانه کوپرولو که در میان صخره های بلند و دراماتیک و شفاف قرار دارد و یکی از محبوب ترین آبهای ترکیه است، به راحتی قابل دسترس می باشد. از تورهای قایقرانی نصف روزه استفاده کنید و در این رودخانه و طبیعت زیبا گردش بی نظیری را تجربه کنید.


جاذبه های دیدنی در باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و همچنین بزرگترین بندرگاه این کشور بشمار میرود.

17 جاذبه برتر گردشگری در آنتالیا

در این مقاله به جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا با جزییات پرداخته ایم...

باغ گیاهشناسی باتومی

باغ گیاهشناسی باتومی از معدود باغهایست که زیبایی خیره کننده ی تمام نشدنی را پیش رویتان میگذارد...

16 جاذبه برتر گردشگری در کانادا

دومین کشور بزرگ جهان ، کانادا هیچ کمبودی در مناظر زیبا و مکانهای منحصر به فرد برای مسافرت مسافران ند...

10 جاذبه ی گردشگری شهر رم

رم شهری مملو از موزه ها ، میادین ، بناهای رومی و سایر دیدنیهای برجسته است...

10 شهر برتر ایتالیا

ایتالیا ، کشوری اروپایی با خط ساحلیِ مدیترانه ایست که نشان قدرتمندی بر فرهنگ و غذاهای غربی به جای گذ...

جاذبه های گردشگری فرانسه

فرانسه سالانه میزبان 82 میلیون توریست است و کشوری شامل تفریحات عالی و مناظر طبیعی و تاریخی بینظیر، ک...

جاذبه های گردشگری مالزی

کشور مالزی دارای طبیعتی بکر و مناطقی دست نخورده ی فراوانیست، البته نا گفته نماند زندگی شهری پر جنب و...

مجسمه عشق در باتومی

تندیس علی و نینو داستانی آشنا و زیبا اما نهایتی غم انگیز از دو عاشق را روایت میکند که شرایطی تراژیک...

جاذبه های گردشگری دبی

دبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی و یکی از هفت امارت امیر نشین امارات است که در طی مدت کوتاه ب...